Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
622 861 zł
Umowa zawarta
22 maja 2026
Okres realizacji
150 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 62 281 zł – 912 326 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 900% od najtańszej złożonej
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Budowa windy w budynku przychodni przy ul. Sikorskiego 19”

Zamawiający Gmina Miejska Głogów (Głogów, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa windy w budynku przychodni przy ul. Sikorskiego 19”, wybierając ofertę wykonawcy INTERO SERWIS Sp. z o.o. Wartość umowy: 622 861 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina Miejska GłogówGłogów, Dolnośląskie (powiat Głogowski →)opublikowano 25 maja 2026
Wartość umowy
622 861 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy INTERO SERWIS Sp. z o.o. (Warszawa), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 622 860,95 zł (umowę zawarto 22 maja 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 62 280,95 zł do 912 326,49 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 150 dni.

  • 5

    Postępowanie prowadzono w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 2 ustawy Pzp.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejska Głogów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390647297

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 10

1.5.2.)Miejscowość

Głogów

1.5.3.)Kod pocztowy

67-200

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.)Numer telefonu

76 7265 527

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@glogow.um.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.glogow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://glogow-um.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Budowa windy w budynku przychodni przy ul. Sikorskiego 19”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-47f2019e-fb68-43fe-a787-6c1cbfcac31f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00259479

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00029348/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Budowa windy w budynku przychodni przy ul. Sikorskiego 19

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00180421

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP.271.14.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Budowa windy w budynku przychodni przy ul. Sikorskiego 19” w oparciu o dokumentację projektową na „Przebudowę budynku użyteczności publicznej z rozbudową o dźwig osobowy przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego 19 w Głogowie dz. nr 62, 63/61, 63/62, obręb 0004 Chrobry”( m. Głogów).
Branża budowlana obejmuje m. in.:
1) prace rozbiórkowe i wykończeniowe wewnątrz budynku
2) prace ziemne pod lokalizację szybu windy, w tym usunięcie nieczynnego kabla oświetleniowego,
3) posadowienie płyty fundamentowej, budowa ścian podszybia, budowa (dostawa i montaż) elektrycznej windy osobowej z szybem przeszklonym wraz z zadaszeniem i daszkiem szklanym, prace na elewacji, prace na dachu (wyburzenia półek okapowych, prace wykończeniowe związane z montażem windy,
4) prace związane z zagospodarowaniem terenu (odtworzenie opaski z istniejącej kostki granitowej, budowa dojścia do windy (z kostki granitowej),
Branża sanitarna obejmuje m. in.:
- przeniesienie grzejników
- demontaż urządzeń sanitarnych z korkowaniem podejść dopływowych i odpływowych
- odwodnienie pośrednie – na dach budynku przychodni
Branża elektryczna obejmuje m. in.:
- zasilanie windy,
- rozbudowę głównej istniejącej rozdzielnicy elektrycznej
- poprowadzenie stosownego okablowania zasilającego urządzenie windy
- montaż grzejnika elektrycznego 2000W w podszybiu,
- połączenie linii telefonii analogowej do szafy sterowniczej windy,
- prace na instalacji odgromowej,
- wykonanie dedykowanych badań, pomiarów itp.,

4.5.3.)Główny kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45262700-8 - Przebudowa budynków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

62280,95 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

912326,49 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

622860,95 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

INTERO SERWIS Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

1182188061

7.3.3)Ulica

Daniłowskiego 6/76

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

01-833

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

622860,95 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

150 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Wykonawca zobowiązany jest zrealizować cały przedmiot zamówienia w terminie do 150 dni kalendarzowych od dnia
zawarcia umowy.
W powyższym terminie Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania i przekazania Zamawiającemu pozwolenia na
użytkowanie / potwierdzenia przyjęcia przez właściwy organ nadzoru budowlanego zgłoszenia/zawiadomienia o
zakończeniu robót/budowy bez uwag (tj. zaświadczenie, że organ nadzoru budowlanego przyjął zgłoszenie/zawiadomienie o
zakończeniu robót/budowy bez uwag). W szczególnych przypadkach dopuszcza się
tzw. milcząca zgodę (po złożeniu dokumentów do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowanego (dalej: PINB) i upływie
terminów określonych przepisami prawa).
Za zrealizowanie ww. obowiązku Zamawiający uzna również stanowisko PINB, że realizacja zadania (przedmiotu
zamówienia) nie wymaga pozwolenia na użytkowanie i/lub zgłoszenia/zawiadomienia o zakończeniu robót/budowy bez
uwag.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45200000-9Roboty budowlane w zakresie wznosze…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 523 356 zł
Próbka: 70 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
356 600 zł4 470 763 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 114 162 zł
Źródło próbki
CPV 45200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
356 600 zł
Mediana
1 523 356 zł
Górny kwartyl
4 470 763 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Głogów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Głogów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 622 861 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45200000-9 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: INTERO SERWIS Sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.