Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
490 959 zł
Umowa zawarta
4 maja 2026
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 490 959 zł – 647 398 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Dyspozycyjność40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Koszenie poboczy i przeciwskarp dróg powiatowych administrowanych przez Starostwo Powiatowe w Jaworze

Zamawiający Powiat Jaworski (Jawor, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Koszenie poboczy i przeciwskarp dróg powiatowych administrowanych przez Starostwo…”, wybierając ofertę wykonawcy MKI Sp. z o.o. Wartość umowy: 490 959 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Powiat JaworskiJawor, Dolnośląskie (powiat Jaworski →)opublikowano 19 maja 2026
Wartość umowy
490 959 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    24 marca 2026

    Termin ofert: 2 kwietnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    19 maja 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaSpecyfika: Zamówienie realizowane na terenie powiatu jaworskiego, bez części/pakietów, bez unieważnień

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MKI Sp. z o.o. (Kobierzyce), mikrofirma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 490 959,49 zł (umowę zawarto 4 maja 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 490 959,49 zł do 647 398,33 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIAT JAWORSKI

1.3.)Oddział zamawiającego

STAROSTWO POWIATOWE W JAWORZE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390647162

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Wrocławska 26

1.5.2.)Miejscowość

Jawor

1.5.3.)Kod pocztowy

59-400

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.)Numer telefonu

76 7290100

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

powiat-jawor@powiat-jawor.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.jaworskie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/sp_jawor

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Koszenie poboczy i przeciwskarp dróg powiatowych administrowanych przez Starostwo Powiatowe w Jaworze

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-510ef56d-22f0-4d17-aa09-cef32d413bbd

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00249624

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00022664/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Koszenie rowów i przeciwskarp dróg powiatowych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00169706

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.272.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

399460,54 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest koszenie poboczy i przeciwskarp dróg powiatowych administrowanych przez Starostwo Powiatowe w Jaworze a także cięcie żywopłotu przy trasie pieszo-rowerowej.
2. Zamówienie obejmuje mechaniczne koszenie traw i chwastów kosiarkami z ręcznym obkaszaniem pachołków, drzew, znaków drogowych, barier i innych urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego w pasie drogowym dróg administrowanych przez Starostwo Powiatowe w Jaworze. Koszenie obejmuje pobocza, skarpy, przeciwskarpy, nasypy oraz inne tereny wchodzące w skład pasa drogowego. Skrzyżowania należy obkaszać włącznie z wlotami w obrębie trójkąta widoczności. Dokładny zakres dla każdego odcinka drogi ustala pracownik Zamawiającego nadzorujący zadanie.
Przedmiot zamówienia nie obejmuje zbierania skoszonej trawy. Skoszona trawa i chwasty pozostają w miejscu ich wzrostu bez rozrzucania na przyległy teren.
3. Cięcie żywopłotu wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej obejmuje przycięcie żywopłotu z 3 stron wraz z wykaszaniem trawy przy żywopłocie. W cenie za cięcie żywopłotu nie należy ujmować koszenia trawy wzdłuż żywopłotu, gdyż zostało to uwzględnione w powierzchni koszenia poboczy. Wykonawca zbierze i zagospodaruje odpad powstały w wyniku cięcia żywopłotu we własnym zakresie.
4. Do wykonania przedmiotu zamówienia należy zapewnić odpowiednią ilość sprzętu dopuszczonego do pracy na drogach publicznych oraz taką ilość zasobów ludzkich, która umożliwi terminowe i zgodne z wymogami zamawiającego wykonanie przedmiotu zamówienia.
5. Zamówienie obejmuje:
- mechaniczne koszenie traw na poboczach dróg. Powierzchnia koszenia wynosi 75,53 ha x 3 koszenia tj. 226,59 ha;
- mechaniczne koszenie przeciwskarp i dna rowów. Powierzchnia koszenia wynosi 102,53 ha;
- cięcie żywopłotu do 100 cm wysokości. Powierzchnia cięcia 3 493,00 mb x 2 cięcia = 6 986,00 mb.

Szczegółowy zakres koszenia znajduje się w Dziale II SWZ.

Przedmiot zamówienia będzie realizowany etapami, w zakres których wchodzi:
1) etap pierwszy: koszenie poboczy;
2) etap drugi : koszenie poboczy, przeciwskarp i dna rowu;
3) etap trzeci: koszenie poboczy;
4) dwukrotne cięcie żywopłotu z wykaszaniem trawy przy żywopłocie realizowane będzie w terminach niezależnych od wykonywania poszczególnych koszeń.

Ze względu na to, że tempo wzrostu traw i chwastów uzależnione jest od panujących warunków atmosferycznych dokładne terminy i kolejność wykonywania poszczególnych prac zostaną określone przez Zamawiającego w trakcie trwania umowy.

Wykonawca zobowiązany będzie do przystąpienia do koszenia w terminie wskazanym w ofercie (od 4 do 8 dni roboczych od zgłoszenia Zamawiającego) oraz do zakończenia koszenia w terminach:
- etap pierwszy: 3 tygodni od daty przystąpienia do prac;
- etap drugi: 5 tygodni od daty przystąpienia do prac;
- etap trzeci: 3 tygodni od daty przystąpienia do prac;
- cięcie żywopłotu: 1 tydzień od daty przystąpienia do prac.

4.5.3.)Główny kod CPV

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

490959,49 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

647398,33 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

490959,49 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MKI Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8961609491

7.3.3)Ulica

Robotnicza

7.3.4)Miejscowość

Kobierzyce

7.3.5)Kod pocztowy

55-040

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

490959,49 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Jaworski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jawor.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 490 959 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 77314100-5 (Usługi w zakresie trawników). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MKI Sp. z o.o. (Kobierzyce). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.