Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Art. 255 pkt 7 ustawy Pzp - Wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263. W przedmiotowym postępowaniu, zaproszony do podpisania umowy Wykonawca, odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wobec powyższego, Zamawiający działając w oparciu o art. 263 ustawy Pzp, podjął decyzję o unieważnieniu postępowania

Podstawa: art. 255 pkt 7 ustawy

Oferty w postępowaniu
2 ofertywszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup kruszywa drogowego wraz z dostawą i wyrównaniem na remontowane, modernizowane nawierzchnie dróg, chodników i placów gminnych na terenie gminy Stopnica

Zamawiający Gmina Stopnica (Stopnica, Świętokrzyskie) opublikował wynik postępowania „Zakup kruszywa drogowego wraz z dostawą i wyrównaniem na remontowane, modernizowane…”. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina StopnicaStopnica, Świętokrzyskie (powiat Buski →)opublikowano 15 maja 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 243 528 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Art. 255 pkt 7 ustawy Pzp - Wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263. W przedmiotowym postępowaniu, zaproszony do podpisania umowy… Podstawa: art. 255 pkt 7 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty, wszystkie od małych i średnich firm.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Stopnica

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 291010783

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Tadeusza Kościuszki 2

1.5.2.)Miejscowość

Stopnica

1.5.3.)Kod pocztowy

28-130

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.)Numer telefonu

+48 413779800

1.5.8.)Numer faksu

+48 413779606

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@stopnica.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.umig.stopnica.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://stopnica.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup kruszywa drogowego wraz z dostawą i wyrównaniem na remontowane, modernizowane nawierzchnie dróg, chodników i placów gminnych na terenie gminy Stopnica

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f736ed29-7bd6-4341-ae71-5714a5fabdef

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00246449

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00013558/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Zakup kruszywa drogowego wraz z dostawą i wyrównaniem na remontowane, modernizowane nawierzchnie dróg, chodników i placów gminnych na terenie gminy Stopnica

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00194501

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

Or.271.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

541800,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup kruszywa drogowego wraz z dostawą i wyrównaniem na remontowane, modernizowane nawierzchnie dróg, chodników i placów gminnych na terenie gminy Stopnica. Ilość oraz opis przedmiotu zamówienia podane zostały w załączniku Nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

14212200-2 - Kruszywo

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Art. 255 pkt 7 ustawy Pzp - Wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263.
W przedmiotowym postępowaniu, zaproszony do podpisania umowy Wykonawca, odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Wobec powyższego, Zamawiający działając w oparciu o art. 263 ustawy Pzp, podjął decyzję o unieważnieniu postępowania.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

545074,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

628281,00 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

14212200-2Kruszywo
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
243 528 zł
Próbka: 25 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
174 150 zł455 301 zł
Rozstęp międzykwartylowy
281 151 zł
Źródło próbki
CPV 14212200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
174 150 zł
Mediana
243 528 zł
Górny kwartyl
455 301 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Stopnica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Stopnica.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 14212200-2 (Kruszywo). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.