Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 425 231 zł
Umowa zawarta
16 kwietnia 2026
Okres realizacji
do 31 sierpnia 2026
Oferty w postępowaniu
16 ofertceny: 1 425 231 zł – 2 001 370 złodrzucone: 9wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Wydłużenie okresu gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Pop efekt energ bud oświaty w msc Jodłówka, Gmina Rzezawa w ram proj pn.” Poprawa efektywności energetycznej budynków oświaty w miejscowości Jodłówka i Łazy, Gmina Rzezawa”.

Zamawiający Gmina Rzezawa (Rzezawa, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Pop efekt energ bud oświaty w msc Jodłówka, Gmina Rzezawa w ram proj pn.” Poprawa…”, wybierając ofertę wykonawcy Firma Usługowa LM Lidia Możdżan. Wartość umowy: 1 425 231 zł. Złożono 16 ofert.

Zamawiający: Gmina RzezawaRzezawa, Małopolskie (powiat Bocheński →)opublikowano 8 maja 2026
Wartość umowy
1 425 231 zł
Liczba ofert
16 ofert
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    13 lutego 2026

    Termin ofert: 2 marca 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    08 maja 2026

    16 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Firma Usługowa LM Lidia Możdżan (Kielce), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 425 231,28 zł (umowę zawarto 16 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 16 ofert; ceny wahały się od 1 425 231,28 zł do 2 001 369,86 zł. Odrzucono 9 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 sierpnia 2026 r..

  • 5

    Specyfika: Zadanie współfinansowane z Krajowego Planu Odbudowy, zakres obejmuje termomodernizację dwóch budynków oświatowych

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Rzezawa

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 851660660

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Długa 21

1.5.2.)Miejscowość

Rzezawa

1.5.3.)Kod pocztowy

32-765

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.7.)Numer telefonu

+48 146484800

1.5.8.)Numer faksu

+48 146488550

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@rzezawa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.rzezawa.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9c739875-a658-4497-bdf8-167b30da6de9

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Pop efekt energ bud oświaty w msc Jodłówka, Gmina Rzezawa w ram proj pn.” Poprawa efektywności energetycznej budynków oświaty w miejscowości Jodłówka i Łazy, Gmina Rzezawa”.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9c739875-a658-4497-bdf8-167b30da6de9

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00234419

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00035574/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 „Poprawa efektywności energetycznej budynków oświaty w miejscowości Jodłówka i Łazy, gmina Rzezawa”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie jest dofinansowane z Krajowego Planu Odbudowy w ramach inwestycji: B.1.1.3 Termomodernizacja instytucji edukacyjnych, którego celem jest poprawa efektywności energetycznej instytucji edukacyjnych oraz zastąpienie wysokoemisyjnych źródeł ciepła bardziej ekologicznymi alternatywami.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00110490

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RID.ZP.271.1.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

1810131,64 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1 Przedmiotem zamówienia jest wykonanie Termomodernizacji Publicznej Szkoły Podstawowej
w Jodłówce, Gmina Rzezawa, położonej na działce ewidencyjnej nr 1058 w miejscowości Jodłówka – poprzez wykonanie docieplenia całego budynku z wykonaniem elewacji oraz pracami remontowymi (wymiana stolarki zewnętrznej, remont zadaszenia, wymiana parapetów zewnętrznych i obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych, izolacja przeciwwilgociowa piwnic i ścian fundamentowych, remont schodów zewnętrznych, instalacji odgromowej, wykonanie instalacji fotowoltaicznej, dokonanie wymian opraw oświetleniowych istniejących na oświetlenie ledowe.
3.2 Zadanie realizowane będzie w oparciu o:
1) projekt budowlano – wykonawczy Termomodernizacji Publicznej Szkoły Podstawowej
w Jodłówce, Gmina Rzezawa, położonej na działce ewidencyjnej nr 1058 w miejscowości Jodłówka albowiem opisane wyżej prace budowlane nie wymagają pozwolenia na budowę oraz zgłoszenia (docieplenie budynku o wysokości poniżej 12 m);
2) opis techniczny obejmujący projekt budowy instalacji fotowoltaicznej do produkcji energii elektrycznej na bieżące potrzeby zużycia w obiekcie oraz wymianę istniejących opraw oświetleniowych na nowe;
3) przedmiar robót;
4) opinię ornitologiczną – stanowiącą podstawę zezwolenia na odstępstwo od niektórych czynności zakazanych wobec gatunków zwierząt objętych ochroną
5) audyt energetyczny
6) STWIORB

4.5.3.)Główny kod CPV

45443000-4 - Roboty elewacyjne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45431000-7 - Kładzenie płytek

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

16

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

16

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

9

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1425231,28 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2001369,86 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1425231,28 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Usługowa LM Lidia Możdżan

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

959-069-40-13

7.3.3)Ulica

ul. Hoża 50A

7.3.4)Miejscowość

Kielce

7.3.5)Kod pocztowy

25-618

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1425231,28 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-08-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45443000-4Roboty elewacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
397 240 zł
Próbka: 18 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
250 000 zł1 009 178 zł
Rozstęp międzykwartylowy
759 178 zł
Źródło próbki
CPV 45443000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
250 000 zł
Mediana
397 240 zł
Górny kwartyl
1 009 178 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Rzezawa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rzezawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 425 231 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45443000-4 (Roboty elewacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma Usługowa LM Lidia Możdżan (Kielce). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 16 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.