Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla zadania pn. Przebudowa dróg rowerowych w Gminie Jastarnia w ramach zadania pn. "Pomorskie Trasy Rowerowe - etap II"

Zamawiający Gmina Jastarnia (Jastarnia, Pomorskie) opublikował wynik postępowania „Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla zadania pn. Przebudowa dróg…”.

Zamawiający: Gmina JastarniaJastarnia, Pomorskie (powiat Pucki →)opublikowano 19 maja 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 259 000 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaOgłoszenie dotyczy wyłącznie wyniku postępowania, brak szczegółów dotyczących unieważnień lub edge cases.

  • 2

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 3

    KryteriaGłówne kryteria oceny ofert nie zostały określone w udostępnionym ogłoszeniu.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Jastarnia

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 191675480

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Portowa 24

1.5.2.)Miejscowość

Jastarnia

1.5.3.)Kod pocztowy

84-140

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL634 - Gdański

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

referatrozwoju@jastarnia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.jastarnia.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1306426

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla zadania pn. Przebudowa dróg rowerowych w Gminie Jastarnia w ramach zadania pn.
"Pomorskie Trasy Rowerowe - etap II"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-535e75b3-df23-48b5-b452-28bb6d7c7c6f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00251036

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00231173

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RR.271.6.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji na potrzeby modernizacji istniejącej drogi rowerowej na odcinkach; od granicy z Gminą Władysławowo do miejscowości Kuźnica oraz od miejscowości Kuźnica do miejscowości Jastarnia. Zakres modernizacji obejmuje demontaż istniejącej nawierzchni z betonowej kostki brukowej, częściową wymianę krawężników i podbudowy, wykonanie bitumicznej ( asfaltowej ) nawierzchni, wykonanie drogowego i turystycznego oznakowania poziomego i pionowego. Ze względu na dostępne źródła finansowania robót budowlanych zakres projektu dzielony będzie na etapy.

4.5.3.)Główny kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71220000-6Usługi projektowania architektonicz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
259 000 zł
Próbka: 103 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
159 820 zł459 319 zł
Rozstęp międzykwartylowy
299 499 zł
Źródło próbki
CPV 71220000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
159 820 zł
Mediana
259 000 zł
Górny kwartyl
459 319 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Jastarnia prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jastarnia.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71220000-6 (Usługi projektowania architektonicznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.