ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Przeprowadzenie specjalistycznych treningów rozwojowych dla dzieci w ramach projektu: „Wspieraj, Wzmacniaj (...)

Zamawiający Powiat Bieruńsko-Lędziński ul. św. Kingi 1 43-155 Bieruń działający przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie ul. Lędzińska 24 43-140 Lędziny (Lędziny, Śląskie) prowadził postępowanie „Przeprowadzenie specjalistycznych treningów rozwojowych dla dzieci w ramach projektu:…”. Termin składania ofert minął 20 maja 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 105 332 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
20 maja 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE40%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE 40%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Przeprowadzenie specjalistycznych treningów rozwojowych dla dzieci w ramach projektu: „Wspieraj, Wzmacniaj (...).

  • 3

    WarunkiWymagane doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla dzieci w systemie pieczy zastępczej lub wsparcia społecznego, preferowane certyfikaty z psychologii/pedagogiki (np. certyfikaty trenera rozwoju osobistego).

  • 4

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Bieruńsko-Lędziński ul. św. Kingi 1 43-155 Bieruń działający przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie ul. Lędzińska 24 43-140 Lędziny

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276289890

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Lędzińska 24

1.5.2.)Miejscowość

Lędziny

1.5.3.)Kod pocztowy

43-140

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@pcprledziny.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://pcpr-powiatbl.bip.net.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przeprowadzenie specjalistycznych treningów rozwojowych dla dzieci w
ramach projektu: „Wspieraj, Wzmacniaj (...)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-af479326-3ef6-444f-8c53-09fff74fd1ec

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00236252

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00124154/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.3.4 Przeprowadzenie szkoleń i zajęć dla uczestników projektu

„Wspieraj, Wzmacniaj, Usamodzielniaj – Program deinstytucjonalizacji pieczy zastępczej i wsparcia osób usamodzielnianych”

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.13.)O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

„Wspieraj, Wzmacniaj, Usamodzielniaj – Program deinstytucjonalizacji pieczy zastępczej i wsparcia osob usamodzielnianych“

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-af479326-3ef6-444f-8c53-09fff74fd1ec

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym
a Wykonawcami odbywa się przy użyciu platformy https://ezamowienia.gov.pl/pl/
w przypisanym postępowaniu.
2. Zamawiający wyznacza następujące osoby do kontaktu z Wykonawcami:
 w sprawach dotyczących przedmiotu zamówienia – Pani Renata Drozd,
codziennie w godzinach pracy PCPR,
 w sprawach formalnych - Pani Agnieszka Gasz, codziennie w godzinach
pracy PCPR.
3. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia
publicznego, musi posiadać konto na platformie https://ezamowienia.gov.pl/pl/.
Wykonawca posiadający konto na ww. platformie ma dostęp do niezbędnych
formularzy, m.in.: złożenia, zmiany, wycofania oferty lub wniosku oraz do
formularza do komunikacji. Więcej informacji dotyczących zakładania konta na
platformie: https://media.ezamowienia.gov.pl/pod/2020/11/ZKU-5.2.pdf.

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

4. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów
elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji
przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Regulaminie korzystania z
platformy https://ezamowienia.gov.pl/pl/ (więcej informacji:
https://ezamowienia.gov.pl/pl/regulamin/#regulamin-serwisu).
5. Za datę przekazania oferty, wniosków, zawiadomień, dokumentów
elektronicznych,
oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych
informacji przyjmuje się datę ich przekazania na platformie e-zamowienia.pl.
6. Dane postępowanie można wyszukać na Liście wszystkich
postępowań lub ze strony głównej platformy https://ezamowienia.gov.pl/pl/.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Powiat Bieruńsko – Lędziński w ramach projektu „Wspieraj, Wzmacniaj,
Usamodzielniaj – Program deinstytucjonalizacji pieczy zastępczej i wsparcia osob
usamodzielnianych“ realizowanego w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego
2021-2027 (Europejski Fundusz Społeczny+), dla Priorytetu: FESL.07.00 – Fundusze
Europejskie dla społeczeństwa, dla Działania: FESL.07.07 – Wsparcie rodziny, dzieci i
młodzieży oraz deinstytucjonalizacja pieczy zastępczej, numer wniosku o
dofinansowanie: FESL.07.07-IZ.01-0A83/24, planuje wyłonienie Wykonawcy do
przeprowadzenie specjalistycznych treningów rozwojowych dla dzieci w ramach
ww. projektu.

Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie specjalistycznych treningów
rozwojowych dla dzieci w pieczy w postaci:
1. Treningu Umiejętności Społecznych
2. Trening zastępowania agresji, składający się z trzech modułów:
- Trening Umiejętności Prospołecznych,
- Trening Kontroli Złości,
- Trening Wnioskowania Moralnego

4.2.6.)Główny kod CPV

80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

80500000-9 - Usługi szkoleniowe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-03-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.)Nazwa kryterium

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit b

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit c

Art. 109 ust. 1 pkt 6

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają
wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale V SWZ, oraz spełniają
określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu.
2. Na podstawie art.112 ust. 2 pkt. 4) oraz art. 116 ustawy PZP, o udzielenie
zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące
zdolności technicznej lub zawodowej. Zamawiający uzna, że Wykonawca
spełnia warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej
lub zawodowej, w przypadku potencjału technicznego i zawodowego
Wykonawcy, potwierdzającego, iż dysponuje osobami umożliwiającymi
wykonanie zamówienia.
3. Ocenę spełnienia warunków podmiotowych i przedmiotowych udziału w
postępowaniu, przeprowadzi osoba/osoby prowadząca/ce postępowanie po
otwarciu ofert, zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia, w oparciu o informacje
zawarte w załączonych do oferty dokumentach

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które
zostaną wprowadzone do treści tej umowy, określone zostały w załączniku nr 4
do niniejszego SWZ.
2. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w
oparciu o art. 455 ust.1 pkt.1 PZP w stosunku do treści oferty, na podstawie
której dokonano wyboru Wykonawcy, zgodnie z warunkami zawartymi w
załączniku nr 4 do niniejszego SWZ.
3. Przed zawarciem umowy należy dopełnić formalności, które zostały wskazane w
SWZ

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-05-19 07:00

8.2.)Miejsce składania ofert

EZAMOWIENIA.GOV.PL

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-05-19 07:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-06-18

Sekcja 9

Pozostałe informacje

WSZYSTKIE SZCZEGÓŁY ZAWARTE SĄ W DOŁĄCZONYCH DO POSTĘPOWANIA DOKUMENTACH

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

80000000-4Usługi edukacyjne i szkoleniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
105 332 zł
Próbka: 102 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
45 788 zł244 897 zł
Rozstęp międzykwartylowy
199 109 zł
Źródło próbki
CPV 80000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
45 788 zł
Mediana
105 332 zł
Górny kwartyl
244 897 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 20.05.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Powiat Bieruńsko-Lędziński ul. św. Kingi 1 43-155 Bieruń działający przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie ul. Lędzińska 24 43-140 Lędziny prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lędziny.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 80000000-4 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.