Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Malowanie oznakowań Mateusz Jagusz· Perzycemikrofirma

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Drogline Sp. zo.o

Wartość umowy
275 503 zł
Umowa zawarta
6 maja 2026
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
10 ofertceny: 275 503 zł – 630 634 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja dla oznakowania poziomego cienkowarstwowego40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Wykonanie odnowy oznakowania poziomego oraz nowego oznakowania poziomego dróg powiatu leszczyńskiego”

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych (Leszno, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie odnowy oznakowania poziomego oraz nowego oznakowania poziomego dróg powiatu…”, wybierając ofertę wykonawcy Malowanie oznakowań Mateusz Jagusz. Wartość umowy: 275 503 zł. Złożono 10 ofert.

Zamawiający: Zarząd Dróg PowiatowychLeszno, Wielkopolskieopublikowano 8 maja 2026
Wartość umowy
275 503 zł
Liczba ofert
10 ofert
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    19 marca 2026

    Termin ofert: 27 marca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    08 maja 2026

    10 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: Malowanie oznakowań Mateusz Jagusz (Perzyce), wspólnie z: Drogline Sp. zo.o.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 275 503,21 zł (umowę zawarto 6 maja 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 10 ofert; ceny wahały się od 275 503,21 zł do 630 633,68 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

  • 5

    Specyfika: Jedna oferta wykluczona za brak wymaganych certyfikatów materiałowych

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg Powiatowych

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 411103510

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Pl. Kościuszki 4

1.5.2.)Miejscowość

Leszno

1.5.3.)Kod pocztowy

64-100

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@zdp.leszno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_leszno

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_leszno

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Wykonanie odnowy oznakowania poziomego oraz nowego oznakowania poziomego dróg powiatu leszczyńskiego”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9a1a41f3-2577-4a65-9e04-67311a09ffa2

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00234420

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00041097/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.18 „Wykonanie odnowy oznakowania poziomego oraz nowego oznakowania poziomego dróg powiatu leszczyńskiego”.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00162895

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZDP.272.8.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie odnowy oznakowania poziomego oraz nowego oznakowania poziomego dróg powiatu leszczyńskiego.
2. Orientacyjny (szacunkowy) zakres robót do wykonania został określony w załączonym do SWZ zestawieniu oznakowania poziomego (Załącznik nr 11 do SWZ).
3. Odnowa oznakowania poziomego cienkowarstwowego polegać będzie na wykonaniu zgodnego z obowiązującymi normami i specyfikacjami technicznymi mechanicznego malowania farbami akrylowymi rozpuszczalnikowymi po istniejącym oznakowaniu. Szczegółowe lokalizacje odnowy oznakowania poziomego oraz ostateczne zakresy robót przedstawiciel Zamawiającego uzgodni z wybranym Wykonawcą, po podpisaniu umowy.
4. Odnowa oznakowania poziome polegać będzie na wykonaniu zgodnego z obowiązującymi normami i specyfikacjami technicznymi mechanicznego malowania po istniejącym oznakowaniu. Należy wykonać je w kolorze czerwonym i białym odblaskowym, o odpowiedniej grubości powłoki. Szczegółową lokalizację oznakowania poziomego oraz ostateczne zakresy robót uzgodni z wybranym Wykonawcą przedstawiciel Zamawiającego, po podpisaniu umowy. Wykonawca będzie prowadził roboty w pasie drogowym przy ich właściwym oznakowaniu we własnym zakresie i na własny koszt, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
5. Nowe oznakowanie, należy wykonać zgodnie z obowiązującymi normami i specyfikacjami technicznymi.
6. Dopuszcza się możliwość prowadzenia robót w porze nocnej.
7. Odbioru robót dokonuje wyznaczona przez Zamawiającego osoba do kontroli technicznej w ciągu 7 dni od zgłoszenia ich do odbioru w obecności Wykonawcy i Podwykonawcy.
8. Podstawą wystawienia faktury jest zatwierdzony przez przedstawiciela Zamawiającego oraz podpisany przez Wykonawcę, Podwykonawcę i osobę wyznaczoną przez Zamawiającego do kontroli technicznej protokół odbioru robót. Z kosztorysu powykonawczego stanowiącego załącznik do protokołu odbioru robót winna wynikać kwota wynagrodzenia należna Podwykonawcom.
9. Zgłaszając do odbioru wykonane roboty Wykonawca będzie zobowiązany przedstawić Zamawiającemu następujące dokumenty:
 obmiar powykonawczy sumaryczny oraz w rozbiciu na poszczególne ulice,
 kosztorys powykonawczy, sprawdzony i zaakceptowany przez osobę wyznaczoną do kontroli technicznej,
 świadectwo dopuszczenia farby do stosowania w budownictwie drogowym
i mostowym wydane przez IBDiM w Warszawie,
 wyniki badań wykonanego oznakowania jeśli były wykonywane.
10. Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji jakości, na zasadach określonych w SWZ oraz umowie.
11. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego
w zakresie realizacji i odbioru określają:
 Wzór umowy stanowiący – załącznik nr 6 do SWZ;
 Szczegółowe Specyfikacje Techniczne (SST)- załącznik nr 10 do SWZ;
 Wykaz oznakowania poziomego - załącznik nr 11 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

10

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

10

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

275503,21 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

630633,68 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

275503,21 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Malowanie oznakowań Mateusz Jagusz

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Drogline Sp. zo.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6191377045

7.3.3)Ulica

Perzyce 1

7.3.4)Miejscowość

Perzyce

7.3.5)Kod pocztowy

63-760

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

275503,21 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233221-4Malowanie nawierzchi
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
635 266 zł
Próbka: 863 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 094 zł1 626 016 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 320 922 zł
Źródło próbki
CPV 45233· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
305 094 zł
Mediana
635 266 zł
Górny kwartyl
1 626 016 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Powiatowych prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Leszno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 275 503 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233221-4 (Malowanie nawierzchi). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Malowanie oznakowań Mateusz Jagusz (Perzyce). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 10 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.