Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
618 587 zł
Umowa zawarta
3 czerwca 2026
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 618 587 zł – 780 574 złodrzucone: 4
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa drogi gminnej nr 162621B w m. Glinki

Zamawiający Gmina Radziłów (Radziłów, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa drogi gminnej nr 162621B w m. Glinki”, wybierając ofertę wykonawcy "Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe" w Piszu Sp. z o.o. Wartość umowy: 618 587 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina RadziłówRadziłów, Podlaskie (powiat Grajewski →)opublikowano 5 czerwca 2026
Wartość umowy
618 587 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    07 kwietnia 2026

    Termin ofert: 22 kwietnia 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    05 czerwca 2026

    7 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    Ofertypostępowaniu złożono trzy oferty, z czego jedna została odrzucona z powodu niezgodności z SIWZ (braku wymaganych oświadczeń).

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy "Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe" w Piszu Sp. z o.o. (Pisz), średnia firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 618 586,88 zł (umowę zawarto 3 czerwca 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 618 586,88 zł do 780 573,68 zł. Odrzucono 4 oferty.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

  • 6

    Postępowanie dotyczyło przebudowy 400-metrowego odcinka drogi gminnej, w tym wykonania nawierzchni z betonu asfaltowego i robót towarzyszących (m.in. rozbiórki, przygotowania terenu).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA RADZIŁÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 450669737

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

pl. 500-lecia 14

1.5.2.)Miejscowość

Radziłów

1.5.3.)Kod pocztowy

19-213

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL843 - Suwalski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@gminaradzilow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.radzilow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-71c19700-84d0-4352-9e53-f3b28323dbc8

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi gminnej nr 162621B w m. Glinki

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-71c19700-84d0-4352-9e53-f3b28323dbc8

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00276907

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00186911

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

In.271.5.2026 AM

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej nr 162621B w miejscowości Glinki o długości ok. 400 m znajdującej się na działce geodezyjnej nr 343/2.
3.2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
- wykonanie nowej nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego o szer. 6,0 m (warstwa ścieralna – gr. 4 cm, warstwa wiążąca – gr. 5 cm),
- wykonanie podbudowy jezdni z kruszywa łamanego – grubości 22 cm,
- wykonanie zjazdów o nawierzchni z kostki betonowej gr. 8 cm,
- wykonanie poboczy o nawierzchni z kruszywa - szer. 1,25 m,
- ustawienie krawężników betonowych na podsypce cementowo-piaskowej,
- wyprofilowanie i uporządkowanie pasa drogowego poza poboczami,
- oznakowanie pionowe i poziome,
- wyznaczenie i oznakowanie słupkami pasa drogowego.
* W ramach zadania należy także wykonać inwentaryzację geodezyjną powykonawczą.
3.3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia jest dostępny na załączonych do SWZ: dokumentacji projektowej i STWiORB, dotyczących w/w zadań. Dokumentacja stanowi załącznik do SWZ. Przedmiary załączone do SWZ mają charakter pomocniczy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45232300-5 - Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

618586,88 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

780573,68 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

618586,88 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

"Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe" w Piszu Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510870025

7.3.3)Ulica

Czerniewskiego 2

7.3.4)Miejscowość

Pisz

7.3.5)Kod pocztowy

12-200

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Podwykonawca firma Pro-Tel Mrągowo Sp. z o.o., ul. Osiedle Nikutowo 1A/25 w Mragowie wykona roboty budowlane w zakresie branży telekomunikacyjnej.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

618586,88 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111200-0Roboty w zakresie przygotowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
335 657 zł
Próbka: 30 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
244 437 zł1 013 186 zł
Rozstęp międzykwartylowy
768 749 zł
Źródło próbki
CPV 45111200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
244 437 zł
Mediana
335 657 zł
Górny kwartyl
1 013 186 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Radziłów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Radziłów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 618 587 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: "Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe" w Piszu Sp. z o.o. (Pisz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.