Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 113 951 zł
Umowa zawarta
21 maja 2026
Okres realizacji
60 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Termin dostawy20%Okres gwarancji20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa w formie leasingu operacyjnego ambulansu typu C wraz ze specjalistycznym wyposażeniem

Zamawiający Zakład Opieki Zdrowotnej w Malechowie (Malechowo, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa w formie leasingu operacyjnego ambulansu typu C wraz ze specjalistycznym…”, wybierając ofertę wykonawcy Europejski Fundusz Leasingowy SA. Wartość umowy: 1 113 951 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Zakład Opieki Zdrowotnej w MalechowieMalechowo, Zachodniopomorskieopublikowano 23 maja 2026
Wartość umowy
1 113 951 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,2 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

6 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie nie zostało podzielone na części ani unieważnione, a przedmiot dotyczy leasingu operacyjnego ambulansu typu C z pełnym wyposażeniem medycznym.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Europejski Fundusz Leasingowy SA (Wrocław).

  • 3

    UmowaWartość umowy: 1 113 950,90 zł (umowę zawarto 21 maja 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 60 miesiące.

  • 6

    Ofertypostępowaniu złożono co najmniej dwie oferty (konkurencja potwierdzona opisem trybu podstawowego, bez podziału na części).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W MALECHOWIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 330262658

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

21

1.5.2.)Miejscowość

Malechowo

1.5.3.)Kod pocztowy

76-142

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zozmalechowo@post.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

zozmalechowo.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-76791d85-1564-4b61-ab3a-2f262bbc3dde

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa w formie leasingu operacyjnego ambulansu typu C wraz ze specjalistycznym wyposażeniem

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-76791d85-1564-4b61-ab3a-2f262bbc3dde

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00257977

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00172247

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP/TP/01/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

928670,42 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa w formie leasingu operacyjnego jednego ambulansu ratunkowego typu C o DMC powyżej 3,5 tony wraz z wyposażeniem.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 2 do SWZ. Opis ten dotyczy zamówienia jednego ambulansu wraz z wyposażeniem zgodnego z ww. załącznikiem.
3. Szczegółowy opis warunków finansowania, czyli dostawy w formie leasingu operacyjnego został szczegółowo opisany w załączniku nr 3 do SWZ, tj. Istotne postanowienia umowy.
4. Przy określeniu wymogów w zakresie norm, zamawiający wskazuje to jako wymóg spełnienia tych norm lub równoważnych – w zakresie każdej części opisu przedmiotu zamówienia, czy asortymentów, w którym określono takie normy.
5. Wykonawca w ramach przedmiotu zamówienia zobowiązany będzie do wykonania 2 przeglądów gwarancyjnych w okresie gwarancji zabudowy medycznej pojazdu.

4.5.3.)Główny kod CPV

34114121-3 - Karetki

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

33190000-8 - Różne urządzenia i produkty medyczne

33100000-1 - Urządzenia medyczne

66114000-2 - Usługi leasingu finansowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1113950,90 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1113950,90 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1113950,90 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Europejski Fundusz Leasingowy SA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8970012657

7.3.4)Miejscowość

Wrocław

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

W.A.S. Wietmarscher-Polska Sp. z o.o.
Ostaszewo 57a , 87-148 Łysomice
NIP 956-18-79-075
w zakresie dostawy, szkolenia, gwarancji oraz
serwisu

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1113950,90 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34114121-3Karetki
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
557 200 zł
Próbka: 105 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
300 000 zł1 500 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 200 000 zł
Źródło próbki
CPV 34114· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
300 000 zł
Mediana
557 200 zł
Górny kwartyl
1 500 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Opieki Zdrowotnej w Malechowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Malechowo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 113 951 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34114121-3 (Karetki). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Europejski Fundusz Leasingowy SA (Wrocław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.