Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
772 150 zł
Umowa zawarta
12 maja 2026
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertodrzucone: 4
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena70%Kwalifikacje i doświadczenie zawodowe osoby wyznaczonej na stanowisko kierownika budowy i20%Okres gwarancji jakości i rękojmi za wady na wykonane roboty10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa ulicy Floriana w Radomiu

Zamawiający Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji (Radom, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa ulicy Floriana w Radomiu”, wybierając ofertę wykonawcy STRABAG Sp. z o.o. Wartość umowy: 772 150 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Miejski Zarząd Dróg i KomunikacjiRadom, Mazowieckieopublikowano 15 maja 2026
Wartość umowy
772 150 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    05 marca 2026

    Termin ofert: 24 marca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    15 maja 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy STRABAG Sp. z o.o. (Pruszków).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 772 150,49 zł (umowę zawarto 12 maja 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert. Odrzucono 4 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I KOMUNIKACJI

1.3.)Oddział zamawiającego

Dział Zamówień

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 141100028

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Romualda Traugutta 30/30A

1.5.2.)Miejscowość

Radom

1.5.3.)Kod pocztowy

26-600

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL921 - Radomski

1.5.7.)Numer telefonu

(48) 365-46-52

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@mzdik.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mzdik.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7b2e21b4-1879-4767-aeb9-8d0961415b45

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


zarządzanie drogami i komunikacją

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa ulicy Floriana w Radomiu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7b2e21b4-1879-4767-aeb9-8d0961415b45

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00246653

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00023956/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Przebudowa ulicy Floriana

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00141281

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZ.2603.20.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1084763,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa ulicy Floriana w Radomiu.
Zamówienie jest realizowane w ramach zadania budżetowego pn. „Miasto Przyjaznych Zmian”.
Zamówienie obejmuje:
• roboty rozbiórkowe, rozbiórki krawężników z elementów betonowych,
• korytowanie,
• wykonanie warstwy odsączającej z piasku średnioziarnistego,
• wykonanie warstwy wzmocnionego podłoża z gruntu stabilizowanego cementem,
• wykonanie warstwy podbudowy z kruszywa,
• wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego,
• wykonanie zjazdów, chodników i wyniesionych skrzyżowań z kostki betonowej wibroprasowanej,
• roboty wykończeniowe: regulacja wysokościowa studni, zasuw na sieci wodociągowej, sieci gazowej, wykonanie oznakowania pionowego, wykonanie zieleni,
• wykonanie kanalizacji deszczowej.
Zakres zamówienia: długość ulicy 162 m.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233140-2 - Roboty drogowe

77211600-8 - Sadzenie drzew

77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

772150,49 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

772150,49 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

772150,49 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

STRABAG Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 5210421928

7.3.3)Ulica

Parzniewska 10

7.3.4)Miejscowość

Pruszków

7.3.5)Kod pocztowy

05-800

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Wykonawca wykona przy udziale podwykonawców następujące części zamówienia: geodezja, wycinki, ogrodzenia, oznakowanie, bruki, regulacje, zieleń, kanalizacja deszczowa.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

772150,49 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
802 566 zł
Próbka: 186 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 614 zł1 607 161 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 276 548 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 614 zł
Mediana
802 566 zł
Górny kwartyl
1 607 161 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Radom.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 772 150 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: STRABAG Sp. z o.o. (Pruszków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.