Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 217 700 zł
Umowa zawarta
23 kwietnia 2026
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
9 ofertceny: 1 217 700 zł – 2 091 000 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Termomodernizacja świetlicy wiejskiej w Podkonicach Dużych

Zamawiający Gmina Czerniewice (Czerniewice, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Termomodernizacja świetlicy wiejskiej w Podkonicach Dużych”, wybierając ofertę wykonawcy PROGRES-BUD BEBAK JAROSŁAW. Wartość umowy: 1 217 700 zł. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: Gmina CzerniewiceCzerniewice, Łódzkieopublikowano 11 maja 2026
Wartość umowy
1 217 700 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    10 marca 2026

    Termin ofert: 25 marca 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    11 maja 2026

    9 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PROGRES-BUD BEBAK JAROSŁAW (Mniszków), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 217 700,00 zł (umowę zawarto 23 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert; ceny wahały się od 1 217 700,00 zł do 2 091 000,00 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA CZERNIEWICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590648095

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Mazowiecka 42

1.5.2.)Miejscowość

Czerniewice

1.5.3.)Kod pocztowy

97-216

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@czerniewice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.czerniewice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8b4cef20-d8ca-4eaf-8e92-07e020cf1ace

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Termomodernizacja świetlicy wiejskiej w Podkonicach Dużych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8b4cef20-d8ca-4eaf-8e92-07e020cf1ace

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00237004

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00052989/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 Termomodernizacja świetlicy wiejskiej w Podkonicach Dużych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00147314

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

AI.271.3.2026.IP

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1128388,72 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.3. Inwestycja polegała będzie na termomodernizacji budynku świetlicy wiejskiej zlokalizowanie na dz. o nr ew. 14/2 w miejscowości Podkonice Duże, gmina Czerniewice.
W ramach realizacji zadania zostaną wykonane następujące prace:
• dociepleniu przegród zewnętrznych – ścian oraz dachu,
• wymiana stolarki zewnętrznej drzwiowej,
• wymiana stolarki okiennej,
• wymiana parapetów zewnętrznych i wewnętrznych,
• likwidacja przegród poliwęglanowych oraz zastąpienie ich oknami,
• wykonanie elewacji budynku tynkiem silikatowym oraz tynkiem ozdobnym imitującym cegłę,
• wymiana orynnowania oraz obróbek blacharskich,
• demontaż istniejącej instalacji ciepłej wody użytkowej wraz z niezbędnymi robotami towarzyszącymi,
• demontaż istniejących podgrzewaczy pojemnościowych elektrycznych służących do przygotowania ciepłej wody użytkowej wraz z niezbędnymi robotami towarzyszącymi,
• demontaż istniejącego źródła ciepła i armatury współdziałającej wraz z niezbędnymi robotami towarzyszącymi,
• demontaż istniejącej instalacji centralnego ogrzewania i grzejników wraz z niezbędnymi robotami towarzyszącymi,
• wykonanie nowej instalacji ciepłej wody użytkowej (instalacja zasilana z projektowanej pompy ciepła za pomocą zasobnika na c.w.u.),
• wykonanie nowej instalacji c.o. i c.t. zasilanych z projektowanej pompy ciepła typu powietrze-woda,
• wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej wywiewnej w pomieszczeniu toalet.
• wykonanie instalacji fotowoltaicznej z bankiem energii elektrycznej - mikroinstalacja o mocy 12,22kWp,
• wymiana opraw oświetleniowych – wymiana na oprawy typu LED
• wymiana gniazdek oraz włączników
• wymiana nawierzchni utwardzonych

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1217700,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2091000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1217700,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PROGRES-BUD BEBAK JAROSŁAW

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

590429275

7.3.3)Ulica

Piotrkowska

7.3.4)Miejscowość

Mniszków

7.3.5)Kod pocztowy

26-341

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1217700,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Czerniewice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czerniewice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 217 700 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PROGRES-BUD BEBAK JAROSŁAW (Mniszków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.