Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

W terminie do dnia 12.05.2026r. w przedmiotowym postępowaniu została złożona jedna oferta na kwotę 286 216,08 zł. Kwota jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi: 250 000,00 zł brutto. W związku z powyższym oferta przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na sfinansowanie zamówienia do ceny otrzymanej oferty

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup samochodu specjalistycznego rozpoznawczo-ratowniczego dla jednostki OSP Radzanów

Zamawiający Gmina Radzanów (Radzanów, Mazowieckie) opublikował wynik postępowania „Zakup samochodu specjalistycznego rozpoznawczo-ratowniczego dla jednostki OSP Radzanów”. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina RadzanówRadzanów, Mazowieckie (powiat Białobrzeski →)opublikowano 13 maja 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 030 325 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: W terminie do dnia 12.05.2026r. w przedmiotowym postępowaniu została złożona jedna oferta na kwotę 286 216,08 zł. Kwota jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi: 250 000,00 zł brutto. W związku z powyższym oferta przewyższa… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Radzanów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 130378373

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Piłsudskiego 26

1.5.2.)Miejscowość

Radzanów

1.5.3.)Kod pocztowy

06-540

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL922 - Ciechanowski

1.5.7.)Numer telefonu

23 6798033-35

1.5.8.)Numer faksu

23 6798033 wew. 31

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@radzanow.com

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.radzanow.com

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-44fe103d-1a20-447b-bde5-409e3a0d7234

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup samochodu specjalistycznego rozpoznawczo-ratowniczego dla jednostki OSP Radzanów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-44fe103d-1a20-447b-bde5-409e3a0d7234

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00241082

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00632357/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Zakup samochodu specjalistycznego rozpoznawczo-ratowniczego dla jednostki OSP Radzanów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00226642

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RIN.271.6.2026.JR

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

203252,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa nowego samochodu specjalistycznego rozpoznawczo- ratowniczego dla jednostki OSP Radzanów.
Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do SWZ. Minimalne wymagania dla samochodu ratowniczo-gaśniczego – w tym m. in. podwozie i nadwozie fabrycznie nowe rok produkcji nie starszy niż 2025, silnik o pojemności minimum 2200 cm3 i minimalnej mocy 140 kW, pojazd musi spełniać wymagania dla normy EURO 6AR

4.5.3.)Główny kod CPV

34144210-3 - Wozy strażackie

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W terminie do dnia 12.05.2026r. w przedmiotowym postępowaniu została złożona jedna oferta na kwotę 286 216,08 zł.
Kwota jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi: 250 000,00 zł brutto. W związku z powyższym oferta przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na sfinansowanie zamówienia do ceny otrzymanej oferty

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

286216,08 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

286216,08 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34144210-3Wozy strażackie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 030 325 zł
Próbka: 106 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
411 128 zł1 400 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
988 872 zł
Źródło próbki
CPV 34144210· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
411 128 zł
Mediana
1 030 325 zł
Górny kwartyl
1 400 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Radzanów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Radzanów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34144210-3 (Wozy strażackie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.