Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 836 267 zł
Umowa zawarta
30 kwietnia 2026
Okres realizacji
120 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 1 836 267 zł – 2 270 580 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja oświetlenia zewnętrznego na terenie Gmin: Ostrzeszów, Koźmin Wielkopolski, Golina, Godziesze Wielkie

Zamawiający Oświetlenie Uliczne i Drogowe sp. z o.o. (Kalisz, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja oświetlenia zewnętrznego na terenie Gmin: Ostrzeszów, Koźmin Wielkopolski,…”, wybierając ofertę wykonawcy EUTRO sp. z o.o. Wartość umowy: 1 836 267 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Oświetlenie Uliczne i Drogowe sp. z o.o.Kalisz, Wielkopolskieopublikowano 15 maja 2026
Wartość umowy
1 836 267 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy EUTRO sp. z o.o. (Chotów 48), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 836 267,00 zł (umowę zawarto 30 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 1 836 267,00 zł do 2 270 580,00 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 120 dni.

  • 5

    Specyfika: Modernizacja dotyczy 4 gmin, realizacja w pakietach dla każdej z nich.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Oświetlenie Uliczne i Drogowe sp. z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 250680024

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wrocławska 71A

1.5.2.)Miejscowość

Kalisz

1.5.3.)Kod pocztowy

62-800

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL416 - Kaliski

1.5.7.)Numer telefonu

62 598 52 70

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

poczta@ouid.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.oswietlenie.kalisz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-36b2ac7a-5fd1-459f-8a06-c663c780ee34

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


działalność wspomagająca transport lądowy

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja oświetlenia zewnętrznego na terenie Gmin: Ostrzeszów, Koźmin Wielkopolski, Golina, Godziesze Wielkie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-36b2ac7a-5fd1-459f-8a06-c663c780ee34

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00247019

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00632953

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

29/TP/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy: Ostrzeszów
Łączne ilości opraw i słupów do montażu i wymiany
- Oprawy: 738 szt.
- Słupy: 107 szt.

4.5.3.)Główny kod CPV

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

34928510-6 - Uliczne słupy oświetleniowe

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

4.5.5.)Wartość części

2011665,24 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy: Koźmin Wielkopolski
Łączne ilości opraw i słupów do montażu i wymiany:
- Oprawy: 1304 szt.
- Słupy: 6 szt.

4.5.3.)Główny kod CPV

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

34928510-6 - Uliczne słupy oświetleniowe

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

4.5.5.)Wartość części

2696794,19 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy: Golina
Łączne ilości opraw i słupów do montażu i wymiany:
- Oprawy: 1136 szt.
- Słupy: 58 szt.

4.5.3.)Główny kod CPV

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

34928510-6 - Uliczne słupy oświetleniowe

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

4.5.5.)Wartość części

2637673,75 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy: Godziesze Wielkie
Łączne ilości opraw i słupów do montażu i wymiany:
- Oprawy: 137
- Słupy: 1

4.5.3.)Główny kod CPV

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

34928510-6 - Uliczne słupy oświetleniowe

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

4.5.5.)Wartość części

240957,93 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 3

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1836267,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2270580,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1836267 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

EUTRO sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 300554798

7.3.4)Miejscowość

Chotów 48

7.3.5)Kod pocztowy

63-460

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1836267 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

120 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Oświetlenie Uliczne i Drogowe sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kalisz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 836 267 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 31520000-7 (Lampy i oprawy oświetleniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: EUTRO sp. z o.o. (Chotów 48). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.