Wynik częściowy: umowy w 1 z 2 części, 1 unieważniono2 części
Łączna wartość umów
9000 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Unieważniona
    Część 1
    Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
    4 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    9000 zł
    5 ofert
Oferty w postępowaniu
9 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie zawodowe40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przeprowadzenie w 2026 roku działań edukacyjnych w zakresie ochrony powietrza dla mieszkańców gminy Nur w ramach programu „Mazowsze bez smogu”

Zamawiający Gmina Nur (Nur, Mazowieckie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Przeprowadzenie w 2026 roku działań edukacyjnych w zakresie ochrony powietrza dla…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 9000 zł. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: Gmina NurNur, Mazowieckieopublikowano 29 maja 2026
Łączna wartość umów
9000 zł
Liczba ofert
9 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~4,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    22 kwietnia 2026

    Termin ofert: 30 kwietnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: częściowo rozstrzygniętyBieżące

    29 maja 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 2 części: w 1 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 9 000,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 9 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Nur

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 450670108

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Drohiczyńska 2

1.5.2.)Miejscowość

Nur

1.5.3.)Kod pocztowy

07-322

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL924 - Ostrołęcki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

inwestycje@gminanur.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gminanur.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1298466

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przeprowadzenie w 2026 roku działań edukacyjnych w zakresie ochrony powietrza dla mieszkańców gminy Nur w ramach programu „Mazowsze bez smogu”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b3abe3ff-0795-49ae-9c9f-89dde45310c1

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00267315

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00026885/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Działania edukacyjne w ramach projektu Mazowsze bez smogu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu: II: „Fundusze Europejskie na zielony rozwój Mazowsza” Działania: 2.1: „Efektywność energetyczna” programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00210879

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZD.271.1.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

26016,26 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przeprowadzenie działań edukacyjnych w I półroczu 2026 roku.
W ramach tej części zamówienia należy przeprowadzić następujące działania edukacyjne:
1) Podczas Pikniku w dniu 1 czerwca 2026 r. – Rodzinny Piknik ekologiczny w Dzień Dziecka zorganizowany na placu przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nurze:
• 3 spotkania dla trzech grup społecznych (łącznie 3 działania) – młodzi, ogół społeczeństwa, seniorzy / grupy opiniotwórcze w zakresie ochrony powietrza;
• Stoiska edukacyjne np. dotyczące energii słonecznej;
• Stoiska warsztatowe w miejscu pikniku, w tym zapewnienie niezbędnego sprzętu (np. stołów, namiotów, rekwizytów);
• Aktywizacja uczestników poprzez interaktywne działania np. gry koło fortuny z nagrodami lub rzut do celu;
• Animacje dla dzieci + „dmuchańce”.
2) Wykonawca zaprojektuje i wydrukuje dla Zamawiającego:
• 2 gry wielkoformatowe np. koło fortuny + 200 zróżnicowanych upominków/nagród, grę wielkoformatową podłogową o tematyce czystego powietrza o minimalnych wymiarach 3x4 m;
• 2 gry planszowe o tematyce związanej z czystym powietrzem (dopuszcza się zakup gotowych gier);
• 2 różniących się treścią puzzli wielkoformatowych o minimalnych wymiarach 3x1,5 o tematyce związanej z ochroną powietrza.
• 1000 sztuk broszur informacyjno-edukacyjnych z zakresu ochrony powietrza: w tym 500 sztuk dla młodzieży i dzieci (łatwo przyswajalny tekst, zagadki / łamigłówki / krzyżówki, ciekawe porady wskazówki zachęcające do dbania o powietrze); 500 sztuk dla osób dorosłych (łatwo przyswajalne tekst, krzyżówki).
3) Przygotowanie prezentacji edukacyjnych – profesjonalne slajdy z grafiką, animacją i treścią edukacyjną przedstawiającą aktualne dane i obowiązujące przepisy prawne odpowiednio dostosowane do programu dla poszczególnych grup warsztatowych.
4) Oznakowanie wszystkich treści edukacyjnych logotypami zgodnymi z założeniami projektu „Mazowsze bez smogu”.
5) Projekty wszystkich materiałów edukacyjnych wytworzonych na potrzeby przeprowadzanych akcji edukacyjnych muszą uzyskać akceptację Lidera projektu „Mazowsze bez smogu”. Wykonawca zobowiązany jest do poprawy przedłożonych projektów materiałów edukacyjnych zgodnie z uwagami Zamawiającego i Lidera Projektu.
6) Wszelkie korekty i zmiany w scenariuszach akcji edukacyjnych musza być uzgodnione z Zamawiającym oraz muszą uzyskać akceptację Lidera projektu „Mazowsze bez smogu”.
7) Wszystkie realizowane działania muszą uwzględniać równy dostęp do produktów, usług i informacji dla wszystkich, w tym osób z niepełnosprawnościami oraz być realizowane w sposób zapewniający równy dostęp kobiet i mężczyzn do wszystkich działań, materiałów edukacyjnych i wydarzeń.
8) Akcje edukacyjne powinny odbywać się w miejscach dostępnych architektonicznie dla osób z niepełnosprawnościami.
9) Wykonawca podczas Pikniku zobowiązany jest do rozdysponowania broszur informacyjno-edukacyjnych i przeprowadzenia ankiet ewaluacyjnych po zakończeniu realizacji warsztatów merytorycznych.
10) Po przeprowadzeniu kampanii edukacyjno-informacyjnej, Wykonawca zobowiązany jest sporządzić raport każdorazowo przeprowadzonych działań edukacyjno-informacyjnych.
Raport ten powinien zawierać:
− informacje o rodzaju prowadzonych działań edukacyjno-informacyjnych,
− dokumenty potwierdzające realizację tych działań (zdjęcia z wydarzenia, zdjęcia z przeprowadzonego spotkania z logotypami projektu „Mazowsze bez smogu”,
− ankiety ewaluacyjne,
− lista obecności,
− opis wydarzenia.
Raport powinien być dostarczony w terminie 7 dni roboczych po zakończeniu każdego działania w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej.

4.5.3.)Główny kod CPV

80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

80540000-1 - Usługi szkolenia w dziedzinie środowiska naturalnego

4.5.5.)Wartość części

16260,16 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przeprowadzenie działań edukacyjnych w II półroczu 2026 roku.
W ramach tej części zamówienia należy przeprowadzić następujące działania edukacyjne::
1) Przeprowadzić w dniu 11 lipca 2026 r. podczas Pikniku Rodzinnego w Nurze zorganizowanego na placu przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nurze warsztaty/ szkolenia skierowane do trzech grup (łącznie 3 działania) – dla grup wymagających szczególnego wsparcia, ogół społeczeństwa, grupy opiniotwórcze np. prezentacja / prelekcja, wykład z dyskusją:
• Stoisko/a podczas Pikniku Rodzinnego w Nurze.
• Stoiska edukacyjne np. dotyczące energii słonecznej;
• Stoiska warsztatowe w miejscu pikniku, w tym zapewnienie niezbędnego sprzętu (np. stołów, namiotów, rekwizytów);
2) Przygotowanie prezentacji edukacyjnych – profesjonalne slajdy z grafiką, animacją i treścią edukacyjną przedstawiającą aktualne dane i obowiązujące przepisy prawne odpowiednio dostosowane do programu dla poszczególnych grup warsztatowych.
3) Oznakowanie wszystkich treści edukacyjnych logotypami zgodnymi z założeniami projektu „Mazowsze bez smogu”.
4) Projekty wszystkich materiałów edukacyjnych wytworzonych na potrzeby przeprowadzanych akcji edukacyjnych muszą uzyskać akceptację Lidera projektu „Mazowsze bez smogu”. Wykonawca zobowiązany jest do poprawy przedłożonych projektów materiałów edukacyjnych zgodnie z uwagami Zamawiającego i Lidera Projektu.
5) Wszelkie korekty i zmiany w scenariuszach akcji edukacyjnych muszą być uzgodnione z Zamawiającym oraz muszą uzyskać akceptację Lidera projektu „Mazowsze bez smogu”.
6) Wszystkie realizowane działania muszą uwzględniać równy dostęp do produktów, usług i informacji dla wszystkich, w tym osób z niepełnosprawnościami oraz być realizowane w sposób zapewniający równy dostęp kobiet i mężczyzn do wszystkich działań, materiałów edukacyjnych i wydarzeń.
7) Akcje edukacyjne powinny odbywać się w miejscach dostępnych architektonicznie dla osób z niepełnosprawnościami.
8) Wykonawca podczas Pikniku zobowiązany jest do przeprowadzenia ankiet ewaluacyjnych po zakończeniu realizacji warsztatów merytorycznych.
9) Po przeprowadzeniu kampanii edukacyjno-informacyjnej, Wykonawca zobowiązany jest sporządzić raport każdorazowo przeprowadzonych działań edukacyjno-informacyjnych.
Raport ten powinien zawierać:
− informacje o rodzaju prowadzonych działań edukacyjno-informacyjnych,
− dokumenty potwierdzające realizację tych działań (zdjęcia z wydarzenia, zdjęcia z przeprowadzonego spotkania z logotypami projektu „Mazowsze bez smogu”,
− ankiety ewaluacyjne,
− lista obecności,
− opis wydarzenia.
Raport powinien być dostarczony w terminie 7 dni roboczych po zakończeniu każdego działania w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej

4.5.3.)Główny kod CPV

80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

80540000-1 - Usługi szkolenia w dziedzinie środowiska naturalnego

4.5.5.)Wartość części

9756,10 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Oferta z najniższą ceną spośród ofert nieodrzuconych przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

36000 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

38000 PLN

Sekcja 8

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 9

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

9000 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

18500 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

9000 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 10

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Edukacja Ekologiczna Dagmara Hirsz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7272508756

7.3.3)Ulica

Poziomkowa 16

7.3.4)Miejscowość

Łódź

7.3.5)Kod pocztowy

91-406

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 11

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

9000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-07-21

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

80000000-4Usługi edukacyjne i szkoleniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
102 083 zł
Próbka: 103 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
43 945 zł244 639 zł
Rozstęp międzykwartylowy
200 694 zł
Źródło próbki
CPV 80000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
43 945 zł
Mediana
102 083 zł
Górny kwartyl
244 639 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Nur prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nur.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 9000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 80000000-4 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Edukacja Ekologiczna Dagmara Hirsz (Łódź). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.