Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
755 495 zł
Umowa zawarta
19 maja 2026
Okres realizacji
100 dni
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 755 495 zł – 1 185 123 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont nawierzchni dróg gminnych poprzez wykonanie nakładek bitumicznych w miejscowościach Gosławice, Lenartowice, Lubiatów, Prężyce, Zabór Wielki, Gałów i Wilkszyn

Zamawiający Gmina Miękinia (Miękinia, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont nawierzchni dróg gminnych poprzez wykonanie nakładek bitumicznych w…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg i Mostów Sp. z o.o. Wartość umowy: 755 495 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina MiękiniaMiękinia, Dolnośląskieopublikowano 19 maja 2026
Wartość umowy
755 495 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    22 kwietnia 2026

    Termin ofert: 8 maja 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    19 maja 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaSpecyfika: Zamówienie udzielone w trybie podstawowym art. 275 pkt 2 ustawy PZP, bez unieważnień.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg i Mostów Sp. z o.o. (Piotroniowice 54), mała firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 755 494,67 zł (umowę zawarto 19 maja 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 755 494,67 zł do 1 185 123,29 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 100 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miękinia

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931935046

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kościuszki 41

1.5.2.)Miejscowość

Miękinia

1.5.3.)Kod pocztowy

55-330

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@miekinia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.miekinia.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1299343

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont nawierzchni dróg gminnych poprzez wykonanie nakładek bitumicznych w miejscowościach Gosławice, Lenartowice, Lubiatów, Prężyce, Zabór Wielki, Gałów i Wilkszyn

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f34af145-6d79-4b74-84f5-40b133d97e82

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00251302

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00047891/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych dróg gminnych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00211131

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.12.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

659288,94 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zadanie obejmuje remont dróg gminnych na terenie gminy Miękinia o łącznej długości 1,61 km w zakresie wykonania nakładki bitumicznej AC11S, wykonania wzmocnienia konstrukcji tłuczniowej dróg granitowym kruszywem łamanym na odcinkach tego wymagających, wykonanie wzmocnienia podłoża poprzez zastabilizowanie istniejącej podbudowy słabonośnej spoiwem hydraulicznym wraz z odtworzeniem poboczy kruszywem łamanym 0/31,5mm. Należy uwzględnić wykonanie nawierzchni na szerokości istniejących wjazdów (tzw. Języki asfaltowe dł. 0,5 m).
2. Przed wykonaniem robót należy wytyczyć granice działek drogowych w celu sprawdzenia czy istniejący przebieg nawierzchni tłuczniowych mieści się w pasie drogowym. W przypadku gdy podbudowa tłuczniowa wychodzi poza działkę drogową na tyle, że planowana szerokość nowej nawierzchni, na istniejącej podbudowie, się nie mieści w
pasie drogowym to należy skorygować przebieg podbudowy.
4. Wykonawca robót zobowiązany jest do sporządzenia i zatwierdzenia projektu organizacji ruchu zastępczego.
5. Przedsięwzięcie obejmuje następujące prace w zakresie branży drogowej (szczegółowy zakres prac dla każdej drogi zgodnie z przedmiarami):
1) profilowanie istniejących nawierzchni tłuczniowych;
2) roboty ziemne związane z korytowniem istniejącej nawierzchni;
3) frezowanie istniejącej nawierzchni celem dowiązania do nowej niwelety drogi,
4) wykonanie stabilizacji istniejącej podbudowy słabonośnej spoiwem hydraulicznym – 35cm,
5) wykonanie wzmocnienia konstrukcji dróg z granitowego kruszywa łamanego 0/31,5mm – 10cm,
6) wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego AC11S gr. 5 cm,
7) regulacja urządzeń (Elementy istniejącej infrastruktury (skrzynki, hydranty) występujące w drogach i chodnikach, należy wyregulować do poziomu przebudowywanej nawierzchni. Punkty osnowy geodezyjnej należy osłonić i zabezpieczyć na czas trwania robót),
8) wykonanie poboczy z granitowego kruszywa łamanego 0/31,5mm – 10 cm,
9) uporządkowanie terenów przyległych do wykonywanych robót - dostosowanie terenów przyległych do
skorygowanej niwelety w celu nadania estetycznego wyglądu wykonywanych prac i poprawy odwodnienia
wykonywanych nawierzchni (równomierne rozprowadzenie wód opadowych w tereny przyległe przy braku kanalizacji deszczowej i rowów przydrożnych).
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają dokumenty zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

755494,67 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1185123,29 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

755494,67 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg i Mostów Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9880235006

7.3.4)Miejscowość

Piotroniowice 54

7.3.5)Kod pocztowy

56-100

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

755494,67 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

100 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
706 024 zł
Próbka: 97 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
358 712 zł1 360 316 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 001 604 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
358 712 zł
Mediana
706 024 zł
Górny kwartyl
1 360 316 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miękinia prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Miękinia.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 755 495 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg i Mostów Sp. z o.o. (Piotroniowice 54). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.