Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
315 741 zł
Umowa zawarta
8 maja 2026
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 315 741 zł – 327 411 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Sukcesywna dostawa warzyw i owoców na potrzeby stołówki w Dobrzeniu Wielkim

Zamawiający Prowod Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Kup, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Sukcesywna dostawa warzyw i owoców na potrzeby stołówki w Dobrzeniu Wielkim”, wybierając ofertę wykonawcy Firma Corrado Joanna Adolf. Wartość umowy: 315 741 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
315 741 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,7 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    20 kwietnia 2026

    Termin ofert: 28 kwietnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    28 maja 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Firma Corrado Joanna Adolf (Korfantów), mikrofirma.

  • 2

    Postępowanie dotyczyło dostaw warzyw, owoców i produktów pokrewnych (w tym kapusty kiszonej puszkowanej i ziół) dla stołówki w Dobrzeniu Wielkim, z szacowaną wartością 315 741,30 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 315 741,30 zł do 327 411,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Prowod Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 530944564

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 4

1.5.2.)Miejscowość

Kup

1.5.3.)Kod pocztowy

46-082

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.7.)Numer telefonu

774691181

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@prowod.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.prowod.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1296278

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Usługi w zakresie zaopatrzenia w wodę i odprowadzenia ścieków, usługi komunalne, prowadzenie gminnej stołówki

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sukcesywna dostawa warzyw i owoców na potrzeby stołówki w Dobrzeniu Wielkim

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4a8a8c91-1a12-4252-93b4-21d8e92a06ca

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00266943

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00207021

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP/PROW/2/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna warzyw i owoców do obiektu gastronomicznego „Stołówka” mieszczącego się przy ul. Wspólnej 4, 46-081 Dobrzeń Wielki. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załączniku nr 1A do SWZ – Specyfikacja asortymentowa, Załączniku nr 6 do SWZ – OPZ oraz Załączniku nr 7 do SWZ – wzorze umowy. Podane w Załączniku nr 1A ilości są wielkościami szacunkowymi i Zamawiający nie jest zobowiązany do zakupu produktów w tych ilościach.
2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość niezrealizowania przedmiotu zamówienia o wartości do 50% łącznego wynagrodzenia brutto wynikającego z oferty Wykonawcy. Z tytułu niezrealizowania przez Zamawiającego części zamówienia Wykonawcy nie będą przysługiwały żadne roszczenia finansowe oraz prawne.
3. Dostawa, rozładunek i wniesienie przedmiotu zamówienia w miejsce wskazane przez przedstawiciela Zamawiającego realizowane będą na koszt Wykonawcy wkalkulowany w cenę produktów objętych umową o udzielenie zamówienia publicznego.
4. Dostawa przedmiotu zamówienia wykonywana będzie środkami transportu Wykonawcy dopuszczonymi do przewozu żywności zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

4.5.3.)Główny kod CPV

15300000-1 - Owoce, warzywa i podobne produkty

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

15331461-6 - Kapusta kiszona puszkowana

15872300-4 - Zioła

03221410-3 - Kapusta

03222300-6 - Owoce inne niż tropikalne

03221110-0 - Warzywa korzeniowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

315741,30 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

327411,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

315741,30 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Corrado Joanna Adolf

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7532373113

7.3.3)Ulica

Rzymkowice 107

7.3.4)Miejscowość

Korfantów

7.3.5)Kod pocztowy

48-317

7.3.6.)Województwo

opolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-08

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

315741,30 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Okres realizacji umowy to 12 miesięcy od dnia 13.05.2026r. włącznie do dnia 12.05.2027r. włącznie.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

15300000-1Owoce, warzywa i podobne produkty
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
219 806 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
157 678 zł527 106 zł
Rozstęp międzykwartylowy
369 428 zł
Źródło próbki
CPV 15300000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
157 678 zł
Mediana
219 806 zł
Górny kwartyl
527 106 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Prowod Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kup.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 315 741 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 15300000-1 (Owoce. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma Corrado Joanna Adolf (Korfantów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.