Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych – Spółka Akcyjna

Wartość umowy
342 600 zł
Umowa zawarta
11 maja 2026
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 342 600 zł – 363 000 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług pralniczych dla potrzeb Uzdrowiska Goczałkowice - Zdrój Sp. z o.o. z siedzibą w Goczałkowicach - Zdroju

Zamawiający Uzdrowisko Goczałkowice-zdrój Sp. z o.o. (Goczałkowice-Zdrój, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług pralniczych dla potrzeb Uzdrowiska Goczałkowice - Zdrój Sp. z o.o. z…”, wybierając ofertę wykonawcy CITONET – ŚLĄSKI Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wartość umowy: 342 600 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
342 600 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,6 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: CITONET – ŚLĄSKI Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Czeladź), wspólnie z: Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych – Spółka Akcyjna.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 342 600,00 zł (umowę zawarto 11 maja 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 342 600,00 zł do 363 000,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

UZDROWISKO GOCZAŁKOWICE-ZDRÓJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000291888

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Uzdrowiskowa 54

1.5.2.)Miejscowość

Goczałkowice-Zdrój

1.5.3.)Kod pocztowy

43-230

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@gozdroj.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gozdroj.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/gozdroj/proceedings

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług pralniczych dla potrzeb Uzdrowiska Goczałkowice - Zdrój Sp. z o.o. z siedzibą w Goczałkowicach - Zdroju

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6fc888c0-f251-4576-8bf4-78738b13ec0b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00247204

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00110707

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.382.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

462000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie dla potrzeb Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój Sp. z o.o. usług pralniczych obejmujących pranie, dezynfekcję oaz obróbkę bielizny szpitalnej, stołowej i barierowej, odzieży roboczej oraz innych wyrobów tekstylnych łącznie z transportem.
W ramach zamówienia Wykonawca wykonywał będzie kompleksową usługę prania, dezynfekcji kołder, koców, poduszek, podkładów nieprzemakalnych oraz pozostałego asortymentu będącego własnością Zamawiającego, transportu prania brudnego do pralni, transportu prania czystego do oddziałów szpitali i poszczególnych komórek organizacyjnych Zakładu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 5 do SWZ. Ilość kg określa załącznik nr 6 do swz formularz cenowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

98311200-8 - Usługi prowadzenia pralni

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

98311000-6 - Usługi odbierania prania

98315000-4 - Usługi prasowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

342600 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

363000 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

342600 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
CITONET – ŚLĄSKI Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych – Spółka Akcyjna

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6252455022

7.3.3)Ulica

Wojkowicka 35

7.3.4)Miejscowość

Czeladź

7.3.5)Kod pocztowy

41-250

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

TOMASZ GÓRAL ul. Marii Curie-Skłodowskiej nr 41/54, 41-250 Czeladź - transport

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

342600 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Uzdrowisko Goczałkowice-zdrój Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Goczałkowice-Zdrój.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 342 600 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 98311200-8 (Usługi prowadzenia pralni). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: CITONET – ŚLĄSKI Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Czeladź). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.