Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
319 529 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1
    F.U.H. „DZIEDZICKI” Marcin Dziedzicki· Konopiska
    Wartość umowy
    196 775 zł
    3 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2
    F.U.H. „DZIEDZICKI” Marcin Dziedzicki· Konopiska
    Wartość umowy
    122 754 zł
    6 ofert
Oferty w postępowaniu
9 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena98%Długość okresu gwarancji2%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie remontów dachów w nw. budynkach w Częstochowie: a) Część 1 – Szkoła Podstawowa nr 25 ul. Rędzińska 23 w Częstochowie. b) Część 2 – Straż Miejska ul. Krakowska 80 blok 3 w Częstochowie.

Zamawiający Gmina Miasto Częstochowa (Częstochowa, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie remontów dachów w nw. budynkach w Częstochowie: a) Część 1 – Szkoła Podstawowa…”, wybierając ofertę wykonawcy F.U.H. „DZIEDZICKI” Marcin Dziedzicki. Łączna wartość umów: 319 529 zł. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: Gmina Miasto CzęstochowaCzęstochowa, Śląskieopublikowano 3 czerwca 2026
Łączna wartość umów
319 529 zł
Liczba ofert
9 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 2 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma F.U.H. „DZIEDZICKI” Marcin Dziedzicki za łącznie 319 529,40 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 9 ofert na wszystkie części postępowania.

  • 4

    Postępowanie dotyczyło dwóch niezależnych części: remontu dachu w Szkole Podstawowej nr 25 oraz w budynku Straży Miejskiej w Częstochowie.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MIASTO CZĘSTOCHOWA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151399002

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Śląska 11/13

1.5.2.)Miejscowość

Częstochowa

1.5.3.)Kod pocztowy

42-217

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.5.7.)Numer telefonu

+48 34 37 07 617

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

iz@czestochowa.um.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.czestochowa.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4a5d1f07-a07b-4276-91ff-71a7df7fea7e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie remontów dachów w nw. budynkach w Częstochowie:
a) Część 1 – Szkoła Podstawowa nr 25 ul. Rędzińska 23 w Częstochowie.
b) Część 2 – Straż Miejska ul. Krakowska 80 blok 3 w Częstochowie.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4a5d1f07-a07b-4276-91ff-71a7df7fea7e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00276126

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00035326/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.22 Remont dachu w budynku Straży Miejskiej przy ul. Krakowskiej 80 blok 3

1.1.24 Remont w SP 25, ul. Rędzińska – remont dachu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00174797

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZ.271.20.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

397469,90 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu dachu w nw. budynku w Częstochowie:
Część 1 – Szkoła Podstawowa nr 25 ul. Rędzińska 23 w Częstochowie.

1. Zakres prac:
- roboty demontażowe (min. zerwanie starego pokrycia z gontu bitumicznego z warstwą podkładową oraz demontaż rynien i rur spustowych),
- ułożenie warstwy podkładowej z papy,
- montaż gontu bitumicznego,
- uszczelnienie koszy dachowych,
- obróbki blacharskie,
- montaż rynien dachowych i rur spustowych,
- reinstalacja przewodów odgromowych.

Uwaga:
Zdemontowany złom po rozbiórce instalacji wykonawca pozostawia Użytkownikowi, tj. Dyrektorowi placówki oświatowej wskazanej w punkcie 4.1. SWZ lit. a).

2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych.
Dokumentacja ta jest załącznikiem do ogłoszenia o postępowaniu i jest dostępna na stronie internetowej prowadzonego postępowania.

4.5.3.)Główny kod CPV

45261910-6 - Naprawa dachów

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

4.5.5.)Wartość części

202893,37 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu dachu w nw. budynku w Częstochowie:
Część 2 – Straż Miejska ul. Krakowska 80 blok 3 w Częstochowie.

Zakres prac obejmuje dach główny i dach sali gimnastycznej bez daszków:
- wykonanie nowego pokrycia dachu z papy wraz z wykonaniem obróbek kominów, świetlików, odpowietrzników oraz masztów,
- czyszczenie rynien i rur spustowych,
- ponowny montaż systemu odgromowego.

Uwaga:
Zdemontowany złom po rozbiórce instalacji wykonawca pozostawia Użytkownikowi, tj. Komendantowi Straży Miejskiej wskazanej w punkcie 4.1. SWZ lit. b).

2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych.
Dokumentacja ta jest załącznikiem do ogłoszenia o postępowaniu i jest dostępna na stronie internetowej prowadzonego postępowania.

4.5.3.)Główny kod CPV

45261910-6 - Naprawa dachów

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

4.5.5.)Wartość części

194576,53 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

196775,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

304753,37 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

196775,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

F.U.H. „DZIEDZICKI” Marcin Dziedzicki

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 152122870

7.3.4)Miejscowość

Konopiska

7.3.5)Kod pocztowy

42-274

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

196775,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

122754,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

237814,79 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

122754,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

F.U.H. „DZIEDZICKI” Marcin Dziedzicki

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 152122870

7.3.4)Miejscowość

Konopiska

7.3.5)Kod pocztowy

42-274

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

122754,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 14

Informacje dodatkowe

Zamawiający zaniechał wezwania firmy: Mariusz Dwornik Firma Usługowo-Handlowa "DACH" do złożenia wyjaśnień dotyczących ceny oferty:
• w odniesieniu do wartości zamówienia - w zakresie części 1,
• w odniesieniu do wartości zamówienia i średniej arytmetycznej cen złożonych ofert - w zakresie części 2,
ponieważ oferta ww. wykonawcy podlega odrzuceniu w zakresie części 1 i części 2.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45261910-6Naprawa dachów
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
259 625 zł
Próbka: 17 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
130 000 zł477 697 zł
Rozstęp międzykwartylowy
347 697 zł
Źródło próbki
CPV 45261910· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
130 000 zł
Mediana
259 625 zł
Górny kwartyl
477 697 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miasto Częstochowa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Częstochowa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 319 529 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45261910-6 (Naprawa dachów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: F.U.H. „DZIEDZICKI” Marcin Dziedzicki (Konopiska). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.