Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Przedsiębiorstwo Budowlano - Usługowe Paweł Daniel· Koszalin
Wartość umowy
792 413 zł
Umowa zawarta
14 maja 2026
Okres realizacji
do 14 sierpnia 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 792 413 zł – 867 000 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Mielenku

Zamawiający Gmina Mielno (Mielno, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Mielenku”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Budowlano - Usługowe Paweł Daniel. Wartość umowy: 792 413 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina MielnoMielno, Zachodniopomorskieopublikowano 14 maja 2026
Wartość umowy
792 413 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Budowlano - Usługowe Paweł Daniel (Koszalin).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 792 412,90 zł (umowę zawarto 14 maja 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 792 412,90 zł do 867 000,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 14 sierpnia 2026 r..

  • 5

    Specyfika: Prace obejmowały docieplenie ścian, wymianę stolarki okiennej, modernizację instalacji elektrycznej i termomodernizację dachu.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Mielno

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 330920653

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Bolesława Chrobrego 10

1.5.2.)Miejscowość

Mielno

1.5.3.)Kod pocztowy

76-032

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um@gmina.mielno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mielno.bip.net.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2a2de922-54e6-406a-a159-3a1a066f792a

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Mielenku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2a2de922-54e6-406a-a159-3a1a066f792a

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00243873

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00045667/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Termomedernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Mielenku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00180660

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RZP.271.03.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na wykonaniu termomodernizacji budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Mielenku, zlokalizowanego na działce nr 79 w obrębie 0013, w jednostce ewidencyjnej 320905_5 przy ul. Strażackiej 8a w Mielenku, gmina Mielno.
W ramach zadania pod nazwą „ Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Mielenku” przewiduje się wykonanie następujących robót budowlanych:
- ocieplenie ścian zewnętrznych poniżej poziomu gruntu,
- ocieplenie ścian zewnętrznych w strefie cokołu,
- ocieplenie ścian zewnętrznych powyżej strefy cokołu,
- ocieplenie połaci dachowej wraz z wymianą istniejącego pokrycia dachowego,
- ocieplenie stropu nad pomieszczeniami ogrzewanymi,
- wymiana istniejących okien zewnętrznych oraz okien połaciowych,
- wymiana istniejących drzwi zewnętrznych,
- wykonanie prac towarzyszących termomodernizacji budynku.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, które stanowią załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. Przedmiar robót, stanowiący załącznik nr 5 do SWZ, określa zestawienie planowanych prac oraz ilość robót, które mają być wykonane. Przedmiary robót ze względu na ryczałtowy charakter wynagrodzenia mają charakter wyłącznie pomocniczy.
3. Rodzaj materiałów ujętych w dokumentacji jest tylko przykładowy. W każdym przypadku pojawienia się w opisie przedmiotu zamówienia wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, należy uznać to za niewiążące -
w każdym takim przypadku Zamawiający dopuszcza stosowanie materiałów równoważnych, tj. posiadających cechy i parametry te same lub nie gorsze od określonych w opisie przedmiotu zamówienia dla tego materiału.

4.5.3.)Główny kod CPV

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

792412,90 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

867000 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

792412,90 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Budowlano - Usługowe Paweł Daniel

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

320468385

7.3.4)Miejscowość

Koszalin

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

792412,90 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-08-14

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45223000-6Roboty budowlane w zakresie konstru…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
396 701 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
268 744 zł1 056 911 zł
Rozstęp międzykwartylowy
788 167 zł
Źródło próbki
CPV 45223· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
268 744 zł
Mediana
396 701 zł
Górny kwartyl
1 056 911 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Mielno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mielno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 792 413 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45223000-6 (Roboty budowlane w zakresie konstrukcji). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Budowlano - Usługowe Paweł Daniel (Koszalin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.