Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły oferty, wśród których cena najkorzystniejszej przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a środków tych Zamawiający nie może zwiększyć

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
3 ofertywszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wyposażenie pracowni szkolnych do realizacji kursów i zajęć w ramach projektu ,Wsparcie szkolnictwa w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sichowie Dużym” nr FESW.08.04-IZ.00-0052/24

Zamawiający Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Adolfa Dygasińskiego (Sichów Duży, Świętokrzyskie) opublikował wynik postępowania „Wyposażenie pracowni szkolnych do realizacji kursów i zajęć w ramach projektu ,Wsparcie…”. Złożono 3 oferty.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 155 572 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,7 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły oferty, wśród których cena najkorzystniejszej przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a środków tych Zamawiający nie może zwiększyć. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 3

    Zamówienie przeprowadzono w trybie podstawowym, bez podziału na części.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Adolfa Dygasińskiego

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 292375274

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

-

1.5.2.)Miejscowość

Sichów Duży

1.5.3.)Kod pocztowy

28-236

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariatsichow@gmail.com

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://zsckrsichow.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1299109

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wyposażenie pracowni szkolnych do realizacji kursów i zajęć w ramach projektu ,Wsparcie szkolnictwa w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sichowie Dużym” nr FESW.08.04-IZ.00-0052/24

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7acdcef9-e34f-4d01-838d-39c166c5b911

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00259060

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie jest realizowane w ramach projektu „Wsparcie szkolnictwa w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sichowie Dużym” w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00212043

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZS CKR-221/2/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa wyposażenia pracowni szkolnych do realizacji kursów i zajęć w ramach projektu ,Wsparcie szkolnictwa w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sichowie Dużym” wraz z dostawą do siedziby Zamawiającego oraz wniesieniem sprzętu objętego przedmiotem zamówienia”.
2. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części i tym samym nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych w niniejszym postępowaniu. Brak podziału nie narusza zasad konkurencyjności, ponieważ rynek dostawców sprzętu IT jest na tyle szeroki, że również mali i średni przedsiębiorcy (MŚP) są w stanie zrealizować dostawy obejmujące przedmiot zamówienia. Połączenie dostaw w jeden pakiet pozwala wykonawcom na zaoferowanie korzystniejszych cen ze względu na większy wolumen zamówienia oraz optymalizację kosztów transportu.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje:

URZĄDZENIE WIELOFUNKCYJNE DO DRUKU KOLOROWEGO
KOMPUTER PRZENOŚNY TYPU LAPTOP
MONITOR INTERAKTYWNY
MOBILNY STATYW ELEKTRYCZNY PRZEZNACZONY DO MONTAŻU MONITORÓW INTERAKTYWNYCH
KOMPUTER PRZENOŚNY TYPU LAPTOP

4. Rozwiązania równoważne.
4.1. Zamawiający informuje, że dopuszcza zaoferowanie rozwiązań równoważnych do wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. Parametry techniczne, funkcjonalne i użytkowe zastosowanych rozwiązań równoważnych nie mogą być gorsze niż wskazane w SWZ.
4.2. W sytuacji, w której w opisie przedmiotu zamówienia wskazano znaki towarowe, parametry lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, oznacza to, że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco zrozumiały i precyzyjny sposób. W takich przypadkach, ewentualne wskazania na znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces należy każdorazowo odczytywać z wyrazami „lub równoważne”. Zamawiający w takich przypadkach wskaże również w opisie przedmiotu zamówienia kryteria stosowane w celu oceny równoważności.
4.3. W przypadkach, w których Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich norm technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 i ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza się rozwiązania równoważne opisanym.
4.4. Wykonawca, który powołuje się na zastosowanie rozwiązań równoważnych do tych opisanych przez Zamawiającego, zobowiązany jest udowodnić w ofercie (załącznik nr 4 do SWZ), w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104 – 106 ustawy Pzp, że:
 proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia,
 dostawa spełnia wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności określone przez Zamawiającego.
Zamówienie obejmuje zakup i dostawę do siedziby Zamawiającego oraz wniesienie sprzętu objętego przedmiotem zamówienia. Zamawiający wymaga, aby dostarczane w ramach przedmiotu zamówienia multimedialne i oprogramowanie zostały uruchomione w dniu ich dostawy, oprogramowanie zainstalowane. Zamawiający wymaga również, aby dostarczany asortyment został przez Wykonawcę w dniu dostawy rozpakowany oraz kompleksowo zamontowany. Dostawa odbędzie się pod następujący adres: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Adolfa Dygasińskiego w Sichowie
Dużym
Adres: Sichów Duży 89, 28-236 Rytwiany

4.5.3.)Główny kod CPV

30213100-6 - Komputery przenośne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

30231300-0 - Monitory ekranowe

30237000-9 - Części, akcesoria i wyroby do komputerów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły oferty, wśród których cena najkorzystniejszej przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a środków tych Zamawiający nie może zwiększyć.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

90510,78 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

116801,54 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30213100-6Komputery przenośne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
155 572 zł
Próbka: 35 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
68 825 zł387 547 zł
Rozstęp międzykwartylowy
318 722 zł
Źródło próbki
CPV 30213100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
68 825 zł
Mediana
155 572 zł
Górny kwartyl
387 547 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Adolfa Dygasińskiego prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sichów Duży.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30213100-6 (Komputery przenośne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.