Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 540 000 zł
Umowa zawarta
5 maja 2026
Okres realizacji
120 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 1 540 000 zł – 1 989 930 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa ulic w gminie Andrespol w ramach zadania inwestycyjnego „Modernizacja dróg gminnych”

Zamawiający Gmina Andrespol (Andrespol, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa ulic w gminie Andrespol w ramach zadania inwestycyjnego Modernizacja dróg…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „PEUK” S.A. Wartość umowy: 1 540 000 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina AndrespolAndrespol, Łódzkie (powiat Łódzki wschodni →)opublikowano 12 maja 2026
Wartość umowy
1 540 000 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „PEUK” S.A. (Piotrków Trybunalski), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 540 000,00 zł (umowę zawarto 5 maja 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 1 540 000,00 zł do 1 989 929,97 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 120 dni.

  • 5

    Specyfika: Wykluczona oferta firmy „INFRA-POL” Sp. z o.o. z powodu niekompletnej dokumentacji ubezpieczeniowej.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA ANDRESPOL

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 472057744

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Rokicińska 126

1.5.2.)Miejscowość

Andrespol

1.5.3.)Kod pocztowy

95-020

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL712 - Łódzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@andrespol.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.bip.andrespol.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6fd6b5df-1f19-4548-aec4-3bf4f4043897

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa ulic w gminie Andrespol w ramach zadania inwestycyjnego „Modernizacja dróg gminnych”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6fd6b5df-1f19-4548-aec4-3bf4f4043897

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00238780

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00004537/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Modernizacja dróg gminnych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00179894

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.03.07.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie ulic w gminie Andrespol

1) ul. Przyrodnicza w miejscowości Justynów na długości 150,00 m 2) ul. Struga w miejscowości Justynów na długości 540,00 m 3) ul. Akacjowa w miejscowości Justynów na długości 510,00 m 4) ul. Ogrodowa (odejście boczne) w miejscowości Justynów na długości 115,00 m 5) ul. Daszyńskiego w miejscowości Justynów (odcinek od ulicy Głównej do ulicy Bukowej) na długości 512,00 m 6) ul. Letniskowa w miejscowości Justynów (odcinek od ulicy Głównej do ulicy Bukowej) na długości 515,00 m 7) ul. Ogrodowa (odejście boczne) w miejscowości Bedoń Przykościelny na długości 190,00 m 8) ul. Wodna (odejście boczne) w miejscowości Bedoń Przykościelny na długości 80,00 m 9) skrzyżowanie ulicy Wodnej z ulicą Bajeczną na długości 55 m 10) ul. Rubinowa w miejscowości Janówka na długości 278,00 m 11) ul. Tuszyńska (odejście boczne) w miejscowości Wiśniowa Góra na długości 112,00 m 12) ul. Borowa w miejscowości Wiśniowa Góra na długości 200,00 m 13) ul. Rokicińska (odejście boczne) w miejscowości Kraszew na długości 180,00 m 14) ul. Turystyczna w miejscowości Andrespol (odcinek pomiędzy na długości 190,00 m 15) ul. Wspólna w miejscowości Justynów na długości 290,00 m 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres robót oraz technologia robót i specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych zostały określone w załącznikach nr 11 do nr 14 włącznie: 1) Załącznik nr 11 - Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia 2) Załącznik nr 12 - STWiORB 4) Załącznik nr 13 - Przedmiary robót 5) Załącznik nr 14 - Lokalizacje 3. Przedmiary robót załączone do SWZ, zawierają zestawienie przewidywanych robót w celu zobrazowania skali budowy i ułatwienia Wykonawcom oszacowania kosztów realizacji inwestycji. 4. Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z dokumentacją, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, obowiązującymi przepisami technicznymi, zasadami wiedzy technicznej oraz na warunkach określonych umową. 5. Zamawiający zastrzega, że wszędzie tam gdzie w treści Opisu Przedmiotu Zamówienia, Przedmiarze, Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, stanowiących opis przedmiotu zamówienia, zostały w opisie tego przedmiotu wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczegółowe procesy, które charakteryzują produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego wykonawcę, normy europejskie, oceny techniczne, specyfikacje techniczne, systemy referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 i ust. 3 ustawy Pzp - Zamawiający dopuszcza metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. równoważne do przedstawionych w opisie przedmiotu zamówienia. Równoważne do przedstawionych w opisie przedmiotu zamówienia rozumie się wykonane przez dowolnych producentów przy zachowaniu nie gorszych parametrów technicznych i walorów użytkowych, funkcjonalnych oraz w pełni kompatybilnych w stosunku rozwiązań technicznych uwzględnionych w opisie przedmiotu zamówienia. 6. Parametry wskazanego standardu określają minimalne warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie ma spełniać przedmiot zamówienia. Wskazane znaki towarowe, patenty, marki lub nazwy producenta czy źródła lub szczególne procesy wskazujące na pochodzenie określają jedynie klasę produktu, metody, materiałów, urządzeń, systemów, technologii itp. 7. Zamawiający wskazuje dodatkowo, iż równoważne metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. nie mogą stanowić rozwiązań zamiennych w stosunku do metod, materiałów, urządzeń, systemów, technologii itp. opisanych w opisie przedmiotu zamówienia za pomocą znaków towarowych, patentów, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu. 8. Wykonawca, który oferuje metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. równoważne do przedstawionych w opisie przedmiotu zamówienia, zobowiązany jest wskazać, w Formularzu oferty że oferuje rozwiązania równoważne, załączyć do oferty wykaz rozwiązań równoważnych oraz tę równoważność wykazać. Stosownie do punktu 35 Wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 2018-07-12, C-14/17, w tym celu wymaga się złożenia wraz z ofertą stosownych dokumentów i oświadczeń potwierdzających tę równoważność np. karty katalogowe/specyfikacje techniczne/opisy itp. 9. W przypadku, gdy wymagania w opisie przedmiotu zamówienia odnoszą się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający wymaga, aby wykonawca przedstawił już w jego ofercie wykaz rozwiązań równoważnych oraz dowody równoważności w sposób określony w art. 101 ust. 5 i 6 ustawy Pzp. 10. Dowody równoważności, o których mowa w pkt 8 i 9 stanowią przedmiotowe środki dowodowe i wykonawca dołącza je do oferty.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1540000 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1989929,97 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1540000 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „PEUK” S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7710008078

7.3.3)Ulica

Roosevelta

7.3.4)Miejscowość

Piotrków Trybunalski

7.3.5)Kod pocztowy

97-300

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1540000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

120 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233142-6Roboty w zakresie naprawy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
549 477 zł
Próbka: 84 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 535 zł1 739 058 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 433 523 zł
Źródło próbki
CPV 45233142· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
305 535 zł
Mediana
549 477 zł
Górny kwartyl
1 739 058 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Andrespol prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Andrespol.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 540 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „PEUK” S.A. (Piotrków Trybunalski). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.