Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

W terminie przewidzianym w treści Specyfikacji Warunków Zamówienia na składanie ofert wpłynęły trzy oferty. Najniższa kwota zaproponowana przez wykonawców wynosi 250.920,00 zł brutto. Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 220.000,00 zł brutto. W zamówieniu zastosowano drugie kryterium „gwarancja”. Wykonawcy zadeklarowali różne terminy gwarancji. Wykonawca z najniższą ceną zadeklarował najkrótszy termin co nie gwarantuje mu najkorzystniejszej oferty. Zamawiający nie jest w stanie pokryć różnicy w kwocie

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja sieci kanalizacyjnej na terenie Miasta Podkowa Leśna” w zakresie armatury hydraulicznej w przepompowniach ścieków

Zamawiający Miasto Podkowa Leśna (Podkowa Leśna, Mazowieckie) opublikował wynik postępowania „Modernizacja sieci kanalizacyjnej na terenie Miasta Podkowa Leśna” w zakresie armatury…”.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podano
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaSpecyfika: Zamówienie realizowane w trybie podstawowym (art. 275 pkt 1 Pzp), brak części/pakietów, brak unieważnień.

  • 2

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: W terminie przewidzianym w treści Specyfikacji Warunków Zamówienia na składanie ofert wpłynęły trzy oferty. Najniższa kwota zaproponowana przez wykonawców wynosi 250.920,00 zł brutto. Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Podkowa Leśna

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 013269338

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Akacjowa 39/41

1.5.2.)Miejscowość

Podkowa Leśna

1.5.3.)Kod pocztowy

05-807

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

monika.cichonska@podkowalesna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.podkowalesna.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://podkowalesna.ezamawiajacy.pl/pn/podkowalesna/demand/284737/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja sieci kanalizacyjnej na terenie Miasta Podkowa Leśna” w zakresie armatury hydraulicznej w przepompowniach ścieków

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1c0bbd50-da08-4d35-9c4f-580f9f234cfe

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00233440

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00037614/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Modernizacja sieci kanalizacyjnej na terenie miasta Podkowa Leśna

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00215048

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.272.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Modernizacja sieci kanalizacyjnej na terenie Miasta Podkowa Leśna” w zakresie armatury hydraulicznej w przepompowniach ścieków
Przedmiotem zamówienia jest modernizacja sieci kanalizacyjnej na terenie Miasta Podkowa Leśna w zakresie wymiany dotychczasowe armatury hydraulicznej w 5 istniejących przepompowniach ścieków. Zakres prac obejmuje analizę dotychczasowej wydajności urządzeń zamontowanych w obiektach, dobór i dostawę nowych pomp zapewniających efektywna pracę oraz wymianę wszystkich elementów armatury hydraulicznej wchodzących w skład przepompowni na nowe oraz innych elementów niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania całego obiektu, wraz z drabinkami i prowadnicami rurowymi do opuszczania pomp. Wszystkie elementy musza być wykonane ze stali kwasoodpornej przystosowanej do pracy w środowisku agresywnym (ścieki).

4.5.3.)Główny kod CPV

71334000-8 - Mechaniczne i elektryczne usługi inżynieryjne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

50511000-0 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji pomp

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

50800000-3 - Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W terminie przewidzianym w treści Specyfikacji Warunków Zamówienia na składanie ofert wpłynęły trzy oferty. Najniższa kwota zaproponowana przez wykonawców wynosi 250.920,00 zł brutto. Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 220.000,00 zł brutto. W zamówieniu zastosowano drugie kryterium „gwarancja”. Wykonawcy zadeklarowali różne terminy gwarancji. Wykonawca z najniższą ceną zadeklarował najkrótszy termin co nie gwarantuje mu najkorzystniejszej oferty. Zamawiający nie jest w stanie pokryć różnicy w kwocie.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Podkowa Leśna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Podkowa Leśna.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71334000-8 (Mechaniczne i elektryczne usługi inżynieryjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.