Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 319 484 zł
Umowa zawarta
7 maja 2026
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
9 ofertceny: 1 186 950 zł – 2 533 938 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 11% od najtańszej złożonej — zdecydowały kryteria pozacenowe
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Goździk oraz Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Górzno ul. Spokojna

Zamawiający Gmina Górzno (Górzno, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Goździk oraz Budowa sieci kanalizacji…”, wybierając ofertę wykonawcy Hydromix Sp. z o. o. Wartość umowy: 1 319 484 zł. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: Gmina GórznoGórzno, Mazowieckieopublikowano 11 maja 2026
Wartość umowy
1 319 484 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Hydromix Sp. z o. o. (Pilawa), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 319 483,73 zł (umowę zawarto 7 maja 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert; ceny wahały się od 1 186 950,00 zł do 2 533 938,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

  • 5

    Specyfika: Zamówienie podzielone na dwie części (Goździk i Górzno ul. Spokojna), realizacja w trybie podstawowym art. 275 pkt 1 ustawy Pzp.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Górzno

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 711582279

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jana Pawła II 10

1.5.2.)Miejscowość

Górzno

1.5.3.)Kod pocztowy

08-404

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.5.7.)Numer telefonu

256812254

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@gorzno.ugm.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://samorzad.gov.pl/web/gmina-gorzno

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gorznogm.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Goździk
oraz Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Górzno ul. Spokojna

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c49acb8e-f1ff-464e-8543-182c87a53dd5

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00237869

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00050081/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Goździk oraz Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Górzno ul. Spokojna

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00165928

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZPiOŚ..271.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1072751,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

przedmiotem niniejszego zamówienia jest Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Goździk:
1) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej z uzyskaniem pozwolenia na budowę lub zgłoszenia
2) budowa sieci kanalizacji sanitarnej o średnicy kanału 200mm na odcinku ok. L=340m w układzie grawitacyjnym
3) budowa sieci kanalizacji sanitarnej o średnicy kanału 160mm na odcinku ok. L=30m- odejścia od kanału głównego do granicy działki pasa drogowego
Oraz
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Górzno, ul. Spokojna:
1) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej z uzyskaniem pozwolenia na budowę lub zgłoszenia w zakresie:
- sieć kanalizacji sanitarnej o średnicy D200mm, ok. L=955m
- przepompownia ścieków z zasilaniem i sterowaniem – 1 kpl.
- kolektor tłoczny o średnicy D110mm, ok. L=550m
-sieć kanalizacji sanitarnej o średnicy D160mm, ok. L=240m
- sieć wodociągowa o średnicy D110mm, ok. L=350m
2) Budowa sieci kanalizacji sanitarnej o średnicy kanału 200mm na odcinku ok. L=550m w układzie grawitacyjnym
3) budowa przepompowni ścieków z zasilaniem i sterowaniem – 1 kpl.
4) budowa kolektora tłoczonego z rur o średnicy D110mm na odcinku ok. L=550m
5) budowa sieci kanalizacji sanitarnej o średnicy kanału 160mm na odcinku ok. L=180m-odejscia od kanału głównego do granicy działki pas drogowego.

4.5.3.)Główny kod CPV

45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1186950 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2533938 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1319483,73 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Hydromix Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8262217012

7.3.3)Ulica

Dworcowa 3d LU3/2

7.3.4)Miejscowość

Pilawa

7.3.5)Kod pocztowy

08-440

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1319483,73 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45232440-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
320 000 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
223 629 zł1 849 057 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 625 428 zł
Źródło próbki
CPV 45232· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
223 629 zł
Mediana
320 000 zł
Górny kwartyl
1 849 057 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Górzno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Górzno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 319 484 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45232440-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Hydromix Sp. z o. o. (Pilawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.