Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
988 920 zł
Umowa zawarta
25 maja 2026
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 988 920 zł – 1 200 320 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja kanalizacji dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13 przy ul. Mirtowej 2 w Krakowie

Zamawiający Zespół Szkolno-przedszkolny nr 13 w Krakowie (Kraków, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja kanalizacji dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13 przy ul. Mirtowej 2 w…”, wybierając ofertę wykonawcy Firma Budowlana KAN-BUD Sp. z o.o. Wartość umowy: 988 920 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Zespół Szkolno-przedszkolny nr 13 w KrakowieKraków, Małopolskieopublikowano 25 maja 2026
Wartość umowy
988 920 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    Zamówienie nie zostało podzielone na części ani nie odrzucono żadnych ofert.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Firma Budowlana KAN-BUD Sp. z o.o. (Kraków), mikrofirma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 988 920,00 zł (umowę zawarto 25 maja 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 988 920,00 zł do 1 200 319,66 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

  • 6

    Ofertypostępowaniu złożono jedną ofertę, co oznacza brak konkurencji między wykonawcami.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 13 W KRAKOWIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 120008603

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Mirtowa 2

1.5.2.)Miejscowość

Kraków

1.5.3.)Kod pocztowy

30-698

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zsp13@mjo.krakow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://zsp13krakow.szkolnastrona.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0ff97618-2323-4386-8412-780d92855620

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja kanalizacji dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13 przy ul. Mirtowej 2 w Krakowie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0ff97618-2323-4386-8412-780d92855620

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00260050

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00194168/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Budowa zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13 przy ul. Mirtowej 2 w Krakowie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00196072

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZSP13.D.210.287/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1472646,28 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na modernizacji kanalizacji dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13 przy ul. Mirtowej 2 w Krakowie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie realizacji i odbioru robót określają w szczególności:
1) SWZ
2) Załącznik nr 2 – Wzór umowy
3) Załącznik nr 6 - Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych
4) Załącznik nr 7 - Dokumentacja projektowa
5) Obowiązujące przepisy prawa w zakresie odnoszącym się do przedmiotu zamówienia

4.5.3.)Główny kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

988920,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1200319,66 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

988920,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Budowlana KAN-BUD Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6762471882

7.3.3)Ulica

ul. Pychowicka 7

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

30-364

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

988920,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

PunktPoleWartość
1.Termin realizacji przedmiotu zamówienia

maksymalnie 4 miesiące licząc od dnia przekazania placu budowy 2. Szacunkową wartość zamówienia została podana łącznie dla zamówienia podstawowego, zamówienia objętego prawem opcji oraz zamówień podobnych.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45200000-9Roboty budowlane w zakresie wznosze…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 316 211 zł
Próbka: 67 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
342 475 zł4 132 247 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 789 772 zł
Źródło próbki
CPV 45200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
342 475 zł
Mediana
1 316 211 zł
Górny kwartyl
4 132 247 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zespół Szkolno-przedszkolny nr 13 w Krakowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 988 920 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45200000-9 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma Budowlana KAN-BUD Sp. z o.o. (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.