Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
13 ofertodrzucone: 8wszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ HALI SPORTOWEJ Z FUNKCJĄ UKRYCIA LUDNOŚCI

Zamawiający Gmina Bojanów (Bojanów, Podkarpackie) opublikował wynik postępowania „OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ HALI SPORTOWEJ Z FUNKCJĄ UKRYCIA LUDNOŚCI”. Złożono 13 ofert.

Zamawiający: Gmina BojanówBojanów, Podkarpackieopublikowano 12 maja 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 225 500 zł
Liczba ofert
13 ofert
Konkurencyjność
~3,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 13 ofert. Odrzucono 8 ofert.

  • 3

    Specyfika: Zamówienie realizowane w trybie podstawowym (art. 275 pkt 1 Pzp), bez części/pakietów.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Bojanów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 830409100

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Parkowa 5

1.5.2.)Miejscowość

Bojanów

1.5.3.)Kod pocztowy

37-433

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL824 - Tarnobrzeski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@bojanow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://zamowienia.bojanow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia.bojanow.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ HALI SPORTOWEJ Z FUNKCJĄ UKRYCIA LUDNOŚCI

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-65e9adeb-0f76-410a-891c-359928d33d71

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00239072

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00030371/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ HALI SPORTOWEJ Z FUNKCJĄ UKRYCIA LUDNOSCI

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00182648

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZPB.271.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

I. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie koncepcji funkcjonalno – przestrzennej oraz kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień, opinii, pozwoleń i złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę oraz pełnieniem nadzoru autorskiego w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa hali sportowej z funkcją ukrycia ludności, zlokalizowanej na terenie Zespołu Szkół w Bojanowie”.

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71244000-0 - Kalkulacja kosztów, monitoring kosztów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Uzasadnienie prawne:
Podstawę prawną unieważnienia postepowania stanowi art. 255 pkt. 3) ustawy zgodnie, z którym unieważnia się postępowanie w przypadku gdy: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie faktyczne:
Do upływu terminu składania ofert tj. do dnia 14.04.2026 r. do godziny 10:00 złożonych zostało 13 ofert. Zamawiający zgodnie z informacją z otwarcia ofert zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia kwotę 160 000,00 zł brutto. W toku postępowania jako najkorzystniejsza została wybrana oferta z ceną 209 100,00 zł brutto. Wykonawca, którego oferta została wybrana, pismem z dnia 11.05.2026 r. uchylił się od podpisania umowy. Kolejna najkorzystniejsza oferta spośród ofert niepodlegających odrzuceniu opiewa na kwotę 307 500,00 zł brutto, która znacznie przekracza kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia środków finansowych do wysokości tej oferty. W związku z powyższym w tym stanie rzeczy Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

13

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

13

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

8

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

170000 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

320000 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 500 zł
Próbka: 245 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
139 102 zł390 244 zł
Rozstęp międzykwartylowy
251 142 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
139 102 zł
Mediana
225 500 zł
Górny kwartyl
390 244 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Bojanów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bojanów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 13 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.