ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa tablic rejestracyjnych do Starostwa Powiatowego w Śremie

Zamawiający Powiat Śremski (Śrem, Wielkopolskie) prowadził postępowanie „Dostawa tablic rejestracyjnych do Starostwa Powiatowego w Śremie”. Termin składania ofert minął 8 czerwca 2026, 12:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Powiat ŚremskiŚrem, Wielkopolskie (powiat Śremski →)opublikowano 29 maja 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
8 czerwca 2026, 12:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,8 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Skrócony termin dostawy tablic rejestracyjnych (T)40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    29 maja 2026

    Termin ofert: 8 czerwca 2026 12:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    02 lipca 2026

    2 oferty1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresDostawy realizowane są partiami w terminie do 7 dni roboczych od zamówienia (wtórniki) lub dłuższym (tablice seryjne, termin nieokreślony w SWZ), z obowiązkiem transportu na koszt wykonawcy do siedziby Zamawiającego (ul. Mickiewicza 17, Śrem) oraz protokolarnego odbioru i złomowania wycofanych tablic. Tablice muszą być spakowane w serie z oznaczeniem numerów, a ich wzór musi odpowiadać aktualnym przepisom, wykonawca ponosi ryzyko zmian prawnych w trakcie umowy.

    Źródło: Załącznik nr 4 do SWZ
  • 2

    TerminTermin realizacji zamówienia wynosi 18 miesięcy od daty podpisania umowy, z możliwością wcześniejszego zakończenia po wyczerpaniu alokowanych środków (120 000 zł brutto). Dostawy będą realizowane sukcesywnie, w miarę zgłaszanych przez zamawiającego potrzeb

    Źródło: SWZ
  • 3

    KryteriaKryteria oceny ofert: cena (90% wag) oraz termin dostawy pierwszej partii tablic (10% wag, maks. 14 dni od zawarcia umowy). Oferty składane są wyłącznie elektronicznie przez platformę e-Zamówienia (https://ezamowienia.gov.pl) z użyciem formularza z załącznika nr 1 i 1A

    Źródło: SWZ
  • 4

    ZakresWykonawca musi dostarczyć oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu (załącznik nr 2), braku powiązań kapitałowych (załącznik nr 3) oraz potwierdzenie spełnienia warunków udziału, w tym zdolności technicznej do produkcji tablic zgodnie z OPZ. Nie wymaga się doświadczenia w podobnych dostawach ani referencji

    Źródło: SWZ
  • 5

    WarunkiPłatności będą realizowane w terminie 30 dni od daty dostarczenia i odbioru protokołem zdawczo-odbiorczym każdej partii tablic, na podstawie faktury VAT. Umowa przewiduje kary umowne za opóźnienia w dostawie (0,2% wartości nieterminowo zrealizowanej części za każdy dzień zwłoki, maks. 10% wartości umowy)

    Źródło: SWZ
  • 6

    ZakresKupowane są tablice rejestracyjne (w tym tablice pojazdów, motocykli, przyczep itp.) z obowiązkiem dostawy do siedziby Starostwa Powiatowego w Śremie (ul. Mickiewicza 17), bez możliwości składania ofert na części zamówienia, co oznacza, że wykonawca musi zapewnić pełny asortyment wymieniony w dokumentacji (nie ma podziału na pakiety).

  • 7

    ZakresWykonawca musi dysponować potencjałem produkcyjnym i logistycznym do bieżącej realizacji zamówień (w tym pojedynczych tablic), ubezpieczyć transport na własny koszt oraz zapewnić zgodność tablic z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 8.11.2024 i przepisami o ruchu drogowym. Wymagane jest także protokolarne dokumentowanie odbioru i utylizacji wycofanych tablic.

    Źródło: Załącznik nr 4 do SWZ

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIAT ŚREMSKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 631257928

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Mickiewicza 17

1.5.2.)Miejscowość

Śrem

1.5.3.)Kod pocztowy

63-100

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL418 - Poznański

1.5.7.)Numer telefonu

61/ 28 37 001

1.5.8.)Numer faksu

61/ 28 29 321

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

fundusze@powiat-srem.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.powiat-srem.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa tablic rejestracyjnych do Starostwa Powiatowego w Śremie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d0767747-6636-427f-9faa-ae20f275dbde

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00267615

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00041688/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa tablic rejestracyjnych do Starostwa Powiatowego w Śremie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d0767747-6636-427f-9faa-ae20f275dbde

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

Adres strony internetowej prowadzonego postępowania: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-d0767747-6636-427f-9faa-ae20f275dbde

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Zgodnie z rozdziałem VI SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z Rozdziałem XXV SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Zgodnie z Rozdziałem XXV SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

OI.272.3.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie i sukcesywna dostawa tablic rejestracyjnych dla potrzeb Starostwa Powiatowego
w Śremie w okresie od dnia zawarcia umowy przez okres 18 miesięcy lub do wyczerpania środków finansowych, o których mowa w § 1 ust. 4 wzoru umowy jeżeli nastąpi to wcześniej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) został określony w załączniku nr 5 do SWZ oraz w załączniku nr 4 do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

30195000-2 - Tablice

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

18 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Zamawiający wybierze najkorzystniejszą ofertę na podstawie kryteriów określonych w Rozdziale XX SWZ

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Skrócony termin dostawy tablic rejestracyjnych (T)

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Zamawiający, na podstawie art. 112 ustawy Pzp określa następujące warunki udziału w postępowaniu:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym - Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów - Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada uprawnienia do produkcji tablic rejestracyjnych objętych przedmiotem zamówienia, tj. Wykonawca musi posiadać wpis do rejestru przedsiębiorców produkujących tablice rejestracyjne, o których mowa w art. 75a ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. 2024r., poz. 1251 z późn. zm.)
W stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum, spółka cywilna), w
odniesieniu do warunku dotyczącego posiadania uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub
zawodowej będzie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców posiada wpis do rejestru i zrealizuje dostawy usługi, do
których realizacji te uprawnienia są wymagane.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej - Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie
Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.
4) zdolności technicznej lub zawodowej - Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie
Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1) Oświadczenie wykonawcy w sprawie grupy kapitałowej
Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w
rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym
Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo
oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi
przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy
należącego do tej samej grupy kapitałowej.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1) Zaświadczenie o wpisie do rejestru przedsiębiorców produkujących tablice rejestracyjne – określonego w art. 75a ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. 2024r., poz. 1251 z późn. zm.)

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Wykonawca wraz z ofertą zobowiązany jest złożyć:
1) Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału
Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie Wykonawcy stanowiące wstępne potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia
2) Szczegółowy formularz – zgodnie z treścią załącznika nr 1A do SWZ
Uwaga!
Brak wypełnienia wszystkich cen jednostkowych za poszczególne rodzaje tablic rejestracyjnych (określonych w tabeli w pkt I ww. formularza) skutkować będzie odrzuceniem oferty Wykonawcy.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
W takim przypadku Wykonawcy zobowiązani są do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o
udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty i powinno ono zawierać w szczególności wskazanie:
1) postępowania o udzielenie zamówienie publiczne, którego dotyczą,
2) wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia,
3) ustanowionego pełnomocnika oraz zakresu jego umocowania.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia brak podstaw wykluczenia musi wykazać każdy z Wykonawców oddzielnie, wobec powyższego „Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz spełnianiu warunków udziału”, o którym mowa w Rozdziale XV pkt. 1 składa odrębnie każdy z Wykonawców wspólnie
występujących. Oświadczenie te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający dopuszcza możliwość zmian umowy określonych w projekcie umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-06-08 12:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-d0767747-6636-427f-9faa-ae20f275dbde

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-06-08 12:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-07-07

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 08.06.2026, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Powiat Śremski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Śrem.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30195000-2 (Tablice). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.