Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Seris Konsalnet Security Sp. z o.o

Wartość umowy
475 054 zł
Umowa zawarta
27 maja 2026
Okres realizacji
do 31 grudnia 2027
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 475 054 zł – 537 222 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin płatności faktury40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Ochrona fizyczna na terenie obiektu Dwór w Paplinie

Zamawiający Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie (Liw, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Ochrona fizyczna na terenie obiektu Dwór w Paplinie”, wybierając ofertę wykonawcy Seris Konsalnet Ochrona Sp. z o.o. Wartość umowy: 475 054 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Muzeum Zbrojownia na Zamku w LiwieLiw, Mazowieckieopublikowano 27 maja 2026
Wartość umowy
475 054 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: Seris Konsalnet Ochrona Sp. z o.o (Warszawa), wspólnie z: Seris Konsalnet Security Sp. z o.o.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 475 053,90 zł (umowę zawarto 27 maja 2026 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2027 r..

  • 4

    Postępowanie dotyczyło ochrony obiektu historycznego, w tym nadzoru alarmowego i ochrony eksponatów, z trybem podstawowym jako podstawa prawna.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 711665166

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Stefana Batorego 2

1.5.2.)Miejscowość

Liw

1.5.3.)Kod pocztowy

07-100

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL925 - Siedlecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zbrojownia@liw-zamek.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.liw-zamek.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a1cbf563-d811-4cc0-835e-5beaa3fbd651

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Ochrona fizyczna na terenie obiektu Dwór w Paplinie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a1cbf563-d811-4cc0-835e-5beaa3fbd651

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00264615

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00077335/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Ochrona fizyczna na terenie obiektu Dwór w Paplinie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00220514

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

MZ-ZDM.241.7.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Miejscem świadczenia usługi jest nieruchomość zabudowana zespołem dworsko – parkowym o powierzchni zabudowy budynku dworskiego 332 m2, położona w powiecie węgrowskim, w gminie Korytnica w miejscowości Paplin. Nieruchomość w ewidencji gruntów oznaczona jest jako działka nr 447/5 i 449/2 z obrębu 0007 - Paplin o powierzchni 37500 m2. Nieruchomość zabudowana jest drewnianym zespołem dworsko – parkowym, obejmuje drewniany dwór z poł. XVIII w., dziewiętnastowieczną murowaną oficynę, kuchnię, spichlerz i park krajobrazowy. Decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z dnia 11 grudnia 2021 roku zespół pałacowo- parkowy z połowy XVIII wieku wraz z otoczeniem parkowym został wpisany do rejestru zabytków pod nr A-32.
Ochrona obszaru świadczenia usługi ma być prowadzona w oparciu o postanowienia Ustawy o ochronie osób i mienia (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 532);
Ochrona fizyczna osób, obiektów, terenu i mienia w granicach wyznaczonego obszaru obiektu zgodnie z Ustawą z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 532), prowadzona w formie:
a) stałą ochronę fizyczną obiektu w godzinach 18:00-08:00 w dni powszednie, całodobowo w soboty oraz dni świąteczne, polegającą na obecności pracownika ochrony zewnętrznej w godzinach 18:00-08:00 w dni powszednie, całodobowo w soboty oraz dni świąteczne. Szacowana liczba godzin ochrony dziennej w okresie od godz. 00:00 01.06.2026 do godz. 23:59 31.12.2027 r. wynosi: 9 866 godzin
b) bezpośredniej ochrony fizycznej doraźna realizowanej przez grupę interwencyjną Wykonawcy całodobowo 7 dni w tygodniu w formie zespołu mobilnego. Grupa Interwencyjna stanowi minimum dwóch uzbrojonych pracowników ochrony. Czas dojazdu do obiektu ochranianego Grupy interwencyjnej maksymalnie 15 minut. Zamawiający zastrzega sobie prawo do kontroli działania grupy interwencyjnej bez wystąpienia zdarzenia wymagającego takiej interwencji. Zamawiający nie będzie ponosił żadnych dodatkowych kosztów za interwencje i działania Grupy Interwencyjnej;
c) monitoring sygnałów z zamontowanego w obiekcie systemu ochrony ppoż. oraz dostawa i montaż wieży mobilnej monitoringu (wieża mobilna monitoringu wraz z kamerą obrotową i zestawem czujek), która stanowi własność Wykonawcy, oraz świadczenie za pośrednictwem zainstalowanej wieży usług wideoweryfikacji
d) stałą ochronę fizyczną obiektu w ustalonych dodatkowych dniach i godzinach ponad godziny ustalone w pkt. a) zlecone w sposób określony przez Zamawiającego.
Niniejszy opis ma charakter ogólnej informacji o przedmiocie zamówienia. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został przedstawiony w dokumencie – Opis przedmiotu Zamówienia (OPZ) stanowiącym załącznik nr 9 do niniejszego SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

79710000-4 - Usługi ochroniarskie

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

92522000-6 - Usługi ochrony obiektów i budynków historycznych

79711000-1 - Usługi nadzoru przy użyciu alarmu

92521200-1 - Usługi ochrony wystaw i eksponatów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

475053,9 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

537221,98 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

475053,90 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Seris Konsalnet Ochrona Sp. z o.o

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Seris Konsalnet Security Sp. z o.o

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5272027702

7.3.3)Ulica

Jana Kazimierza

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

01-267

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

475053,90 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79710000-4Usługi ochroniarskie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
588 079 zł
Próbka: 207 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
291 551 zł1 495 482 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 203 931 zł
Źródło próbki
CPV 79710000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
291 551 zł
Mediana
588 079 zł
Górny kwartyl
1 495 482 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Liw.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 475 054 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79710000-4 (Usługi ochroniarskie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Seris Konsalnet Ochrona Sp. z o.o (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.