Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
233 700 zł
Umowa zawarta
23 marca 2026
Okres realizacji
110 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 233 700 zł – 676 500 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres Gwarancji/Rękojmi20%Skrócenie terminu realizacji zamówienia20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont jazu na rzece Lubaczówka w miejscowości Radawa, gmina Wiązownica, w km 11+715

Zamawiający Gmina Wiązownica (Wiązownica, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Remont jazu na rzece Lubaczówka w miejscowości Radawa, gmina Wiązownica, w km 11+715”, wybierając ofertę wykonawcy Budownictwo Wodne Piotr Pruchnicki Szymon Szlosek Sp. Jawna. Wartość umowy: 233 700 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina WiązownicaWiązownica, Podkarpackie (powiat Jarosławski →)opublikowano 20 maja 2026
Wartość umowy
233 700 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    06 lutego 2026

    Termin ofert: 23 lutego 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    20 maja 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaSpecyfika: Brak unieważnień, prace obejmowały remont konstrukcji jazowych i umocnień brzegowych.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Budownictwo Wodne Piotr Pruchnicki Szymon Szlosek Sp. Jawna (Stalowa Wola), mała firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 233 700,00 zł (umowę zawarto 23 marca 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 233 700,00 zł do 676 500,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 110 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Wiązownica

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 650900364

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Warszawska

1.5.2.)Miejscowość

Wiązownica

1.5.3.)Kod pocztowy

37-522

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL822 - Przemyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@wiazownica.com

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://wiazownica.com/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/wiazownica

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont jazu na rzece Lubaczówka w miejscowości Radawa, gmina Wiązownica, w km 11+715

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-edf71755-1227-4b60-bb1c-140ed97a5e54

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00251692

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00011511/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Modernizacja jazu na rzece Lubaczówka w m. Radawa

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00099365

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RG3.271.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1 Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót remontowo-konserwacyjnych jazu piętrzącego na rzece Lubaczówka w m. Radawa, gmina Wiązownica w km. 11+715, wchodzącego w skład zespołu budowli hydrotechnicznych (elektrownia wodna i jaz piętrzący), mających na celu przywrócenie do pełnej sprawności technicznej budowli i elementów jazu.
4.2 W wyniku wieloletniej eksploatacji budowli jej stan techniczny uległ znacznemu pogorszeniu. Stwierdzono na ww. budowli występujące lokalnie uszkodzenia i ubytki w konstrukcji żelbetowej na niewielkich powierzchniach ścian bocznych doków oraz skrzydeł i filarów a także drobnych powierzchniowych spękań kapilarnych w dolnych partiach ścian doków i skrzydeł jazu. Skorodowane metalowe elementy budowli (klapy, prowadnice, nośna konstrukcja stalowa, barierki ochronne), wyeksploatowane mechanizmy wyciągowe jazu, napędy i silniki.
4.3 W zakresie prac remontowych należy przewidzieć i uwzględnić również wszelkie prace towarzyszące i wymagalne do osiągnięcia zamierzonego celu.
4.4 Lokalizacja i charakterystyka budowli:
1. Lokalizacja: rzeka Lubaczówka w km 11+715 w m. Radawa, gm. Wiązownica,
2. Klasa budowli hydrotechnicznej: IV
3. Światło jazu: 3 x 8,0 m= 24,0 m
4. światło jazu po uwzględnieniu MEW 2 x 8,0 + 3,5 m = 19,35 m
5. wysokość progu 0,40 m (178,10 m n.p.m.)
6. wysokość piętrzenia 2,40 m
7. rzędna korony przyczółków 184,40 m n.p.m.
8. NPP 180,50 m n.p.m.
9. przepływ nienaruszalny 0,813 m3/s
4.5 W ramach planowanego przedsięwzięcia przewiduje się wykonanie następującego zakresu robót:
 demontaż klap jazu,
 uzupełnienie ubytków poszycia klap jazu,
 oczyszczenie przez szczotkowanie lub hydropiaskowanie do uzyskania III klasy czystości skorodowanego poszycia klap jazu,
 demontaż mechanizmów wyciągowych wraz z łańcuchami Galla,
 oczyszczenie przez szczotkowanie lub hydropiaskowanie do uzyskania III klasy czystości mechanizmów wyciągowych wraz z łańcuchami Galla,
 wymiana uszczelnień bocznych i dennych,
 oczyszczenie przez szczotkowanie lub hydropiaskowanie do uzyskania III klasy czystości konstrukcji stalowej szkieletowej do uzyskania III klasy czystości (stężenia pionowe i poziome),
 zabezpieczenie antykorozyjne poprzez dwukrotne malowanie elementów stalowych farbami epoksydowymi,
4.6 Uzyskanie wszelkich opinii, zgód, uzgodnień do realizacji robót remontowo-konserwacyjnych leży po stronie Wykonawcy.
4.7 Wszystkie dokumenty opisujące przedmiot zamówienia należy traktować, jako wzajemnie się uzupełniające w tym znaczeniu, że w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek rozbieżności, wieloznaczności lub niejednoznaczności, Wykonawca nie może ograniczać zakresu swojego zobowiązania wynikającego z umowy w sprawie udzielonego zamówienia publicznego.
4.8 Wymagany minimalny okres gwarancji jakości (materiały i robociznę) wynosi 36 miesiące od dnia odebrania przez Zamawiającego przedmiotu zamówienia i podpisania protokołu odbioru robót, chyba że wykonawca zaoferuje dłuższy okres gwarancji/rękojmi.

4.5.3.)Główny kod CPV

45244000-9 - Wodne roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

233700,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

676500,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

233700,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Budownictwo Wodne Piotr Pruchnicki Szymon Szlosek Sp. Jawna

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8650004403

7.3.3)Ulica

Al. Jana Pawła II 25A

7.3.4)Miejscowość

Stalowa Wola

7.3.5)Kod pocztowy

37-467

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

233700,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

110 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45244000-9Wodne roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wiązownica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wiązownica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 233 700 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45244000-9 (Wodne roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Budownictwo Wodne Piotr Pruchnicki Szymon Szlosek Sp. Jawna (Stalowa Wola). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.