Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
494 460 zł
Umowa zawarta
6 maja 2026
Okres realizacji
13 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 494 460 zł – 1 709 700 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji10%Doświadczenie zespołu w projektowaniu30%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie dokumentacji budowy budynku Centrum Edukacji Ekologicznej, Historycznej i Kulturowej w Szerzynach

Zamawiający Gmina Szerzyny (Szerzyny, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie dokumentacji budowy budynku Centrum Edukacji Ekologicznej, Historycznej i…”, wybierając ofertę wykonawcy ARP Manecki sp. z o.o. Wartość umowy: 494 460 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina SzerzynySzerzyny, Małopolskie (powiat Tarnowski →)opublikowano 18 maja 2026
Wartość umowy
494 460 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    20 lutego 2026

    Termin ofert: 9 marca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    18 maja 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaSpecyfika: Zamówienie udzielone w trybie podstawowym, brak części/pakietów, brak unieważnień

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ARP Manecki sp. z o.o. (Kraków), mikrofirma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 494 460,00 zł (umowę zawarto 6 maja 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 494 460,00 zł do 1 709 700,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 13 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Szerzyny

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 851661211

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szerzyny 521

1.5.2.)Miejscowość

Szerzyny

1.5.3.)Kod pocztowy

38-246

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL217 - Tarnowski

1.5.7.)Numer telefonu

146517300

1.5.8.)Numer faksu

146517901

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

u.duda@szerzyny.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szerzyny.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-propublico.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie dokumentacji budowy budynku Centrum Edukacji Ekologicznej, Historycznej i Kulturowej w Szerzynach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cb0ac4ae-d28f-49ec-8d58-79113999176b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00248901

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00121856

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

FER.271.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

789938,97 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji budowy budynku Centrum Edukacji Ekologicznej, Historycznej i Kulturowej obejmującej:
1) Projekt architektoniczno - budowlany - 4 egzemplarze,
2) Projekt techniczny - 4 egzemplarze,
3) Projekt wykonawczy - 4 egzemplarze,
4) Kosztorys inwestorski i przedmiar robót 4 egzemplarze,
5) Projekt wystawy - 4 egzemplarze,
6) Projekt aranżacji wnętrz - 4 egzemplarze,
7) Projekt organizacji wystaw (wizualizacje) - 4 egzemplarze.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera program funkcjo - użytkowy stanowiący załącznik nr 1 do SWZ oraz karty pomieszczeń stanowiące załącznik nr 2 do SWZ.
Wykonawca zobowiązany będzie raz w miesiącu uczestniczyć w spotkaniu w siedzibie Zamawiającego, na którym przestawi zaawansowanie prac projektowych.
W terminie co najmniej trzech tygodni przed złożeniem dokumentacji w starostwie powiatowym w celu uzyskania pozwolenia na budowę, Wykonawca przedstawi dokumentację Zamawiającemu w celu weryfikacji i uzyskania pełnej akceptacji.
Zamawiający zastrzega sobie prawo akceptacji rozwiązań projektu wykonawczego wystawy i aranżacji wnętrz i projektu aranżacji wystaw.
Zamawiający przewiduje następujące płatności częściowe:
1) W 2026 r. do 40% wartości umowy, jednak nie więcej jak 400.000,- zł brutto za wykonanie projektu architektoniczno - budowlanego i uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę (I płatność),
2) W 2027 r. pozostałe 60% wartości umowy:
30% za wykonanie projektu technicznego i wykonawczego (II płatność),
30% za wykonanie kosztorysów, specyfikacji wykonania i odbioru robót budowlanych, aranżacji wnętrz, projektu wystaw oraz aranżacji wystaw (III płatność).
Wykonawca wybrany do realizacji zamówienia sporządzi harmonogram rzeczowo finansowy na podstawie powyższych wytycznych.

4.5.3.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

494460,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1709700,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

494460 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ARP Manecki sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6762574406

7.3.3)Ulica

Wielopole 18B

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

31-072

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

494460,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

13 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71000000-8Usługi architektoniczne, budowlane,…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
199 560 zł
Próbka: 116 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
98 763 zł340 400 zł
Rozstęp międzykwartylowy
241 637 zł
Źródło próbki
CPV 71000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
98 763 zł
Mediana
199 560 zł
Górny kwartyl
340 400 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Szerzyny prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szerzyny.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 494 460 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71000000-8 (Usługi architektoniczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ARP Manecki sp. z o.o. (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.