Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
478 224 zł
Umowa zawarta
20 maja 2026
Okres realizacji
do 31 marca 2027
Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

EKSPLOATACJA INFRASTRUKTURY WODNO-KANALIZACYJNEJ NA TERENIE KOMPLEKSÓW WOJSKOWYCH 6033 I 5253 GDYNIA BABIE DOŁY

Zamawiający 18 Wojskowy Oddział Gospodarczy (Wejherowo, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „EKSPLOATACJA INFRASTRUKTURY WODNO-KANALIZACYJNEJ NA TERENIE KOMPLEKSÓW WOJSKOWYCH 6033 I…”, wybierając ofertę wykonawcy Mariusz Komajda VEGATECH. Wartość umowy: 478 224 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
478 224 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~1,1 oferta
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    10 marca 2026

    Termin ofert: 18 marca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    20 maja 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Mariusz Komajda VEGATECH (Gdynia), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 478 224,00 zł (umowę zawarto 20 maja 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 marca 2027 r..

  • 5

    Specyfika: Umowa dotyczy kompleksowej eksploatacji infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na dwóch wojskowych terenach w Gdyni Babich Dołach

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

18 Wojskowy Oddział Gospodarczy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 222106502

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul Jana III Sobieskiego 277

1.5.2.)Miejscowość

Wejherowo

1.5.3.)Kod pocztowy

84-200

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL634 - Gdański

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

18wog.przetargi@ron.mil.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.18wog.wp.mil.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1272205

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Obrona

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

EKSPLOATACJA INFRASTRUKTURY WODNO-KANALIZACYJNEJ NA TERENIE KOMPLEKSÓW WOJSKOWYCH 6033 I 5253 GDYNIA BABIE DOŁY

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6645bd67-9bae-47e2-92e6-3ed382f4184a

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00252390

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00106706/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Eksploatacja infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w KW 6033 Gdynia Babie Doły

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00147384

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

18WOG-SZP.2812.15.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest stała całodobowa, bieżąca eksploatacja i konserwacja Stacji Uzdatnia Wody (SUW), ujęć wody, zbiornika retencyjnego, przepompowni ścieków sanitarnych i deszczowych, sieci i przyłączy oraz instalacji wodno – kanalizacyjnych wraz z sieciami zewnętrznymi polegająca na utrzymaniu wymienionej infrastruktury w stałej sprawności technicznej w obiektach i terenach kompleksów wojskowych nr 6033 i 5253 SOI Gdynia Babie Doły.
2. Wykonawca jest zobowiązany do utrzymania jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi na podstawie art. 13 z dnia 7 czerwca 2001 r. zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz. U. 2024.757 t.j. z dnia 2024.05.20.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ.
4. Na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wymaga przy realizacji zamówienia zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności:
• obsługa stacji wody,
• usługa w zakresie napraw i konserwacji pomp,
• eksploatacja ujęć wody,
• usługi w zakresie napraw i konserwacji wodomierzy,
• eksploatacja sieci kanalizacyjnej.
Sposób dokumentowania zatrudnienia oraz kontroli wykonawcy, podwykonawcy lub dalszego podwykonawcy przez Zamawiającego w zakresie wymagań dotyczących zatrudnienia o pracę zostały określone w projekcie umowy (załącznik nr 10 do SWZ).
Wymóg ten dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z wykonywaniem usługi czyli tzw. pracowników fizycznych (obowiązek ten nie dotyczy sytuacji, gdy prace te będą wykonywane samodzielnie i osobiście przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w postaci tzw. samozatrudnienia).

4.5.3.)Główny kod CPV

65130000-3 - Obsługa stacji wody

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

50511000-0 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji pomp

65120000-0 - Obsługa zakładów oczyszczania wody

50411100-0 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji wodomierzy

90481000-2 - Eksploatacja zakładów oczyszczania ścieków

65100000-4 - Usługi przesyłu wody i podobne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

478224,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

478224,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

478224,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Mariusz Komajda VEGATECH

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9580466931

7.3.3)Ulica

Benisławskiego

7.3.4)Miejscowość

Gdynia

7.3.5)Kod pocztowy

81-173

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

478224,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-03-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

65130000-3Obsługa stacji wody
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

18 Wojskowy Oddział Gospodarczy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wejherowo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 478 224 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 65130000-3 (Obsługa stacji wody). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Mariusz Komajda VEGATECH (Gdynia). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.