Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
193 522 zł
Umowa zawarta
19 maja 2026
Okres realizacji
60 dni
Oferty w postępowaniu
9 ofertceny: 193 522 zł – 287 445 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji na roborty budowlane oraz zamontowane materiały i urządzenia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa (modernizacja) drogi dojazdowej wewnętrznej (dz. ew. 686) do gruntów rolnych w miejscowości Zabłocie na odcinku na dł. 487 mb

Zamawiający Gmina Markuszów (Markuszów, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa (modernizacja) drogi dojazdowej wewnętrznej (dz. ew. 686) do gruntów rolnych w…”, wybierając ofertę wykonawcy PPTHU Rolbud i Kopalnia Piasku Roman Mdejek. Wartość umowy: 193 522 zł. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: Gmina MarkuszówMarkuszów, Lubelskie (powiat Puławski →)opublikowano 20 maja 2026
Wartość umowy
193 522 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    20 kwietnia 2026

    Termin ofert: 5 maja 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    20 maja 2026

    9 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PPTHU Rolbud i Kopalnia Piasku Roman Mdejek (Godów).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 193 521,72 zł (umowę zawarto 19 maja 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert; ceny wahały się od 193 521,72 zł do 287 445,34 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 60 dni.

  • 5

    Specyfika: Prace obejmowały modernizację odcinka 487 m drogi gruntowej z nawierzchnią bitumiczną i odwodnieniem.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MARKUSZÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431019603

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Marka Sobieskiego 1

1.5.2.)Miejscowość

Markuszów

1.5.3.)Kod pocztowy

24-173

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL815 - Puławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@markuszow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.markuszow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gminamarkuszow.ezamawiajacy.pl/react/my-procedure/1/191591

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


administracja publiczna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa (modernizacja) drogi dojazdowej wewnętrznej (dz. ew. 686) do gruntów rolnych w miejscowości Zabłocie na odcinku na dł. 487 mb

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9888da1b-539d-4af6-a38b-d8e2fd4d10b6

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00251856

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00027465/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Przebudowa (modernizacja) drogi dojazdowej wewnętrznej (dz.ew.686) do gruntów rolnych w miejscowości Zabłocie na odcinku na dł. 487 mb

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00205867

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.3. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na wykonaniu zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa (modernizacja) drogi dojazdowej wewnętrznej (dz. ew. 686) do gruntów rolnych w miejscowości Zabłocie na odcinku dł. 487mb”.
4.4. Opis inwestycji.
1) Roboty pomiarowe i przygotowawcze;
2) Oczyszczenie istniejącej stabilizacji betonowej;
3) Zdjęcie humusu z zawyżonych poboczy ziemnych;
4) Wykonanie na całym odcinku wzdłuż istniejącej jezdni betonowej obustronnego poszerzenia jezdni z kruszywa łamanego 0-31,5mm gr. 20 cm i szer. 30 cm.
5) Wykonanie na całym odcinku wzmocnienia istniejącej nawierzchni betonowej poprzez wy-konanie:
 wyżej wymienione podbudowy wyrównawczo – wzmacniającej z kruszywa łamanego
0-31,5 mm stabiliz. mech. śr.gr. 10 cm
 warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC11W KR1/2 gr. 4cm;
 warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC11S Kr ½ gr. 4 cm;
6) Wykonanie na całym odcinku wzdłuż krawędzi jezdni asfaltowej poboczy ulepszonych kruszywem łamanym 0-31,5 mm gr. 15 cm i szer. 0,5 m.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

193521,72 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

287445,34 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

193521,72 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PPTHU Rolbud i Kopalnia Piasku Roman Mdejek

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7170007737

7.3.4)Miejscowość

Godów

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

193521,72 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233000-9Roboty w zakresie konstruowania, fu…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
845 132 zł
Próbka: 63 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
391 546 zł1 879 405 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 487 859 zł
Źródło próbki
CPV 45233000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
391 546 zł
Mediana
845 132 zł
Górny kwartyl
1 879 405 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Markuszów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Markuszów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 193 522 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233000-9 (Roboty w zakresie konstruowania. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PPTHU Rolbud i Kopalnia Piasku Roman Mdejek (Godów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.