Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 3 częściach3 części
Łączna wartość umów
388 080 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    221 760 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    95 040 zł
    2 oferty
  3. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    71 280 zł
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
6 ofert(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Termin płatności40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

POL/01/05/2026 - Sukcesywna dostawa polielektrolitu do wspomagania odwadniania i/lub zagęszczania osadu.

Zamawiający Spółka Wodno-Ściekowa "Swarzewo" (Swarzewo, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „POL/01/05/2026 - Sukcesywna dostawa polielektrolitu do wspomagania odwadniania i/lub…”, wybierając ofertę wykonawcy Skuma Marcin Skurka Spółka Komandytowa. Łączna wartość umów: 388 080 zł. Złożono 6 ofert.

Łączna wartość umów
388 080 zł
Liczba ofert
6 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~2,6 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 3 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma Skuma Marcin Skurka Spółka Komandytowa za łącznie 388 080,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 6 ofert na wszystkie części postępowania.

  • 4

    Postępowanie dotyczyło tylko jednej części zamówienia (z podziału na odrębne postępowania).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Spółka Wodno-Ściekowa "Swarzewo"

1.3.)Oddział zamawiającego

Zamawiający

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000888037

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Władysławowska 84

1.5.2.)Miejscowość

Swarzewo

1.5.3.)Kod pocztowy

84-100

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL634 - Gdański

1.5.7.)Numer telefonu

600872912

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@sws-swarzewo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.sws-swarzewo.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://sws-swarzewo.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Spółka Wodno - Ściekowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

POL/01/05/2026 - Sukcesywna dostawa polielektrolitu do wspomagania
odwadniania i/lub zagęszczania osadu.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-97665f43-6205-4654-ae5f-907c15c8e769

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00260060

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00227621

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

POL/01/05/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

335085 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia części I jest sukcesywna dostawa polielektrolitu do wspomagania odwadniania osadu pofermentacyjnego w wirówce dekantacyjnej AlfaLaval ALDEC 75.
Szacunkowa ilość przedmiotu zamówienia przewidziana do zakupu przez zamawiającego w ciągu 12 miesięcy od daty zawarcia umowy to 14.000,00 kg.
Zamawiający zastrzega sobie prawo ograniczenia zakresu dostaw. Podaną powyżej ilość należy traktować jako maksymalną.
Ilość osadu pofermentacyjnego produkowanego w oczyszczalni eksploatowanej przez Spółkę Wodno-Ściekową „Swarzewo” wynosi około 1400 Mg s.m. osadu/rok. Osad ma stężenie 3 %÷4 % suchej masy i poddawany jest wirowaniu do odwodnienia nie mniejszego niż (20 % s.m. osadu)

Warunkiem dopuszczenia oferty do przetargu jest zaoferowanie polielektrolitu, który umożliwi odwodnienie osadu do min. 20% s.m. oraz jego zużycie nie będzie przekraczać 9 kg na 1 Mg s.m. osadu

W celu potwierdzenia, że oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego należy w Formularzu Ofertowym (załącznik nr 1 do SWZ) potwierdzić spełnienie minimalnych wymagań jakościowych określonych w opisie przedmiotu zamówienia.

W przypadku nie spełnienia warunków dotyczących stopnia odwodnienia osadu oraz ilości zużycia oferowanego polielektrolitu oferta zostanie odrzucona.

Jakość oferowanego polielektrolitu będzie weryfikowana po każdej dostawie.

W przypadku dostawy polielektrolitu nie spełniającego wymaganych minimalnych parametrów Zamawiający będzie miał prawo do odstąpienia od umowy z powodu okoliczności, za które odpowiada Wykonawca.

4.5.3.)Główny kod CPV

24327000-2 - Różne organiczne substancje chemiczne

4.5.5.)Wartość części

192500 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia części II jest sukcesywna dostawa polielektrolitu do wspomagania zagęszczania osadu nadmiernego w zagęszczarce taśmowej EMO OMEGA 20THC.
Szacunkowa ilość przedmiotu zamówienia przewidziana do zakupu przez zamawiającego w ciągu 12 miesięcy od daty zawarcia umowy to 6.000,00 kg.
Zamawiający zastrzega sobie prawo ograniczenia zakresu dostawy. Podaną powyżej ilość należy traktować jako maksymalną.
Ilość osadu nadmiernego produkowanego w oczyszczalni eksploatowanej przez Spółkę Wodno-Ściekową „Swarzewo” wynosi około 1000 Mg s.m. osadu/rok. Osad ma stężenie 3%÷4% suchej masy i poddawany jest zagęszczaniu do stężenia nie mniejszego niż (5 % s.m. osadu)

Warunkiem dopuszczenia oferty do przetargu jest zaoferowanie polielektrolitu, który umożliwi zagęszczenie osadu do min. 5% s.m. oraz jego zużycie nie będzie przekraczać 4kg na 1Mg s.m. osadu.

W celu potwierdzenia, że oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego należy w Formularzu Ofertowym (załącznik nr 1 do SWZ) potwierdzić spełnienie minimalnych wymagań jakościowych określonych w opisie przedmiotu zamówienia.

W przypadku nie spełnienia warunków dotyczących stopnia zagęszczenia osadu oraz ilości zużycia oferowanego polielektrolitu oferta zostanie odrzucona.

Jakość oferowanego polielektrolitu będzie weryfikowana po każdej dostawie.

W przypadku dostawy polielektrolitu nie spełniającego wymaganych minimalnych parametrów Zamawiający będzie miał prawo do odstąpienia od umowy z powodu okoliczności, za które odpowiada Wykonawca.

4.5.3.)Główny kod CPV

24327000-2 - Różne organiczne substancje chemiczne

4.5.5.)Wartość części

82500 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia części III jest sukcesywna dostawa polielektrolitu do wspomagania odwadniania osadu nadmiernego z oczyszczalni ścieków w Juracie w wirówce dekantacyjnej AlfaLaval ALDEC 45.
Szacunkowa ilość przedmiotu zamówienia przewidziana do zakupu przez zamawiającego w ciągu 12 miesięcy od daty zawarcia umowy to 4.500,00 kg.
Zamawiający zastrzega sobie prawo ograniczenia zakresu dostawy. Podaną powyżej ilość należy traktować jako maksymalną.
Ilość osadu nadmiernego produkowanego w oczyszczalni w Juracie eksploatowanej przez Spółkę Wodno-Ściekową „Swarzewo” wynosi około 200 Mg s.m. osadu/rok. Osad ma stężenie 3%÷4% suchej masy i poddawany jest zagęszczaniu do stężenia nie mniejszego niż (16 % s.m. osadu)

Warunkiem dopuszczenia oferty do przetargu jest zaoferowanie polielektrolitu, który umożliwi odwodnienie osadu do min. 16 % s.m. oraz jego zużycie nie będzie przekraczać 15kg na 1Mg s.m. osadu.

W celu potwierdzenia, że oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego należy w Formularzu Ofertowym (załącznik nr 1 do SWZ) potwierdzić spełnienie minimalnych wymagań jakościowych określonych w opisie przedmiotu zamówienia.

W przypadku nie spełnienia warunków dotyczących stopnia odwodnienia osadu oraz ilości zużycia oferowanego polielektrolitu oferta zostanie odrzucona.

Jakość oferowanego polielektrolitu będzie weryfikowana po każdej dostawie.

W przypadku dostawy polielektrolitu nie spełniającego wymaganych minimalnych parametrów Zamawiający będzie miał prawo do odstąpienia od umowy z powodu okoliczności, za które odpowiada Wykonawca.

4.5.3.)Główny kod CPV

24327000-2 - Różne organiczne substancje chemiczne

4.5.5.)Wartość części

60085 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

221760 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

235900 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

221760 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Skuma Marcin Skurka Spółka Komandytowa

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8513284691

7.3.3)Ulica

Kresowa 15

7.3.4)Miejscowość

Police

7.3.5)Kod pocztowy

72-010

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

221760 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

95040 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

101100 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

95040 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Skuma Marcin Skurka Spółka Komandytowa

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8513284691

7.3.3)Ulica

Kresowa 15

7.3.4)Miejscowość

Police

7.3.5)Kod pocztowy

72-010

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

95040 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

71280 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

75825 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

71280 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Skuma Marcin Skurka Spółka Komandytowa

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8513284691

7.3.3)Ulica

Kresowa 15

7.3.4)Miejscowość

Police

7.3.5)Kod pocztowy

72-010

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

71280 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

24327000-2Różne organiczne substancje chemicz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Spółka Wodno-Ściekowa "Swarzewo" prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Swarzewo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 388 080 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 24327000-2 (Różne organiczne substancje chemiczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Skuma Marcin Skurka Spółka Komandytowa (Police). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.