Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
189 949 zł
Umowa zawarta
28 kwietnia 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 189 949 zł – 247 400 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja na zespoły i podzespoły mechaniczne (GM)10%Gwarancja na działanie baterii wysokiego napięcia (GB)10%Gwarancja na perforację karoserii (nadwozia) (GP)10%Gwarancja na powłokę lakierniczą (GL)10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa samochodu osobowego na potrzeby utworzenia Straży Gminnej w Gminie Gorlice

Zamawiający Gmina Gorlice (Gorlice, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa samochodu osobowego na potrzeby utworzenia Straży Gminnej w Gminie Gorlice”, wybierając ofertę wykonawcy Toyota Sabaj Łódź Sp. Jawna. Wartość umowy: 189 949 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina GorliceGorlice, Małopolskie (powiat Gorlicki →)opublikowano 18 maja 2026
Wartość umowy
189 949 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Toyota Sabaj Łódź Sp. Jawna (Rzgów).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 189 949,00 zł (umowę zawarto 28 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 189 949,00 zł do 247 400,00 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Gorlice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491892216

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. 11 Listopada 2

1.5.2.)Miejscowość

Gorlice

1.5.3.)Kod pocztowy

38-300

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.7.)Numer telefonu

185346254

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@gmina.gorlice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gmina.gorlice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1282959

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa samochodu osobowego na potrzeby utworzenia Straży Gminnej w Gminie Gorlice

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5f04b9c7-1bec-4312-92b2-822d30332f3a

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00248316

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00024386/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Dostawa samochodu osobowego na potrzeby utworzenia Straży Gminnej w Gminie Gorlice

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Utworzenie Straży Gminnej w Gminie Gorlice powołanej do prowadzenia kontroli przestrzegania przepisów ochrony środowiska w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 2 Fundusze Europejskie dla środowiska, Działanie 2.5 Wdrażanie Programu Ochrony Powietrza, Typ projektu A.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00167482

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RG.271.6.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego samochodu osobowego na potrzeby utworzenia Straży Gminnej w Gminie Gorlice. Samochód fabrycznie nowy o napędzie elektrycznym, nie używany, bez wad prawnych i fizycznych, sprawny technicznie, nie poddawany jakimkolwiek naprawom, kompletny i gotowy do użytku z instrukcjami obsługi w języku polskim, dopuszczonego do obrotu i handlu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej
2. Pojazd będący przedmiotem zamówienia musi być wyposażony w system uprzywilejowania w ruchu drogowym tzn. oznakowany oraz wyposażony jako samochód uprzywilejowany Straży Gminnej w urządzenia wysyłające sygnały świetle błyskowe i dźwiękowe wymagane przepisami ( § 25, §26 i § 32b Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. z 2024 poz. 502 z zm.).

4.5.3.)Główny kod CPV

34110000-1 - Samochody osobowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

189949,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

247400,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

189949,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Toyota Sabaj Łódź Sp. Jawna

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7280003195

7.3.3)Ulica

Łódzka 69A

7.3.4)Miejscowość

Rzgów

7.3.5)Kod pocztowy

95-030

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

189949,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34110000-1Samochody osobowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
210 000 zł
Próbka: 127 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
171 993 zł314 196 zł
Rozstęp międzykwartylowy
142 203 zł
Źródło próbki
CPV 34110000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
171 993 zł
Mediana
210 000 zł
Górny kwartyl
314 196 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Gorlice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gorlice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 189 949 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34110000-1 (Samochody osobowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Toyota Sabaj Łódź Sp. Jawna (Rzgów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.