Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
109 500 zł
Umowa zawarta
12 maja 2026
Okres realizacji
35 dni
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 109 500 zł – 299 874 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa i montaż agregatu prądotwórczego dla budynku Urząd Gminy Babice oraz wykonanie niezbędnych prac przy posadowieniu oraz prac elektrycznych związanych z montażem agregatu

Zamawiający Gmina Babice (Babice, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa i montaż agregatu prądotwórczego dla budynku Urząd Gminy Babice oraz wykonanie…”, wybierając ofertę wykonawcy MACHTMANN Polska Sp. z o.o. Wartość umowy: 109 500 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina BabiceBabice, Małopolskie (powiat Oświęcimski →)opublikowano 14 maja 2026
Wartość umowy
109 500 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MACHTMANN Polska Sp. z o.o. (Głogów), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 109 500,00 zł (umowę zawarto 12 maja 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 109 500,00 zł do 299 874,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 35 dni.

  • 5

    Specyfika: Zamówienie współfinansowane z Funduszy Europejskich (FERC), wymagania cyberbezpieczeństwa zgodne z projektem "Cyberbezpieczny Samorząd

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA BABICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000534960

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Krakowska 56

1.5.2.)Miejscowość

Babice

1.5.3.)Kod pocztowy

32-551

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL21A - Oświęcimski

1.5.7.)Numer telefonu

32 6134 013

1.5.8.)Numer faksu

32 6134 002

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@babice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.babice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e7ff69c4-9d65-42a9-ad27-596fa99dc7c5

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


administracja samorządowa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa i montaż agregatu prądotwórczego dla budynku Urząd Gminy Babice oraz wykonanie niezbędnych prac przy posadowieniu oraz prac elektrycznych związanych z montażem agregatu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e7ff69c4-9d65-42a9-ad27-596fa99dc7c5

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00242966

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00011054/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Cyberbezpieczny Samorząd – zakupy z podziałem na części

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa konkurs grantowy w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” o numerze FERC.02.02-CS.01-001/23

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00187414

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

Wb.271.6.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

254353,13 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

113841,14 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż agregatu prądotwórczego dla budynku Urząd Gminy Babice oraz wykonanie niezbędnych prac przy posadowieniu oraz prac elektrycznych związanych z montażem agregatu.
2.Obiekt zlokalizowany jest przy Ul. Krakowska 5, 32-551 Babice, gmina Babice (Załącznik Nr 1 do SWZ – rysunek poglądowy).
3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik Nr 2 do SWZ – OPIS TECHNICZNY - „Dostawa i montaż agregatu prądotwórczego dla budynku Urząd Gminy Babice oraz wykonanie niezbędnych prac przy posadowieniu oraz prac elektrycznych związanych z montażem agregatu”.
4.Wykonawca wykona usługę dostawy i montażu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, normami, zasadami rzetelnej wiedzy technicznej, oraz na ustalonych w umowie warunkach.
5.Zakres umowy obejmuje pełen cykl realizacji instalacji — od etapu przygotowania projektu wykonawczego, poprzez dostawę i montaż urządzeń, aż po testy i uruchomienie.
Obejmuje:
• dobór techniczny urządzeń oraz ich parametry,
• sposób montażu i konfiguracji,
• wymagania jakościowe i odbiorowe,
• sposób prowadzenia robót i organizację placu montażowego,
• dokumentację powykonawczą i pomiarową,
• procedury zgłoszenia instalacji do dostawcy energii
• wymagany czas reakcji serwisu na zgłoszenie usterki lub awarii (jako czas liczony od momentu zgłoszenia usterki awarii do momentu stawienia się serwisu w siedzibie zamawiającego celem zdiagnozowania przyczyn usterki lub awarii) wynosi maksymalnie 24 godziny.
Załącznik Nr 2 do SWZ – opis techniczny, opisuje komponenty techniczne, oraz zawiera pełen zakres wymogów wykonawczych, jakościowych, BHP, oraz formalnych wymaganych przez inwestora, wykonawcę.
Wszystkie urządzenia, materiały i osprzęt przewidziane w niniejszym opracowaniu należy traktować jako wartości minimalne (minimum / co najmniej) oraz dopuszcza się stosowanie urządzeń równoważnych, pod warunkiem, że:
• spełniają wymagania techniczne, funkcjonalne i jakościowe określone w niniejszym dokumencie,
• posiadają parametry nie gorsze niż wskazane minimalne,
• są kompatybilne z całym systemem zasilania obiektu,
• posiadają wymagane certyfikaty i dopuszczenia.
Dopuszczenie rozwiązań równoważnych wynika bezpośrednio z ustawy Prawo Zamówień Publicznych, które nakazują zachować standard efektywności energetycznej i jakościowej inwestycji.
Projektowany montaż agregatu oraz wykonanie niezbędnej instalacji mają na celu:
• zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego obiektu,
• zapewnienie zasilania krytycznych odbiorów podczas awarii sieci,
• spełnienie celów zawartych w lokalnych i krajowych strategiach energetycznych.
Energia wytwarzana przez agregat będzie wykorzystywana na potrzeby własne budynku.
Zainstalowane urządzenia muszą być nowe i nieużywane.
Wszystkie czynności muszą być prowadzone przez zespół posiadający odpowiednie kwalifikacje SEP (E i D). Celem jest nie tylko montaż urządzeń, lecz również zapewnienie długotrwałej gotowości pracy agregatu oraz instalacji, odporności na warunki atmosferyczne oraz minimalizacja ryzyka awarii lub pogorszenia parametrów technicznych.
Wykonawca będzie dysponował osobą posiadającą prawo do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie z uprawnieniami budowlanymi w specjalności instalacji elektrycznych do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń.

ZESTAWIENIE MATERIAŁÓW I ROBOCIZNY

Lp. Nazwa/towar
Ilość Jednostka
1. Projekt techniczny elektryczny do podłączenia nowego agregatu prądotwórczego z uzgodnieniami - 1 szt.
2. Wymiana trasy kablowej pomiędzy agregatem prądotwórczym
a układem SZR na kabel umożliwiający odbiór mocy z agregatu prądotwórczego 100 kVA, kable sterownicze - długość trasy 40 mb - 1 szt.
3. Demontaż istniejącego agregatu prądotwórczego, demontaż ogrodzenia oraz zadaszenia agregatu. Montaż i podłączenie nowego agregatu prądotwórczego, niezbędne do podłączenia przeróbki elektryczne przy RG budynku na parterze w szatni, uruchomienie i przekazanie do użytkowania - 1 szt.
4. Agregat prądotwórczy w obudowie wyciszonej z dostawą i rozładunkiem na obiekcie - 1 szt.
5. Układ SZR 200A 4P sterowany z agregatu w obudowie do wewnętrznej zabudowy naściennej - 1 szt.

4.5.3.)Główny kod CPV

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

31121100-1 - Generatory z silnikami o zapłonie samoczynnym

31120000-3 - Generatory

31200000-8 - Aparatura do przesyłu i eksploatacji energii elektrycznej

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

109500,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

299874,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

109500,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MACHTMANN Polska Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 928 209 66 12

7.3.3)Ulica

ul. Dzieci Głogowskich 1

7.3.4)Miejscowość

Głogów

7.3.5)Kod pocztowy

67-200

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

109500,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

35 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

31122000-7Jednostki prądotwórcze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
285 000 zł
Próbka: 93 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
166 667 zł512 195 zł
Rozstęp międzykwartylowy
345 528 zł
Źródło próbki
CPV 31122000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
166 667 zł
Mediana
285 000 zł
Górny kwartyl
512 195 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Babice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Babice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 109 500 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 31122000-7 (Jednostki prądotwórcze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MACHTMANN Polska Sp. z o.o. (Głogów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.