Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
3 833 760 zł
Umowa zawarta
30 kwietnia 2026
Okres realizacji
21 miesiące
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 3 833 760 zł – 4 858 500 złodrzucone: 3wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja10%Doświadczenie osoby wyznaczonej do projektowania i kierowania robotami w zakresie zieleni30%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

POPRAWA SYSTEMU PRZYRODNICZEGO, W TYM RÓŻNORODNOŚCI BIOLOGICZNEJ ORAZ UTWORZENIE INFRASTRUKTURY EDUKACJI PRZYRODNICZEJ W PARKU MIEJSKI IM. J. SŁOWACKIEGO

Zamawiający Gmina Miejska Koło (Koło, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „POPRAWA SYSTEMU PRZYRODNICZEGO, W TYM RÓŻNORODNOŚCI BIOLOGICZNEJ ORAZ UTWORZENIE…”, wybierając ofertę wykonawcy GRANIT DARIUSZ PYLAK Sp. z o.o. Wartość umowy: 3 833 760 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina Miejska KołoKoło, Wielkopolskie (powiat Kolski →)opublikowano 6 maja 2026
Wartość umowy
3 833 760 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    19 stycznia 2026

    Termin ofert: 5 lutego 2026 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    06 maja 2026

    7 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy GRANIT DARIUSZ PYLAK Sp. z o.o. (Strzegom), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 833 759,84 zł (umowę zawarto 30 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 3 833 759,84 zł do 4 858 500,00 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 21 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejska Koło

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 311620880

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Stary Rynek 1

1.5.2.)Miejscowość

Koło

1.5.3.)Kod pocztowy

62-600

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL414 - Koniński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@kolo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.kolo.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gminamiejskakolo.ezamawiajacy.pl/pn/gminamiejskakolo/demand/259970/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

POPRAWA SYSTEMU PRZYRODNICZEGO, W TYM RÓŻNORODNOŚCI BIOLOGICZNEJ ORAZ UTWORZENIE INFRASTRUKTURY EDUKACJI PRZYRODNICZEJ W PARKU MIEJSKI IM. J. SŁOWACKIEGO

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4cb18fb9-89d4-486f-92fa-9c77d57de06e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00231878

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-06

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

” FENX.01.05-IW.01-0123/24 w ramach działania FENX.01.05. Ochrona przyrody i rozwój zielonej infrastruktury priorytetu FENX.01 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z Funduszu Spójności programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021- 2027.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00047210

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.33.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej zadania pn. „Poprawa systemu przyrodniczego, w tym różnorodności biologicznej oraz utworzenie infrastruktury edukacji przyrodniczej w Parku Miejski im. J. Słowackiego” oraz wykonanie robót budowlanych związanych z jej realizacją.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:

1) Opracowanie dokumentacji technicznej, w tym projektów budowlanych w zakresie koniecznym do wykonania zadania w zakresie wynikającym z Programu Funkcjonalno- Użytkowego, stanowiącym załącznik do specyfikacji istotnych warunków zamówienia,
2) uzyskanie wymaganych uzgodnień i pozwoleń w imieniu Zamawiającego zgodnie z obowiązującymi przepisami.
3) Przygotowanie, utrzymanie i likwidacja zaplecza i placu budowy.
4) Wykonanie i wdrożenie tymczasowej organizacji ruchu.
5) Wykonanie prac budowlanych zgodnie z przepisami, zasadami i wiedzą techniczną na podstawie dokumentacji projektowej.
6) Sprawowanie nadzoru autorskiego
7) W razie konieczności zapewnienie nadzoru archeologicznego i wykonanie badań, nadzoru przyrodniczego, nadzoru gestorów sieci kolidujących.

3. Do zakresu zamówienia nie wlicza się kosztu sprawowania nadzoru inwestorskiego. Koszt ten pozostaje poza zakresem niniejszego postępowania i nie stanowi elementu wynagrodzenia Wykonawcy (poz.58 załącznika do PFU).
4. Przedmiot zamówienia obejmuje następujące zadania:

1) Wykonanie szczegółowej inwentaryzacji dendrologicznej wraz z gospodarką drzewostanem.
2) Wykonanie nowego układu komunikacyjnego - przepuszczalnych alei z kruszywa łamanego umocnionych obrzeżami stalowymi wbijanymi wraz z remontem schodów przy ul. Sienkiewicza.
3) Wykonanie zatoczek pod ławki i inne nawierzchnie z kamiennej kostki granitowej.
4) Zwiększenie miejscowej retencji poprzez wykonanie ogrodów deszczowych w miejscach naturalnych zagłębień, połączonych rurociągami ze złożami chłonnymi.
5) Wykonanie łąk kwietnych miododajnych z ustawieniem domków dla owadów.
6) Ułożenie stosów kamieni oraz kłód i karpin (pochodzących z wycinki) w ogrodach deszczowych i łąkach kwietnych w celu stworzenia nowych siedlisk dla fauny i flory.
7) Uzupełnienie terenu o bazę pokarmową – nasadzenie drzew i krzewów miododajnych oraz drzew owocowych rodzimych.
8) Zamocowanie schronów dla nietoperzy na drzewach parkowych.
9) Wykonanie ścieżki edukacyjnej dla dzieci i młodzieży – ustawienie tablic edukacyjnych, gier i zabaw o tematyce bioróżnorodności i klimatu.
10) Wykonanie ścieżki edukacyjno-informacyjnej – ustawienie tablic informacyjnych wzdłuż południowej alei parku o tematyce obszaru chronionego krajobrazu Natura 2000 Dolina Środkowej Warty, Ostoja Ptasia E36.
11) Wykonanie drewnianej platformy widokowej skierowanej na dolinę Warty oraz z zamontowaniem binokularu.
12) Wykonanie uzupełnienia nasadzeń drzew, krzewów i krzewinek, bylin i traw ozdobnych oraz roślin dających pokarm zwierzętom.
13) Wykonanie ściółkowania roślin przekompostowaną korą sosnową lub zrębkami.
14) Stworzenie miejsc rekreacji i odpoczynku poprzez ustawienie leżaków obrotowych, leżaków podwójnych i ławko-huśtawek.
15) Uzupełnienie terenu o elementy małej architektury w postaci ławek parkowych, koszy na odpady i stojaków na rowery.
16) Regeneracja nawierzchni trawiastych po wykonaniu robót budowlanych.

5. Zakres dokumentacji projektowej zawierać powinien:

1) Inwentaryzacja terenu – 3 egz.
2) Projekt zagospodarowania terenu (PZT) wraz z Kartą Uzgodnień Międzybranżowych – 5 egz.
3) Projekt architektoniczno – budowlany – 5 egz.
4) Projekt techniczny z podziałem na branże – 5 egz.
5) Projekt wykonawczy zieleni – 5 egz.
6) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych – 5 egz.
7) Kosztorys inwestorski z podziałem na branże – 3 egz.
8) Przedmiar robót z podziałem na branże – 3 egz.
9) Inwentaryzacja powykonawcza – 3 egz.
10) Wszystkie opracowania dokumentacji projektowej w wersji elektronicznej na płytach CD/DVD w ilości 2 egz., w tym 1 egz. w wersji nieedytowalnej (.pdf) i 1 egz. w wersji edytowanej (.doc, .docx, .xls, .xlsx, .dxf, .dwg, .ath, .kst, .zuz).
11) Oświadczenie projektanta o kompletności dokumentacji i że została ona wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz sztuką projektową;
12) Projekt organizacji ruchu drogowego na czas prowadzenia robót – 3 egz.
13) Dokumentacja powinna być trwale spięta, uniemożliwiając jej rozpięcie.
14) Forma elektroniczna i papierowa muszą być jednakowe – należy załączyć stosowne oświadczenie przy przekazaniu kompletu dokumentacji.

6. Zawartość poszczególnych części dokumentacji projektowej. Zawartość części opisowej i graficznej projektu budowlanego, tj. projektu zagospodarowania terenu, projektu architektoniczno – budowlanego oraz projektu technicznego, szczegółowo określa Rozporządzenie Ministra Rozwoju w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (w wersji aktualnej na moment sporządzenia dokumentacji projektowej). Powyżej określone rozporządzenie nie obejmuje projektu wykonawczego zieleni. W kwestii tej części dokumentacji stawia się następujące wymagania:
7. Część opisowa projektu zieleni istniejącej i projektowanej powinna zawierać:

1) Opis stanu istniejącego i warunków siedliskowych.
2) Inwentaryzację dendrologiczną i projekt ochrony drzew.
3) Gospodarkę drzewostanem, zestawienie roślinności adaptowanej, usuwanej i pielęgnowanej wraz zestawem prac pielęgnacyjnych.
4) Opis ochrony roślinności adaptowanej.
5) Opis rozwiązań projektowych.
6) Opisy rozwiązań technologicznych.
7) Określenie warunków i wymagań w zakresie urządzenia i pielęgnacji zieleni.
8) Zalecenia w zakresie przygotowania podłoża, wykonania nasadzeń oraz zalecenia pielęgnacyjne.
9) Zestawienia materiałowe.
10) Zestawienia zbiorcze powierzchni poszczególnych elementów zagospodarowania.
11) Wykazy projektowanych egzemplarzy szaty roślinnej.
12) Dokumenty potwierdzające dokonane uzgodnienia, opinie i pozwolenia wymagane przepisami szczególnymi.

8. Część rysunkowa winna zawierać:

1) Rozmieszczenie gatunków projektowanych w połączeniu z zielenią adaptowaną na zaktualizowanej mapie do celów projektowych.
2) Mapę z ilością i rozstawą zieleni projektowanej.
3) Mapę z wymiarowaniem zieleni.
4) Schematy sadzenia roślin.

9. Zadanie inwestycyjne realizowana będzie z uwzględnieniem rozwoju zielono-niebieskiej infrastruktury i zasadą DNSH.
10. Zgodność projektu z zasadą DNSH oraz zrównoważonego rozwoju:

1) Na każdym etapie realizacji Wykonawca ma obowiązek zapewnić zgodność z dokumentem „Zgodność przedsięwzięć finansowanych ze środków Unii Europejskiej, w tym realizowanych w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, z zasadą „nie czyń znaczącej szkody” - zasadą DNSH PODRĘCZNIK DLA BENEFICJENTA",
2) wykonanie zamówienia w pełnej zgodności z „Wytycznymi Technicznymi dotyczącymi stosowania zasady „nie czyń poważnych szkód” na podstawie rozporządzenia ustanawiającego Instrument na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności 2021/C 58/01”; Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/241 z dnia 12 lutego 2021 r..
3) wykonanie zamówienia w pełnej zgodności z dokumentem „Ocena zasady DNSH oraz zrównoważonego rozwoju” - załącznik nr 10 do Prognozy Oddziaływania na Środowisko projektu programu FEPW. Znajdziesz ją na stronie: https://www.fepw.gov.pl/strony/dowiedz-sie-wiecej-o-programie/oddzialywanie-na-srodowisko/
4) część sprzętu i wyposażenia będzie musiała zostać dostarczona w opakowaniach pochodzących z recyklingu (30%), a wszystkie opakowania będą musiały być wykonane z materiałów nadających się do recyklingu

11. Wymagane jest udzielenie przez Wykonawcę na wykonane prace 5 letniej gwarancji.
12. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przeniósł na Zamawiającego przysługujące mu prawa autorskie wraz z własnością wszystkich egzemplarzy dokumentacji objętych przedmiotem zamówienia oraz ich wersji elektronicznych.
13. Wykonawca powinien przeprowadzić wizję lokalną w celu zapoznania się z istniejącymi warunkami w jakich będzie wykonywał roboty budowlane z zastrzeżeniem, że możliwe jest złożenie oferty bez dokonania wizji lokalnej.
14. Pozostałe warunki i obowiązki stron zawarte są w projekcie umowy stanowiącym załącznik do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3833759,84 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4858500,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3833759,84 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

GRANIT DARIUSZ PYLAK Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: PL 8842746431

7.3.3)Ulica

Aleja Wojska Polskiego

7.3.4)Miejscowość

Strzegom

7.3.5)Kod pocztowy

58-150

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

1. Sporządzenia projektu wraz z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń i decyzji – Pan Jarosław Piórkowski prowadzący działalność pod firmą KERRIA" PIÓRKOWSKI SPÓŁKA JAWNA, ul. Żeromskiego 80, 62-600 Koło, nadzór autorski - Pani Agnieszka Ogrodowczyk-Gruszczyńska;
2. Wykonanie robót w branży zieleni i kierowanie robotami branży zieleni – Pani Małgorzata Wilczak prowadząca działalność pod firmą - Pracownia Architektury Krajobrazu Małgorzata Wilczak, ul. Tobiasza 3, Nowosielce, 55-120 Oborniki Śląskie.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3833759,84 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

21 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Koło prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Koło.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 833 760 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: GRANIT DARIUSZ PYLAK Sp. z o.o. (Strzegom). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.