„Modernizacja serwerowni poprzez jej wyposażenie oraz zakup licencji do systemów bezpieczeństwa”.
Zamawiający Regionalny Ośrodek Psychiatrii Sądowej (Branice, Opolskie) prowadził postępowanie „Modernizacja serwerowni poprzez jej wyposażenie oraz zakup licencji do systemów…”. Termin składania ofert minął 1 września 2026, 11:00. Planowany budżet: 1 571 734 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- 1 571 734 zł
- Wadium
- Brak
- Termin składania ofert
- 1 września 2026, 11:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=181, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~1,9 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
12 sierpnia 2026
Termin ofert: 28 sierpnia 2026 11:00Otwórz ogłoszenie → - SprostowanieBieżące
28 sierpnia 2026
Nowy termin: 1 września 2026 11:00Zmienia wersję e22e684a-d43b-4bd1-8896-8323d34c0d08-02
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest modernizacja serwerowni poprzez jej wyposażenie oraz zakup licencji do systemów bezpieczeństwa, obejmująca trzy części: wyposażenie serwerowni, bazę danych i licencje bezpieczeństwa.
- 2
ZakresCzęść 1.1 obejmuje 2 serwery, 100 licencji Windows Server 2025 CAL, 2 licencje Windows Server 2025 DataCenter, macierz, przełączniki, UTM, szafy rack, system gaszenia, drzwi antywłamaniowe i przeciwpożarowe, systemy bezpieczeństwa, klimatyzację, UPS oraz wymianę kabla zasilającego.
- 3
ZakresCzęść 1.2 wymaga licencji Oracle Database Standard Edition 2 w najnowszej wersji, bezterminowej, w modelu Processor License, z możliwością instalacji wersji 19c.
- 4
ZakresCzęść 1.3 obejmuje licencje do systemów bezpieczeństwa, w tym oprogramowanie antywirusowe, kopii zapasowych i zabezpieczające; całe zamówienie trwa 3 miesiące.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Regionalny Ośrodek Psychiatrii Sądowej |
| NIP | 7481454444 |
| Adres | ul. Szpitalna 19, 48-140 Branice |
| Region (NUTS) | PL523 – Opolskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | „Modernizacja serwerowni poprzez jej wyposażenie oraz zakup licencji do systemów bezpieczeństwa”. |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 48800000-6 - Systemy i serwery informacyjne |
| Dodatkowe kody CPV | 48612000-1 - System zarządzania bazą danych; 48620000-0 - Systemy operacyjne; 32420000-3 - Urządzenia sieciowe; 31213300-5 - Szafy kablowe; 42961100-1 - System kontroli dostępu; 35100000-5 - Urządzenia awaryjne i zabezpieczające; 31224400-6 - Kable przyłączeniowe; 44221220-3 - Drzwi przeciwpożarowe; 35121700-5 - Systemy alarmowe; 39717200-3 - Urządzenia klimatyzacyjne; 51610000-1 - Usługi instalowania urządzeń komputerowych i przetwarzania informacji; 72710000-0 - Usługi w zakresie lokalnej sieci komputerowej; 72268000-1 - Usługi dostawy oprogramowania; 72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania; 72265000-0 - Usługi konfiguracji oprogramowania; 39717200-3 - Urządzenia klimatyzacyjne; 35111000-5 - Sprzęt gaśniczy; 51700000-9 - Usługi instalowania sprzętu przeciwpożarowego; 51500000-7 - Usługi instalowania maszyn i urządzeń; 51110000-6 - Usługi instalowania sprzętu elektrycznego; 71334000-8 - Mechaniczne i elektryczne usługi inżynieryjne; 48761000-0 - Pakiety oprogramowania antywirusowego; 48710000-8 - Pakiety oprogramowania do kopii zapasowych i odzyskiwania; 48730000-4 - Pakiety oprogramowania zabezpieczającego |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 1 571 734 PLN |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-01 11:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Postępowanie prowadzone jest w języku polskim.
- 1.W niniejszym postępowaniu komunikacja Zamawiającego z Wykonawcami odbywa się za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
- 2.Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem:
a) Platformy zakupowej Marketplanet, która jest dostępna pod adresem https://ropsbranice.ezamawiajacy.pl/react/my-procedure/1/312332 w celu złożenia oferty wraz z dokumentami składanymi wraz z ofertą,
b) poczty elektronicznej: techniczny@ropsbranice.pl w pozostałych przypadkach.
Określone zostały w załącznikach istotne dla stron postanowienia umowy.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →