Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
487 554 zł
Umowa zawarta
29 lipca 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 487 554 zł – 648 653 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont odcinka drogi gminnej nr 270568K „Do Boru” na dz. nr 405, 476 w Kwiatonowicach

Zamawiający Gmina Gorlice (Gorlice, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont odcinka drogi gminnej nr 270568K „Do Boru” na dz. nr 405, 476 w Kwiatonowicach”, wybierając ofertę wykonawcy ZIBUD Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa. Wartość umowy: 487 554 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina GorliceGorlice, Małopolskie (powiat Gorlicki →)opublikowano 25 sierpnia 2026
Wartość umowy
487 554 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    17 czerwca 2026

    Termin ofert: 3 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    25 sierpnia 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ZIBUD Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa (Kamienica 1000).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 487 554,10 zł (umowę zawarto 29 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 487 554,10 zł do 648 652,80 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Gorlice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491892216

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. 11 Listopada 2

1.5.2.)Miejscowość

Gorlice

1.5.3.)Kod pocztowy

38-300

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.7.)Numer telefonu

185346254

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@gmina.gorlice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gmina.gorlice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1328851

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont odcinka drogi gminnej nr 270568K „Do Boru” na dz. nr 405, 476 w Kwiatonowicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-07e8de1a-8b13-453f-9115-ab49dcab363a

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00406490

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00024386/11/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.14 Remont odcinka drogi gminnej nr 270568K „Do Boru” na dz. nr 405, 476 w Kwiatonowicach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00294494

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RG.271.13.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

572231,10 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont odcinka drogi gminnej nr 270568K „Do Boru” na dz. nr 405, 476 w Kwiatonowicach, z zakresem reczowym:
1) mechaniczne frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej grub. 5 cm, poboczy oraz warstwy górnej podbudowy grub. 20 cm (do ponownego wbudowania) – 1960 m2
2) korytowanie korpusu drogowego (roboty ziemne) grub. 25 cm z odwozem do 6 km – 490 m2
3) korytowanie istniejącej podbudowy warstwa dolna grub. 15 cm z odwozem urobku do 6 km – 2695 m2
4) wykonanie stabilizacji podłoża cementem grub. warstwy 20 cm – 2695 m2
5) ponowne wbudowanie frezowanej podbudowy i nawierzchni bitumicznej (około 20 cm) – 2695 m2
6) wykonanie podbudowy z mieszanki tłuczniowej frakcji 0 - 63 mm grub. warstwy 15 cm – 2695 m2
7) wykonanie nawierzchni mineralno-bitumicznej grub. 6 cm – 2375 m2
8) wykonanie poboczy z mieszanki klińcowej grub. warstwy 6 cm – 490 m2
9) umocnienie rowu odwadniającego korytkami betonowymi 50x50x50 – 640 mb

4.5.3.)Główny kod CPV

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

487554,10 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

648652,80 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

487554,10 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ZIBUD Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 7372221327

7.3.4)Miejscowość

Kamienica 1000

7.3.5)Kod pocztowy

34-608

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

487554,10 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233123-7Roboty budowlane w zakresie dróg po…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
637 394 zł
Próbka: 861 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 200 zł1 626 016 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 320 817 zł
Źródło próbki
CPV 45233· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
305 200 zł
Mediana
637 394 zł
Górny kwartyl
1 626 016 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Gorlice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gorlice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 487 554 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233123-7 (Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ZIBUD Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa (Kamienica 1000). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.