Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 199 696 zł
Umowa zawarta
2 czerwca 2026
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 1 199 696 zł – 1 393 500 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wymiana pokrycia dachowego budynku oficyny Dolnośląskiego Centrum Leczenia Uzależnień w Czarnym Borze

Zamawiający Dolnośląskie Centrum Leczenia Uzależnień w Czarnym Borze (Czarny Bór, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Wymiana pokrycia dachowego budynku oficyny Dolnośląskiego Centrum Leczenia Uzależnień w…”, wybierając ofertę wykonawcy Transblach Jan Rusin. Wartość umowy: 1 199 696 zł. Złożono 4 oferty.

Wartość umowy
1 199 696 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    22 kwietnia 2026

    Termin ofert: 8 maja 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 czerwca 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Transblach Jan Rusin (Lubin), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 199 695,89 zł (umowę zawarto 2 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 1 199 695,89 zł do 1 393 500,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

  • 5

    Zamówienie nie zostało podzielone na części, a postępowanie przeprowadzono w trybie podstawowym.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

DOLNOŚLĄSKIE CENTRUM LECZENIA UZALEŻNIEŃ W CZARNYM BORZE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000293982

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Parkowa 8

1.5.2.)Miejscowość

Czarny Bór

1.5.3.)Kod pocztowy

58-379

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.)Numer telefonu

74845125

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@dclu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.dclu.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1276128

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wymiana pokrycia dachowego budynku oficyny Dolnośląskiego Centrum Leczenia Uzależnień w Czarnym Borze

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f93da060-76ce-4d96-ab16-2ec448752102

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00272622

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00160793/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Wymiana pokrycia dachowego budynku oficyny Dolnośląskiego Centrum Leczenia Uzależnień w Czarnym Borze

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00210718

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DCLU/ZP/2/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1000489,17 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: wymiana pokrycia dachowego budynku oficyny Dolnośląskiego Centrum Leczenia Uzależnień w Czarnym Borze (działka nr 177/3, obr. 0002 Czarny Bór).
Prace obejmują:
- demontaż istniejącego pokrycia dachowego i wykonanie nowego pokrycia z dachówki ceramicznej karpiówki w kolorze czerwonym, układanej w łuskę na części barokowej (oficyna I) oraz w koronkę budynku XX-wiecznym,
- remont konstrukcji dachu – wymiana łacenia, wzmocnienie i wymiana elementów uszkodzonych, impregnacja, ułożenie izolacji z folii paroprzepuszczalnej,
- remont lukarn dachowych oraz okien typu „wole oko” – oczyszczenie, wymiana elementów skorodowanych, impregnacja, malowanie, oszklenie,
- docieplenie stropów, wymiana podłogi strychu,
- kominy – przemurowanie, tynkowanie, malowanie,
- wykonanie obróbek blacharskich z blachy tytan – cynk,
- wymiana instalacji odgromowej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja stanowiąca załączniki do SWZ, określającą przedmiot zamówienia i stanowiąca podstawę do realizacji robót:
 Projekt architektoniczno – budowlany wymiany pokrycia dachowego budynku oficyny Dolnośląskiego Centrum Leczenia Uzależnień w Czarnym Borze w Czarnym Borze - załącznik nr 10 do SWZ ,
 Projekt techniczny wymiany pokrycia dachowego budynku oficyny Dolnośląskiego Centrum Leczenia Uzależnień w Czarnym Borze w Czarnym Borze - załącznik nr 11 do SWZ,
 Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót wymiany pokrycia dachowego budynku oficyny Dolnośląskiego Centrum Leczenia Uzależnień w Czarnym Borze w Czarnym Borze – załącznik nr 12 do SWZ,
 Przedmiar robót wymiany pokrycia dachowego budynku oficyny Dolnośląskiego Centrum Leczenia Uzależnień w Czarnym Borze w Czarnym Borze – załącznik nr 13 do SWZ,
 Decyzja Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków nr 1697/2025 z dnia 16-10-2025r. pozwolenie na prowadzenie robót budowalnych przy zabytku – załącznik nr 14 do SWZ,
 Decyzja Starosty Wałbrzyskiego nr 394/2025 z dnia 23-10-2025 pozwolenie na budowę - załącznik nr 15 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45261300-7 - Kładzenie zaprawy i rynien

45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów

45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1199695,89 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1393500,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1199695,89 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Transblach Jan Rusin

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

021841335

7.3.3)Ulica

Przemysłowa 14B

7.3.4)Miejscowość

Lubin

7.3.5)Kod pocztowy

59-300

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1199695,89 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45261210-9Wykonywanie pokryć dachowych
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
309 356 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
221 951 zł1 079 001 zł
Rozstęp międzykwartylowy
857 050 zł
Źródło próbki
CPV 45261210· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
221 951 zł
Mediana
309 356 zł
Górny kwartyl
1 079 001 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Dolnośląskie Centrum Leczenia Uzależnień w Czarnym Borze prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czarny Bór.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 199 696 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45261210-9 (Wykonywanie pokryć dachowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Transblach Jan Rusin (Lubin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.