Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
38 300 zł
Umowa zawarta
5 maja 2026
Okres realizacji
do 30 kwietnia 2027
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 38 300 zł – 119 417 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Utrzymanie czystości na terenie Centrum Komunikacyjnego w Legionowie oraz na terenie garaży wielopoziomowych i na terenie przejścia podziemnego w Legionowie (ul. Kościuszki 8A i ul. Szwajcarska 6)

Zamawiający Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej "Legionowo" Sp. z o.o. (Legionowo, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Utrzymanie czystości na terenie Centrum Komunikacyjnego w Legionowie oraz na terenie…”, wybierając ofertę wykonawcy TAXIMO Sp. z o.o. Cena wybranej oferty: 38 300 zł. Złożono 4 oferty.

Cena wybranej oferty
38 300 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,9 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy TAXIMO Sp. z o.o. (Warszawa), mikrofirma.

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 38 300,00 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 38 300,00 zł do 119 416,68 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 kwietnia 2027 r..

  • 5

    Specyfika: postępowanie prowadzone wspólnie przez PEC Legionowo Sp. z o.o. i KZB Legionowo Sp. z o.o., zakres obejmuje usługi sprzątania, zamiatania, odśnieżania i utrzymania zieleni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie

1.2.)Nazwa zamawiającego

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej "Legionowo" Sp. z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 010617968

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Sowińskiego 37

1.5.2.)Miejscowość

Legionowo

1.5.3.)Kod pocztowy

05-120

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.5.7.)Numer telefonu

22 774 20 87-89

1.5.8.)Numer faksu

pec@pec.com.pl

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

pec@pec.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pec.com.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3c7b7fe1-75eb-425b-a54b-e0c6c64b4b69

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 2 - gaz i energia cieplna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Wytwarzanie, przesył i dystrybucja ciepła, wytwarzanie, dystrybucja i obrót energią elektryczną

1.9.)Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie
1.2.)Nazwa zamawiającego

KZB Legionowo Sp. z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 146799748

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

marsz. J. Piłsudskiego 3

1.5.2.)Miejscowość

Legionowo

1.5.3.)Kod pocztowy

05-120

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.5.7.)Numer telefonu

(022) 774 45 95

1.5.8.)Numer faksu

(022) 774 11 77

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

info@kzb-legionowo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kzb-legionowo.pl

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Utrzymanie czystości na terenie Centrum Komunikacyjnego w Legionowie oraz na terenie garaży wielopoziomowych i na terenie przejścia podziemnego w Legionowie (ul. Kościuszki 8A i ul. Szwajcarska 6)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3c7b7fe1-75eb-425b-a54b-e0c6c64b4b69

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00235282

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00180062

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

4/PC/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

390000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie czystości w okresie od dnia 01 maja 2026 r. do dnia 30 kwietnia 2027 r.na terenie

1) sprzątanie i utrzymanie czystości powierzchni wewnętrznych na terenie budynku Centrum Komunikacyjnego przy ulicy Tadeusza Kościuszki 8A w Legionowie wraz z terenem przyległym, 2) stały dyżur, to jest codzienna obecność w godzinach od 6.00 do 24.00 2 (dwóch) osób Personelu Sprzątającego w budynku Centrum Komunikacyjnego, wykonujących sprzątanie i utrzymanie czystości, 3) sprzątanie i utrzymanie czystości na terenie garaży wielopoziomowych przy ul. Szwajcarskiej 6 i ul. Kościuszki 8B w Legionowie wraz z terenami przyległymi, stały dyżur to jest codzienna obecność w godzinach od 6.00 do 22.00 a w okresie zimowym (od listopada do marca) w godzinach od 4.00 do 22.00 4) sprzątanie i utrzymanie czystości na terenie przedłużenia istniejącego przejścia podziemnego (bez schodów i przejścia podziemnego).

4.5.3.)Główny kod CPV

90911200-8 - Usługi sprzątania budynków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90600000-3 - Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane

90612000-0 - Usługi zamiatania ulic

90611000-3 - Usługi sprzątania ulic

90620000-9 - Usługi odśnieżania

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

38300 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

119416,68 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

38300 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TAXIMO Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

525 297 79 32

7.3.3)Ulica

ul. Plac Powstańców Warszawy 2

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-030

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

459600 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-04-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90911200-8Usługi sprzątania budynków
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
621 000 zł
Próbka: 38 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
263 664 zł941 959 zł
Rozstęp międzykwartylowy
678 294 zł
Źródło próbki
CPV 90911200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
263 664 zł
Mediana
621 000 zł
Górny kwartyl
941 959 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej "Legionowo" Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Legionowo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 38 300 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90911200-8 (Usługi sprzątania budynków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: TAXIMO Sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.