Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
381 235 zł
Umowa zawarta
22 maja 2026
Okres realizacji
do 24 sierpnia 2026
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 381 235 zł – 613 647 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielonej gwarancji na przedmiot zamówienia i rękojmi za wady40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja kuchni wraz z przyległymi pomieszczeniami w Publicznym Przedszkolu nr 6 im. Jasia i Małgosi w Pile

Zamawiający Gmina Piła (Piła, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja kuchni wraz z przyległymi pomieszczeniami w Publicznym Przedszkolu nr 6 im.…”, wybierając ofertę wykonawcy CJMS Sp. z o.o. Wartość umowy: 381 235 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina PiłaPiła, Wielkopolskie (powiat Pilski →)opublikowano 22 maja 2026
Wartość umowy
381 235 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaSpecyfika: brak unieważnień, oferta odrzucona z powodu braku wymaganych certyfikatów

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy CJMS Sp. z o.o. (Piła).

  • 3

    UmowaWartość umowy: 381 234,70 zł (umowę zawarto 22 maja 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 381 234,70 zł do 613 647,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: do 24 sierpnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Piła

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 570791164

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

pl. Staszica 10

1.5.2.)Miejscowość

Piła

1.5.3.)Kod pocztowy

64-920

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@um.pila.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pila.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://umpila.ezamawiajacy.pl/pn/umpila/demand/284884/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja kuchni wraz z przyległymi pomieszczeniami w Publicznym Przedszkolu nr 6 im. Jasia i Małgosi w Pile

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f5b545d4-8220-41a1-afba-e87259e8798c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00257472

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00041026/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Modernizacja kuchni wraz z przyległymi pomieszczeniami w Publicznym Przedszkolu nr 6 im. Jasia i Małgosi w Pile

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00218983

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP.271.TP.22.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja kuchni wraz z przyległymi pomieszczeniami w Publicznym Przedszkolu nr 6 im. Jasia i Małgosi w Pile.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej w branży:
 budowlanej, obejmującej m.in. prace związane z:
- demontażem istniejących okładzin ściennych (skucie luźnych tynków) i podłogowych,
- przesunięciem otworu drzwiowego w ścianie działowej między kuchnią a zmywalnią,
- zamurowaniem otworu okiennego między kuchnią a zmywalnią,
- wymianą drzwi wewnętrznych między kuchnią a zmywalnią,
- przeniesieniem kratki wentylacyjnej do pomieszczenia przygotowalni,
- wykonaniem izolacji przeciwwilgociowych posadzek,
- wykonaniem nowych okładzin ściennych i podłogowych,
- wykonaniem gładzi gipsowych na ścianach i sufitach,
- malowaniem ścian i sufitów,
- montażem narożników ochronnych w przejściu między kuchnią a zmywalnią,
- zakupem wyposażenia – stołów roboczych w ilości 2 sztuk;
 sanitarnej, obejmującej m.in. prace związane z:
- demontażem istniejącego wentylatora i okapu,
- montażem okapów gastronomicznych (sufitowy i ścienny),
- montażem wentylatorów dachowych,
- wykonaniem instalacji klimatyzacyjnej,
- wykonaniem instalacji kanalizacji sanitarnej odprowadzenia skroplin,
- rozdzieleniem istniejącej instalacji wody pitnej od instalacji wody ppoż,
- wykonaniem odrębnego opomiarowania wody pitnej i ppoż.,
- wykonaniem wewnętrznej instalacji wody ppoż. wraz z hydrantami,
- wykonaniem badań wydajności hydrantów,
- wykonaniem przejść ppoż. przez przegrody.
 elektrycznej, obejmującej m.in. prace związane z:
- ułożeniem kabla zasilającego wyłącznik ppoż.,
- montażem szafy z wyłącznikiem ppoż.,
- wykonaniem nowych instalacji zasilających do urządzeń technologicznych,
- wymianą instalacji oświetleniowej podstawowej,
- wykonaniem instalacji oświetleniowej ewakuacyjnej i awaryjnej,
- wykonaniem instalacji ochrony od porażeń oraz przeciwprzepięciowej,
- montażem wyłącznika przeciwpożarowego,
- wykonaniem pomiarów elektrycznych (w tym prawidłowe zadziałanie wyłącznika ppoż.),
- wykonanie pomiarów natężenia oświetlenia ewakuacyjnego i awaryjnego.
3. Szczegółowy zakres rzeczowy robót oraz wymagania zamawiającego w odniesieniu do przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, przedmiary robót oraz inne udostępnione dokumenty, stanowiące załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

381234,70 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

613647,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

381234,70 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

CJMS Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

302580920

7.3.3)Ulica

14 Lutego 27

7.3.4)Miejscowość

Piła

7.3.5)Kod pocztowy

64-920

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

381234,70 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-08-24

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Ze względu na konieczność rozpoczęcia roku szkolnego 2026/2027 z dniem 01.09.2026 r., wykonanie zadania musi zakończyć się do dnia 24.08.2026 r. Ostatnie dni sierpnia będą wykorzystane na niezbędne odbiory oraz właściwe
przygotowanie przedszkola do przyjęcia dzieci.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Piła prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Piła.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 381 235 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: CJMS Sp. z o.o. (Piła). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.