Wynik częściowy: umowy w 1 z 3 części, 2 unieważniono3 części
Łączna wartość umów
569 490 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    569 490 zł
    1 oferta
  2. Unieważniona
    Część 21) Część 2 – Zakup usług informatycznych: a) Zakup usług rozbudowy funkcjonalności usług katalogowych (1 szt.) b) Zakup usług przeprowadzenia testów penetracyjnych (1 szt.)
    Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy
    1 oferta
  3. Unieważniona
    Część 31) Część 3 – Zakup usług szkoleniowych: a) Zakup usług szkolenia administratora IT – 2 osoby
    Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy
    0 ofert
Oferty w postępowaniu
2 oferty(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa sprzętu i oprogramowania informatycznego oraz usługi związane z realizacją projektu w ramach grantu Cyberbezpieczny Samorząd - II postępowanie

Zamawiający Gmina Susz (Susz, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Dostawa sprzętu i oprogramowania informatycznego oraz usługi związane z realizacją…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 569 490 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina SuszSusz, Warmińsko-Mazurskie (powiat Iławski →)opublikowano 11 maja 2026
Łączna wartość umów
569 490 zł
Liczba ofert
2 ofertyłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

6 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA SUSZ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 170748086

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Józefa Wybickiego 6

1.5.2.)Miejscowość

Susz

1.5.3.)Kod pocztowy

14-240

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL621 - Elbląski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

susz@susz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.susz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1280019

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa sprzętu i oprogramowania informatycznego oraz usługi związane z realizacją projektu w ramach grantu Cyberbezpieczny Samorząd - II postępowanie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ec1e6a1d-e1c5-4647-8112-85a221014583

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00236934

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00045265/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa sprzętu i oprogramowania informatycznego związana z realizacją projektu „Cyberbezpieczny Samorząd” dla Gminy Susz

1.3.1 Zakup usług informatycznych związany z realizacją projektu „Cyberbezpieczny Samorząd” dla Gminy Susz

1.3.2 Zakup usług szkoleniowych związany z realizacją projektu „Cyberbezpieczny Samorząd” dla Gminy Susz

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Projekt „Cyberbezpieczny Samorząd”. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027, Priorytet II Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00161294

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZPZ.III.271.8.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

605845,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1)Część 1 – Dostawa sprzętu i oprogramowania informatycznego

a) Zakup NAS (2 szt.) b) Zakup serwera (1 szt.) c) Zakup UPS (2 szt.) d) Rozbudowa infrastruktury UTM (1 szt.) e) Rozbudowa systemu backup (1 szt.) f) Zakup oprogramowania do agregacji i przechowywania logów (1 szt.) g) Rozbudowa oprogramowania antywirusowego o funkcje XDR, szyfrowania danych, zarządzanie podatnościami (1 szt.) h) Zakup oprogramowania do zarządzania bezpieczeństwem IT (DLP, monitoring zasobów, zarządzanie dostępem) (1 szt.) Dostawa powyższego sprzętu informatycznego i oprogramowania obejmuje jego dostawę, instalację i konfigurację.

4.5.3.)Główny kod CPV

30233000-1 - Urządzenia do przechowywania i odczytu danych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

48822000-6 - Serwery komputerowe

35100000-5 - Urządzenia awaryjne i zabezpieczające

48823000-3 - Serwery plików

48517000-5 - Pakiety oprogramowania informatycznego

48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe

4.5.5.)Wartość części

587847,75 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1)Część 2 – Zakup usług informatycznych

a) Zakup usług rozbudowy funkcjonalności usług katalogowych (1 szt.) b) Zakup usług przeprowadzenia testów penetracyjnych (1 szt.)

4.5.3.)Główny kod CPV

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

72254100-1 - Usługi w zakresie testowania systemu

73431000-2 - Testy i ocena sprzętu bezpieczeństwa

4.5.5.)Wartość części

121032,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1)Część 3 – Zakup usług szkoleniowych

a) Zakup usług szkolenia administratora IT – 2 osoby

4.5.3.)Główny kod CPV

80500000-9 - Usługi szkoleniowe

4.5.5.)Wartość części

36309,60 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

569490,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

569490,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

569490,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MKM Market Małgorzata Modzelewska

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5311424182

7.3.3)Ulica

Zdziarska 83Z/8

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

03-289

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-08

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

569490 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego do upływu terminu składania ofert została złożona jedna oferta. W toku badania i oceny ofert, Zamawiający ustalił, że złożona oferta podlega odrzuceniu na podstawie przesłanek określonych w art. 226 ust. 1 pkt 2) lit. b) ustawy.
W związku z tym Zamawiający unieważnia postępowanie na Część 2 zamówienia.

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

56580,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

56580,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Do upływu składania ofert, tj. do dnia 01.04.2026 r. do godz. 09:00 nie wpłynęły żadne oferty.
W związku z tym Zamawiający unieważnia postępowanie na Część 3 zamówienia.

Sekcja 13

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

0

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30233000-1Urządzenia do przechowywania i odcz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 192 708 zł
Próbka: 28 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
353 492 zł4 931 753 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 578 262 zł
Źródło próbki
CPV 30233000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
353 492 zł
Mediana
1 192 708 zł
Górny kwartyl
4 931 753 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Susz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Susz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 569 490 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30233000-1 (Urządzenia do przechowywania i odczytu danych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MKM Market Małgorzata Modzelewska (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.