Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
252 000 zł
Umowa zawarta
25 maja 2026
Okres realizacji
od 13 czerwca 2026 do 6 września 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Oferowana liczba ratowników podczas jednej roboczogodziny kompleksowej obsługi obiektu (D)40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Kompleksowa obsługa ratownicza Letniego Parku Wodnego w Tarnowie – Mościcach, ul. Traugutta 5a w sezonie letnim 2026”.

Zamawiający Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji (Tarnów, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Kompleksowa obsługa ratownicza Letniego Parku Wodnego w Tarnowie – Mościcach, ul.…”, wybierając ofertę wykonawcy Polski Instytut Ratownictwa Sp. z o.o. Wartość umowy: 252 000 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Tarnowski Ośrodek Sportu i RekreacjiTarnów, Małopolskieopublikowano 25 maja 2026
Wartość umowy
252 000 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,3 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    04 maja 2026

    Termin ofert: 12 maja 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    25 maja 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Polski Instytut Ratownictwa Sp. z o.o. (29-100 Włoszczowa, ul Jana III Sobieskiego 5), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 252 000,00 zł (umowę zawarto 25 maja 2026 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: od 13 czerwca 2026 r. do 6 września 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 122449079

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Traugutta 5a

1.5.2.)Miejscowość

Tarnów

1.5.3.)Kod pocztowy

33-101

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL217 - Tarnowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@tosir.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.malopolska.pl/tosirekreacji

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-be65729f-ac35-4d58-a4b1-3898b73557cf

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Kompleksowa obsługa ratownicza Letniego Parku Wodnego w Tarnowie – Mościcach, ul. Traugutta 5a w sezonie letnim 2026”.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-be65729f-ac35-4d58-a4b1-3898b73557cf

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00259283

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00226044

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DN.271-4/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Nazwa zamówienia

„Kompleksowa obsługa ratownicza Letniego Parku Wodnego w Tarnowie – Mościcach, ul. Traugutta 5a w sezonie letnim 2026”. 2. Określenie przedmiotu zamówienia Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej usługi ratownictwa wodnego na Letnim Parku Wodnym w Tarnowie – Mościcach, ul. Traugutta 5a w sezonie letnim 2026 obejmująca: a) basen główny o wymiarach 50 m x 21 m, o głębokości od 0,6 m do 1,6 m, b) basen hamowny zjeżdżalni o wymiarach 10,5 m x 15,5 m, o głębokości 1m, c) wodny plac zabaw o powierzchni ok. 320 m2, złożony z dwóch części o głębokości wody ok. 15 cm i 30 cm z minimum 12 różnymi urządzeniami wodnymi d) szacowana ilość godzin kompleksowej obsługi ratowniczej w okresie zamówienia to ok. 840 godz. 3. Usługa musi być świadczona zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa a w szczególności z: - Ustawą z dnia 18 sierpnia 2011 o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 714) - Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 23 stycznia 2012 r. w sprawie minimalnych wymagań dotyczących liczby ratowników wodnych zapewniających stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego (t.j. Dz.U. z 2022 r. poz. 1981), - Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 27 lutego 2012 r. w sprawie wymagań dotyczących wyposażenia wyznaczonych obszarów wodnych w sprzęt ratunkowy i pomocniczy, urządzenia sygnalizacyjne i ostrzegawcze oraz sprzęt medyczny, leki i artykuły sanitarne (t.j. Dz.U. z 2022 r. poz. 1607), - Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 23 września 2021 r. w sprawie kwalifikacji przydatnych w ratownictwie wodnym (t.j. Dz.U. z 2021r. Poz. 1761), - Ustawą z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (tj. Dz. U. 2026 poz. 110), 4. Informacje o szczególnych wymaganiach związanych z przedmiotem zamówienia: 1) Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć zgodę (w postaci decyzji administracyjnej) MSWiA nas prowadzenie tego rodzaju działalności- wykonywanie ratownictwa wodnego. 2) Wykonawca starający się o realizację zamówienia „Kompleksowej obsługi ratowniczej Letniego Parku Wodnego” musi spełniać następujące wymagania: a) dysponować odpowiednim potencjałem technicznym i osobowym, tj. odpowiednią ilością osób posiadających aktualne kwalifikacje ratownicze oraz wiedzę i doświadczenie umożliwiające wykonanie zamówienia. Osoby zatrudniane przez Wykonawcę muszą posiadać aktualne (zweryfikowane) uprawnienia do pracy w charakterze ratownika wodnego, aktualne badania lekarskie potwierdzające zdolność do wykonywania pracy na stanowisku ratownika wodnego oraz będą przeszkolone w zakresie przepisów BHP i p.poż.; b) wziąć pełną odpowiedzialność za zatrudnienie odpowiedniej ilości ratowników wodnych w czasie godzin otwarcia pływalni oraz posiadania przez nich niezbędnych kwalifikacji do pracy, a także za zabezpieczenie Letniego Parku Wodnego w sytuacji absencji zatrudnianych ratowników bez względu na przyczynę ich absencji; c) ponosić pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo osób przebywających na terenie pływalni ze szczególnym uwzględnieniem strefy mokrej w czasie pełnienia obowiązków ratowniczych, organizując we właściwy sposób pracę załogi ratowniczej; d) ponosi pełną odpowiedzialność za pracę ratowników, którym powierzy wykonanie usługi. Ratownicy, którzy mają sprawować nadzór na obiekcie zobowiązani są do zapoznania się z charakterystyką Letniego Parku Wodnego w pełnym składzie osobowym na minimum 1 dzień przed rozpoczęciem pracy; e) odpowiada za całość zagadnień organizacyjnych, finansowo-księgowych oraz kadrowych związanych z zatrudnieniem ratowników; f) ratownicy wykonujący zamówienie nie będą podejmować żadnej dodatkowej działalności gospodarczej w miejscu świadczenia usług wynikających z niniejszej umowy. 2) Do zakresu obowiązków ratowników wodnych należeć będzie: a) zapobieganie wszelkim szkodom materialnym wyrządzonym w obrębie niecek basenowych przez użytkowników Letniego Parku Wodnego. W sytuacji zaistnienia takich szkód, fakt ten musi byś natychmiast zgłoszony do zarządcy; b) samodzielne prowadzenie stosownej dokumentacji, tj. dziennika pracy ratowników z wpisami dotyczącymi przebiegu pracy na każdej zmianie; c) planowanie pracy przez zatrudnionych ratowników wodnych poprzez przygotowywanie grafików zmian; d) imienne wytypowanie Starszych Ratowników (kierowników zmiany) nadzorujących wypełnianie przepisów obowiązujących służby ratownicze na obiekcie; e) sprawdzenie przed otwarciem Letniego Parku Wodnego stanu technicznego urządzeń wodnych, zjeżdżalni i sprzętu ratowniczego będącego na wyposażeniu obiektu, a w przypadku zauważonych nieprawidłowości lub uszkodzeń, zgłoszenie kierownikowi/gospodarzowi obiektu lub pełniącemu zmianę konserwatorowi z wpisem do dziennika pracy; f) noszenie odpowiedniego stroju, tj. koszulki z napisem „Ratownik” oraz spodenek kąpielowych w aktualnie obowiązującym kolorze; g) stałe usuwanie zanieczyszczeń (liście, śmieci, itp.) z lustra wody oraz z urządzeń wodnych znajdujących się w nieckach basenowych każdego dnia przed otwarciem Letniego Parku Wodnego oraz w ciągu dnia w trakcie wykonywania ochrony ratowniczej; h) zapewnienie warunków bezpieczeństwa osób kąpiących się i korzystających z atrakcji wodnych; i) stała obserwacja lustra wody, strefy mokrej oraz reagowanie na każdy sygnał wzywania pomocy; j) ratowanie osób, które uległy wypadkowi lub są narażone na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia; k) udzielanie pierwszej pomocy przedlekarskiej w każdym zgłoszonym wypadku z odnotowaniem w dzienniku pracy, a w razie konieczności wezwanie pogotowia ratunkowego i sporządzenie protokołu powypadkowego; l) obsługa i bieżące monitorowanie stanu urządzeń wodnych oraz zjeżdżalni; m) kontrola stanu apteczek pierwszej pomocy; n) pomoc w organizacji imprez sportowych, rekreacyjnych oraz zawodów; o) udzielanie klientom informacji na temat regulaminu Letniego Parku Wodnego i regulaminów korzystania ze zjeżdżalni; p) zabezpieczenie porządku i bezpieczeństwa na zjeżdżalni; q) nadzór nad przestrzeganiem regulaminów oraz stosowanie odpowiednich procedur w przypadku ich łamania; r) dopilnowanie opuszczenia niecek basenowych przez wszystkich kąpiących się po godzinach otwarcia Letniego Parku Wodnego oraz sprawdzenie stanu i kompletności sprzętu ratowniczego; s) codzienny montaż i demontaż lin torowych; t) utrzymanie bezpieczeństwa i porządku na stanowisku pracy; u) ratownicy przed rozpoczęciem pracy na obiekcie mają obowiązek zapoznać się z Regulaminem Letniego Parku Wodnego, Instrukcją Bezpieczeństwa Pożarowego oraz Instrukcją Alarmową, potwierdzając to własnoręcznym podpisem.

4.5.3.)Główny kod CPV

75252000-7 - Służby ratownicze

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

252000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

252000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

252000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Polski Instytut Ratownictwa Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6391823908

7.3.4)Miejscowość

29-100 Włoszczowa, ul Jana III Sobieskiego 5

7.3.5)Kod pocztowy

29-100

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

252000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-06-13 do 2026-09-06

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

75252000-7Służby ratownicze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
443 564 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
205 168 zł615 440 zł
Rozstęp międzykwartylowy
410 272 zł
Źródło próbki
CPV 75252000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
205 168 zł
Mediana
443 564 zł
Górny kwartyl
615 440 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tarnów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 252 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 75252000-7 (Służby ratownicze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Polski Instytut Ratownictwa Sp. z o.o. (29-100 Włoszczowa, ul Jana III Sobieskiego 5). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.