Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Roztoka Wielka – etap II
Zamawiający Gmina Łabowa (Łabowa, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Roztoka Wielka – etap II”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7273, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,9 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
12 listopada 2025
Termin ofert: 28 listopada 2025 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
20 stycznia 2026
7 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
18 maja 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Łabowa |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000545604 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | 38 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Łabowa |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 33-336 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL218 - Nowosądecki |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | gmina@labowa.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.labowa.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-5ee4265b-b6a1-423d-82c0-7f71d849ac8f |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00247617 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-05-18 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00526508 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | B3.1.1. Inwestycje w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na terenach wiejskich, objętych Krajowym Planem Odbudowy i Zwiększania Odporności |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Roztoka Wielka – etap II |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem zamówienia jest budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Roztoka Wielka wraz z przebudową sieci elektroenergetycznej w Gminie Łabowa, o łącznej długości 2.574,00 mb. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe 45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby 45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów 45112200-7 - Usuwanie powłoki gleby 45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby 45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych 45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków 45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych 45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej 45232460-4 - Roboty sanitarne 45233140-2 - Roboty drogowe 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg 45233320-8 - Fundamentowanie dróg 45236000-0 - Wyrównywanie terenu |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-01-20 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-03-31 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Wolimex Eugeniusz Wojak |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7370000266 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Limanowa |
| 4.3.6.) | Województwo | małopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1930164,83 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00052520/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-05-13 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 3 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana terminu wykonania umowy w związku z trudnymi i wciąż zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi tj. dużymi różnicami średnich temperatur między dniami, obfitymi opadami śniegu, które uniemożliwiło wykonanie robót ziemnych w tym także bez wykopowych(przewiertów) |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Termin odbioru prac ustalono na 24.04.2026. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana terminu realizacji zamówienia w związku trudnościami spowodowanymi warunkami geologicznymi i gruntowymi na terenie prowadzonych prac, wystąpienie materiału skalnego, który miał bezpośredni wpływ na tempo prowadzonych robót. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmiana terminu odbioru prac na dzień 08.05.2026. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana terminu realizacji zadania dla osiągniecia celu bez zachwiania równowagi finansowej. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Terminu odbioru końcowego prac ustala się na datę 13 maja 2026r. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 1930164,83 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.