Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
668 376 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    462 966 zł
    3 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    205 410 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
4 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa 4 aut dostawczych w tym 1 z napędem na 4 koła w podziale na dwie części.

Zamawiający Instytut Techniki Budowlanej (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa 4 aut dostawczych w tym 1 z napędem na 4 koła w podziale na dwie części”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 668 376 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Instytut Techniki BudowlanejWarszawa, Mazowieckieopublikowano 29 maja 2026
Łączna wartość umów
668 376 zł
Liczba ofert
4 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Czajka -Auto sp. z .o.o. (część 1); Man Truck & Bus Polska sp. z .o.o. (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 668 375,85 zł.

  • 3

    Ofertypostępowaniu złożono łącznie 5 ofert: 3 w części 1 i 2 w części 2, bez odrzuceń lub wykluczeń wykonawców.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Instytut Techniki Budowlanej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000063650

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Filtrowa 1

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-611

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@itb.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.itb.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://itb.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Działalnośc naukowa i techniczna w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa 4 aut dostawczych w tym 1 z napędem na 4 koła w podziale na dwie części.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-09831712-b739-43e7-90bc-03d237c7cfe5

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00267423

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00210928

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

TO.260.10TA.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

562578,96 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 4 szt. fabrycznie nowych, kompletnych, wolnych od wad konstrukcyjnych, materiałowych i wykonawczych samochodów dostawczych. Zamawiający wskazuje następujące części zamówienia:
Część I: „zakup 3 szt. fabrycznie nowych samochodów typu Furgon do 3,5T”
Szczegółowy opis danych technicznych wyposażenia, gwarancji, serwisu i innych wymagań dotyczących pojazdu zawarty jest w załączeniu w rozdziale III SWZ - w zakresie cz. I i II stanowiący szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ)

4.5.3.)Główny kod CPV

34100000-8 - Pojazdy silnikowe

4.5.5.)Wartość części

375078,96 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 4 szt. fabrycznie nowych, kompletnych, wolnych od wad konstrukcyjnych, materiałowych i wykonawczych samochodów dostawczych. Zamawiający wskazuje następujące części zamówienia:
Część II: „zakup 1 szt. fabrycznie nowego samochodu typu Furgon do 3,5T w wersji 4x4, z wciągarką 6T”
Szczegółowy opis danych technicznych wyposażenia, gwarancji, serwisu i innych wymagań dotyczących pojazdu zawarty jest w załączeniu w rozdziale III SWZ - w zakresie cz. I i II

4.5.3.)Główny kod CPV

34100000-8 - Pojazdy silnikowe

4.5.5.)Wartość części

187500,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

462965,85 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

527670,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

462965,85 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Czajka -Auto sp. z .o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6262559591

7.3.3)Ulica

ul. Strzelców Bytomskich 66d

7.3.4)Miejscowość

Bytom

7.3.5)Kod pocztowy

41-902

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-15

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

462965,85 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

168 dni

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

205410,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

205410,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

205410,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Man Truck & Bus Polska sp. z .o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5342169325

7.3.3)Ulica

Katowicka 9

7.3.4)Miejscowość

Nadarzyn, Wolica

7.3.5)Kod pocztowy

05-830

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-15

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

205410,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

168 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34100000-8Pojazdy silnikowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
350 569 zł
Próbka: 27 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
142 168 zł544 715 zł
Rozstęp międzykwartylowy
402 547 zł
Źródło próbki
CPV 34100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
142 168 zł
Mediana
350 569 zł
Górny kwartyl
544 715 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Instytut Techniki Budowlanej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 668 376 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34100000-8 (Pojazdy silnikowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Czajka -Auto sp. z .o.o. (Bytom). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.