Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 155 109 zł
Umowa zawarta
4 maja 2026
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 1 155 109 zł – 1 359 026 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji na roboty budowlane oraz dostarczone i wbudowane materiały40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa węzła przesiadkowego w miejscowości Mełgiew, gm. Mełgiew

Zamawiający Gmina Mełgiew (Mełgiew, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa węzła przesiadkowego w miejscowości Mełgiew, gm. Mełgiew”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S. A. Wartość umowy: 1 155 109 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina MełgiewMełgiew, Lubelskie (powiat Świdnicki →)opublikowano 14 maja 2026
Wartość umowy
1 155 109 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    18 marca 2026

    Termin ofert: 2 kwietnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    14 maja 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S. A. (Lubartów).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 155 108,58 zł (umowę zawarto 4 maja 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 1 155 108,58 zł do 1 359 025,77 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MEŁGIEW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431019589

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Partyzancka 2

1.5.2.)Miejscowość

Mełgiew

1.5.3.)Kod pocztowy

21-007

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.5.7.)Numer telefonu

(81)4605700

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@melgiew.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://melgiew.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ba481721-ea11-4558-8604-c1c56e7c939c

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa węzła przesiadkowego w miejscowości Mełgiew, gm. Mełgiew

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ba481721-ea11-4558-8604-c1c56e7c939c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00242947

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00035816/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Przebudowa węzła przesiadkowego w Mełgwi

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie pn. Przebudowa węzła przesiadkowego w miejscowości Mełgiew, gm. Mełgiew realizowane jest w ramach projektu pn.: „Rozwój infrastruktury dla transportu niskoemisyjnego w gminie Mełgiew”, dofinansowane jest ze środków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00161466

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.8.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1134678,86 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn

Przebudowa węzła przesiadkowego w miejscowości Mełgiew, gm. Mełgiew w ramach projektu „Rozwój infrastruktury dla transportu niskoemisyjnego w gminie Mełgiew”. W zakres inwestycji wchodzi odcinek jezdni zatoki autobusowej z początkiem w kilometrażu roboczym 0+000,00 wyznaczonym na przecięciu projektowanej osi z krawędzią jezdni drogi powiatowej nr 2021 L – ul. 3 Maja i końcem w km 0+093,91 wyznaczonym w miejscu połączenia z nawierzchnią włączenia do drogi powiatowej nr 2023 L – ul. Kościelnej wraz z terenem sąsiednim obejmującym infrastrukturę parkingową, pieszą , urządzenia infrastruktury technicznej oraz rzekę Stawek – Stoki. Zadanie obejmuje: budowę nowej konstrukcji nawierzchni jezdni, przebudowę nawierzchni zjazdu i wyjazdu na drogi powiatowe, przebudowę chodnika, budowę stanowisk postojowych stacji ładowania, budowę utwardzonych placów, budowę pochylni dla niepełnosprawnych, regulację wysokościową nawierzchni chodnika i zatoki postojowej, wykonanie zieleńców, budowę kanalizacji deszczowej, budowę linii kablowej nN zasilającej stację ładowania, montaż stacji ładowania pojazdów elektrycznych, budowę systemu monitoringu, montaż interaktywnej tablicy informacyjnej. 2. Zadanie obejmuje w szczególności roboty budowlane i towarzyszące wchodzące w zakres przebudowy: 1) w branży drogowej: a) roboty przygotowawcze, b) roboty ziemne, c) wykonanie odwodnienia korpusu drogowego, d) wykonanie podbudowy, e) wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego a także nawierzchni z kostki brukowej, f) roboty wykończeniowe, g) wykonanie oznakowania i urządzeń bezpieczeństwa ruchu, w tym oznakowania poziomego nawierzchni, oznakowania pionowego oraz urządzeń zabezpieczających ruch pieszy, h) ustawienie elementów ulic, w tym krawężników betonowych oraz obrzeży betonowych, i) wykonanie elementów małej architektury i wyposażenia: 1 szt. wiaty rowerowej, 1 szt. wiaty przystankowej, 2 szt. koszy na śmieci, 1 szt. stacji obsługi rowerów, 5 szt. stojaków na rowery. j) uporządkowanie terenu po zakończeniu robót budowlanych; 2) w branży sanitarnej: a) budowę kanalizacji deszczowej w celu odwonienia terenów utwardzonych przebudowywanego węzła przesiadkowego, w tym: roboty przygotowawcze, roboty ziemne, roboty instalacyjne, roboty końcowe - uporządkowanie terenu po zakończeniu robót budowlanych. 3) w branży elektrycznej: a) budowa linii kablowej zasilającej stację ładowania, b) montaż nowej wolnostojącej stacji ładowania pojazdów elektrycznych o mocy 2x22 kW wraz z jej zasilaniem za pomocą przyłącza kablowego, przystosowanej do ładowania dwóch pojazdów równocześnie. Stacja ładowania musi obsługiwać protokół komunikacyjny OCPP w wersji nie niższej niż 1.6, umożliwiający integrację z zewnętrznymi systemami operatorów infrastruktury ładowania. (Zamawiający przewiduje powierzenie obsługi stacji ładowania odrębnemu operatorowi infrastruktury ładowania), c) pierwsze uruchomienie i konfiguracja urządzenia, przekazanie do eksploatacji, d) zgłoszenie do właściwego organu (Urzędu Dozoru Technicznego), w tym, jeśli jest wymagane: - wykonanie niezbędnych pomiarów elektrycznych gniazd stacji, - uzyskanie pozytywnej opinii rzeczoznawcy ds. ppoż o spełnieniu wymagań z zakresu ochrony przeciwpożarowej, e) udział Wykonawcy w odbiorze przez Urząd Dozoru Technicznego, f) przekazanie Zamawiającemu dostępu administracyjnego do stacji ładowania umożliwiającego integrację z systemem operatora, g) szkolenie dla Zamawiającego wraz z instrukcją obsługi stacji ładowania. 4) w branży telekomunikacyjnej: a) budowa systemu monitoringu, b) montaż interaktywnej tablicy informacyjnej. 3. Wykonawca zobowiązuje się do zrealizowania przedmiotu umowy w sposób zapewniający dostępność osobom ze szczególnymi potrzebami w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2024 r., poz. 1411 z późn. zm.) i w tym celu przy realizacji przedmiotu umowy zobowiązuje się zastosować, mając na uwadze treść art. 6 w/w ustawy racjonalne usprawnienia, rozumiane jako konieczne i odpowiednie zmiany i dostosowania, nie nakładające nieproporcjonalnego lub nadmiernego obciążenia, jeśli jest to potrzebne w konkretnym przypadku, w celu zapewnienia osobom ze szczególnymi potrzebami możliwości użycia stacji ładowania samochodów elektrycznych. 4. Dostawa oraz montaż stacji ładowania pojazdów elektrycznych musi spełniać wymagania określone w art. 13 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 roku o elektromobilności i paliwach alternatywnych oraz przepisach wydanych na podstawie art. 17 w/w ustawy. 5. Mała architektura ma stanowić kontynuację wykonanej małej architektury na zagospodarowanych działkach położonych w centrum miejscowości Mełgiew - w niedalekim sąsiedztwie Urzędu Gminy. Należy wykonać kosze, wiaty, stację obsługi rowerów spójne z już wbudowanymi w centrum Mełgwi, w tym na skwerze z fontanną w ramach zrealizowanego już etapu zagospodarowania centrum miejscowości Mełgiew. 6. Zamówienie należy wykonać w szczególności zgodnie z dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót stanowiącymi załącznik nr 12 do SWZ z uwzględnieniem zapisów SWZ i umowy (załącznik nr 10 do SWZ). 7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają w szczególności: 1) dokumentacja projektowa, 2) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót. Z uwagi na to, że wynagrodzenie wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej o której mowa w pkt 1) i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót o której mowa w pkt 2). Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacją projektową. Ewentualny brak w przedmiarze robót koniecznych do wykonania wynikających z dokumentacji projektowej nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu w cenie umownej. Wykonawca ma prawo skorygować w przedmiarze ilości robót do wielkości według własnych obliczeń na podstawie projektu oraz specyfikacji technicznych. Przedmiary robót mają charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji o której mowa w pkt 1) lub 2). Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia ujęto zapis wynikający z KNR lub KNNR wskazujący na konieczność wykorzystywania przy realizacji zamówienia konkretnego sprzętu o konkretnych parametrach Zamawiający dopuszcza używanie innego sprzętu o ile zapewni to osiągnięcie zakładanych parametrów projektowych i nie spowoduje ryzyka niezgodności wykonanych prac z dokumentacją techniczną. 8. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2025 r. poz. 418 ze zm.) wraz z przepisami wykonawczymi, normami i instrukcjami producentów stosowanych urządzeń i materiałów, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej. 9. Materiały dostarczone i użyte przez Wykonawcę powinny odpowiadać, co do jakości, wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, określonym w art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. 10. Wykonanie przedmiotu zamówienia i oddanie do użytku musi być również zgodne z wszystkimi aktami prawnymi właściwymi dla przedmiotu zamówienia, z przepisami techniczno-budowlanymi, obowiązującymi normami i wytycznymi.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

32424000-1 - Infrastruktura sieciowa

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

31158000-8 - Ładowarki

32581000-9 - Sprzęt do przesyłu danych

32323500-8 - Urządzenia do nadzoru wideo

48813100-1 - Elektroniczne tablice informacyjne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1155108,58 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1359025,77 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1155108,58 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S. A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 430941540

7.3.3)Ulica

Krańcowa 7

7.3.4)Miejscowość

Lubartów

7.3.5)Kod pocztowy

21-100

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Branża sanitarna, branża elektryczna i telekomunikacyjna. Podwykonawcy nie są znani na tym etapie.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1155108,58 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233000-9Roboty w zakresie konstruowania, fu…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
835 394 zł
Próbka: 64 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
380 714 zł1 860 538 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 479 824 zł
Źródło próbki
CPV 45233000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
380 714 zł
Mediana
835 394 zł
Górny kwartyl
1 860 538 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Mełgiew prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mełgiew.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 155 109 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233000-9 (Roboty w zakresie konstruowania. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S. A. (Lubartów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.