Wynik częściowy: umowy w 2 z 4 części, 2 unieważniono4 części
Łączna wartość umów
93 480 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Unieważniona
    Część 1Zakup i dostawa sprzętu IT (dyski NVMe, dyski SSD, dyski HDD, przełączniki, UPS, NAS oraz oprogramowania)
    Podstawa: art. 255 pkt 6 ustawy
  2. Umowa zawarta
    Część 2Wdrożenie SIEM, modernizacja zewnętrznego i lokalnego systemu kopii zapasowych oraz konsultacje doradcze i wdrożenie praktyczne całości koncepcji projektu wraz z utrzymaniem prawidłowej pracy wszystkich elementów składowych w okresie trwani
    Wartość umowy
    79 950 zł
    2 oferty
  3. Unieważniona
    Część 3Wdrożenie i opracowanie SZBI oraz wykonanie audytów KRI
    Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy
  4. Umowa zawarta
    Część 4Szkolenie dla administratorów IT Microsoft Windows Server Administration, szkolenie kadry pracowniczej z zakresu Cyberbezpieczeństwa
    Wartość umowy
    13 530 zł
    3 oferty
Oferty w postępowaniu
5 ofert(łącznie na 4 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%Termin realizacji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja infrastruktury informatycznej w UG Świętajno o nowe elementy podnoszące poziom cyberbezpieczeństwa

Zamawiający Gmina Świętajno (Świętajno, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Modernizacja infrastruktury informatycznej w UG Świętajno o nowe elementy podnoszące…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 93 480 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina ŚwiętajnoŚwiętajno, Warmińsko-Mazurskieopublikowano 25 maja 2026
Łączna wartość umów
93 480 zł
Liczba ofert
5 ofertłącznie, 4 części
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    31 grudnia 2025

    Termin ofert: 12 stycznia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: częściowo rozstrzygniętyBieżące

    25 maja 2026

    2 oferty2 wykonawców

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 4 części: w 2 wybrano wykonawcę, 2 unieważniono.

  • 2

    WykonawcyWybrano wykonawców: AMITRONIC Amadeusz Kusz (część 2); Matcom Marcin Sebastian Ziółek (część 4).

  • 3

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 93 480,00 zł.

  • 4

    OfertyŁącznie złożono 5 ofert na wszystkie części postępowania.

  • 5

    Ofertypostępowaniu złożono jedną ofertę, konkurencja ograniczyła się do jednego wykonawcy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Świętajno

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510743284

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Grunwaldzka 15

1.5.2.)Miejscowość

Świętajno

1.5.3.)Kod pocztowy

12-140

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.7.)Numer telefonu

896232060

1.5.8.)Numer faksu

896232076

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

info@swietajno.ug.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.swietajno.ug.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/swietajno_ug

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja infrastruktury informatycznej w UG Świętajno o nowe elementy podnoszące poziom cyberbezpieczeństwa

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-19464273-69a9-4c1e-8041-c612fcf94469

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00258396

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00630689

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

Te.271.2.9.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakup i dostawa sprzętu IT (dyski NVMe, dyski SSD, dyski HDD, przełączniki, UPS, NAS oraz oprogramowania)

4.5.3.)Główny kod CPV

30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.5.5.)Wartość części

444131 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wdrożenie SIEM, modernizacja zewnętrznego i lokalnego systemu kopii zapasowych oraz konsultacje doradcze i wdrożenie praktyczne całości koncepcji projektu wraz z utrzymaniem prawidłowej pracy wszystkich elementów składowych w okresie trwania projektu

4.5.3.)Główny kod CPV

72700000-7 - Usługi w zakresie sieci komputerowej

4.5.5.)Wartość części

444131 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wdrożenie i opracowanie SZBI oraz wykonanie audytów KRI

4.5.3.)Główny kod CPV

72810000-1 - Usługi audytu komputerowego

4.5.5.)Wartość części

444131 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Szkolenie dla administratorów IT Microsoft Windows Server Administration, szkolenie kadry pracowniczej z zakresu Cyberbezpieczeństwa

4.5.3.)Główny kod CPV

72810000-1 - Usługi audytu komputerowego

4.5.5.)Wartość części

444131 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Postępowanie w części I obarczone było niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego

Sekcja 7

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 8

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

79950 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

79950 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

79950 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 9

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

AMITRONIC Amadeusz Kusz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8771483213

7.3.4)Miejscowość

Gaj

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 10

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

79950 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

Sekcja 11

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Wszystkie wnioski o doposzczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu

Sekcja 12

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 13

OFERTY (dla części 4)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

13530 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

35670 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

13530 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 14

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Matcom Marcin Sebastian Ziółek

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7451549097

7.3.4)Miejscowość

Szczytno

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 15

UMOWA (dla części 4)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

13530 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30200000-1Urządzenia komputerowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
350 450 zł
Próbka: 135 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
120 672 zł942 877 zł
Rozstęp międzykwartylowy
822 205 zł
Źródło próbki
CPV 30200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
120 672 zł
Mediana
350 450 zł
Górny kwartyl
942 877 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Świętajno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Świętajno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 93 480 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30200000-1 (Urządzenia komputerowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: AMITRONIC Amadeusz Kusz (Gaj). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.