Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Starbudowa Inwestycje Sp. z o.o.· Tychów Starymała firma
Wartość umowy
883 163 zł
Umowa zawarta
28 maja 2026
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
12 ofertceny: 883 163 zł – 1 771 200 złodrzucone: 3
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Urzędowie: „Budowa dróg gminnych – ul. Jaśminowej oraz ul. Szczęśliwej” – Część I – budowa ulicy Jaśminowej

Zamawiający Gmina Urzędów (Urzędów, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Urzędowie: Budowa dróg gminnych – ul.…”, wybierając ofertę wykonawcy Starbudowa Inwestycje Sp. z o.o. Wartość umowy: 883 163 zł. Złożono 12 ofert.

Zamawiający: Gmina UrzędówUrzędów, Lubelskie (powiat Kraśnicki →)opublikowano 28 maja 2026
Wartość umowy
883 163 zł
Liczba ofert
12 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    15 kwietnia 2026

    Termin ofert: 30 kwietnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    28 maja 2026

    12 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie dotyczyło tylko części I zamówienia (budowa ulicy Jaśminowej), bez informacji o ewentualnym unieważnieniu pozostałych części lub całości.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Starbudowa Inwestycje Sp. z o.o. (Tychów Stary), mała firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 883 163,06 zł (umowę zawarto 28 maja 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 12 ofert; ceny wahały się od 883 163,06 zł do 1 771 199,94 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA URZĘDÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431020049

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Rynek 26

1.5.2.)Miejscowość

Urzędów

1.5.3.)Kod pocztowy

23-250

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL815 - Puławski

1.5.7.)Numer telefonu

818225030

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@urzedow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ugurzedow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=724

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ce4f63bf-2076-4f98-92df-9a9de5464563

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Urzędowie: „Budowa dróg gminnych – ul. Jaśminowej oraz ul. Szczęśliwej” – Część I – budowa ulicy Jaśminowej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ce4f63bf-2076-4f98-92df-9a9de5464563

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00266713

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00007293/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.1.4 Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Urzędowie

„Budowa dróg gminnych – ul. Jaśminowej oraz ul. Szczęśliwej” – Część I – budowa ulicy Jaśminowej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00199037

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.15.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn. „Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Urzędowie

„Budowa dróg gminnych – ul. Jaśminowej oraz ul. Szczęśliwej” – Część I – budowa ulicy Jaśminowej. 2. Przedmiotem inwestycji jest budowa drogi gminnej - ul. Jaśminowa w Urzędowie na odcinku od granicy krawędzi pasa drogowego DW833 km ok. 0+013 do km ok. 0+545. 3. Realizowana inwestycja objęta opracowaniem położona jest na obszarze województwa lubelskiego, w powiecie kraśnickim, gmina Urzędów obręb 0019 Wodna. 4. Zakres projektowanej budowy ul. Jaśminowej obejmuje: 1) rozbiórka istniejącej nawierzchni drogowej, 2) rozbiórka elementów kolidujących (bram, ogrodzeń), 3) wycinka drzew i krzewów, 4) zabezpieczenie istniejącej infrastruktury technicznej, 5) roboty ziemne (wykopy/nasypy), 6) budowa jezdni o nawierzchni bitumicznej na odcinku ok. 532m, 7) budowa skrzyżowania ul. Jaśminowej z ul. Szczęśliwą (do granicy pasa drogowego ul. Jaśminowej), 6) budowa zjazdów do posesji i działek przyległych, 7) budowa odwodnienia powierzchniowego i wgłębnego w postaci muld i sączków infiltracyjnych, 8) wykonanie poboczy umocnionych mieszanką niezwiązaną 0-31,5mm o szerokości 0,75 m, 9) wykonania plantowania terenów zielonych wraz z humusowaniem i obsianiem w granicach projektowanego pasa drogowego, 10) wykonanie oznakowania pionowego, poziomego i elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego, 11) wykonanie wszystkich prac wykończeniowych i porządkowych. 5. Zamówienie jest realizowane z dofinansowaniem ze środków Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych edycja 2026; dotacja celowa z budżetu Województwa Lubelskiego. 6. Zamówienie należy wykonać w szczególności zgodnie z dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót stanowiącymi załącznik nr 12 do SWZ z uwzględnieniem zapisów SWZ i umowy (załącznik nr 10 do SWZ). Załącznik nr 12 obejmuje szerszy zakres niż przedmiot niniejszego postępowania – należy uwzględnić zapisy odnoszące się do drogi, o której mowa w ust. 1. 7. Zakres przedmiotu zamówienia nie obejmuje wykonania ul. Szczęśliwej. 8. Inwestycja będzie realizowana w oparciu o decyzję Zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID). 9. Realizacja przedmiotu zamówienia powinna być wykonywana w oparciu o obowiązujące przepisy, przez Wykonawcę posiadającego stosowne doświadczenie i potencjał wykonawczy oraz osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie, zgodnie ze sztuką budowlana, obowiązującymi przepisami. Materiały dostarczone i użyte przez wykonawcę powinny odpowiadać, co do jakości, wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie. 10. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2025 r. poz. 418) wraz z przepisami wykonawczymi, normami i instrukcjami producentów stosowanych urządzeń i materiałów, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, przez Wykonawcę posiadającego stosowne doświadczenie i potencjał wykonawczy oraz przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. 11. W ramach informacji i promocji Wykonawca jest zobowiązany do wykonania i ustawienia, w momencie rozpoczęcia robót budowlanych, tablic informacyjnych wg zasad określonych w uchwale nr CDXXVII/7517/2023 Zarządu Województwa Lubelskiego z dnia 31.01.2023 r. w sprawie przyjęcia „Zasad dotyczących trybu postępowania w zakresie zgłaszania, rozliczania i kontroli zadań dotowanych ze środków celowych budżetu Województwa Lubelskiego określonych w ustawie z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych” – treść tablic należy uzgodnić z Zamawiającym. 12. Wykonanie przedmiotu zamówienia i oddanie do użytku musi być również zgodne z wszystkimi aktami prawnymi właściwymi dla przedmiotu zamówienia, z przepisami techniczno-budowlanymi, obowiązującymi normami i wytycznymi.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

12

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

6

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

883163,06 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1771199,94 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

883163,06 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Starbudowa Inwestycje Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

367520212

7.3.3)Ulica

Tychów Stary nr 75

7.3.4)Miejscowość

Tychów Stary

7.3.5)Kod pocztowy

27-220

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

883163,06 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 189 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 000 zł1 603 669 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 273 669 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 000 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 603 669 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Urzędów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Urzędów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 883 163 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Starbudowa Inwestycje Sp. z o.o. (Tychów Stary). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 12 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.