Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 165 262 zł
Umowa zawarta
23 kwietnia 2026
Okres realizacji
180 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 955 416 zł – 1 504 641 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 22% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gearancji jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa dróg gminnych wraz z przebudową przepustów w związku z usuwaniem skutków powodzi20

Zamawiający Gmina Pawłosiów (Pawłosiów, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa dróg gminnych wraz z przebudową przepustów w związku z usuwaniem skutków…”, wybierając ofertę wykonawcy Bieżące Utrzymanie Dróg Mariusz Ślimak. Wartość umowy: 1 165 262 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina PawłosiówPawłosiów, Podkarpackie (powiat Jarosławski →)opublikowano 6 maja 2026
Wartość umowy
1 165 262 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Bieżące Utrzymanie Dróg Mariusz Ślimak (Ruszelczyce).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 165 261,53 zł (umowę zawarto 23 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 955 415,91 zł do 1 504 640,84 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 180 dni.

  • 5

    Specyfika: Zadanie dotyczy usuwania skutków powodzi, realizacja w trybie podstawowym art. 275 pkt 1 Pzp

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Pawłosiów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 650900447

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Pawłosiów 88

1.5.2.)Miejscowość

Pawłosiów

1.5.3.)Kod pocztowy

37-500

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL822 - Przemyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@gminapawlosiow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.pawlosiow.com.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1259787

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa dróg gminnych wraz z przebudową przepustów w związku z usuwaniem skutków powodzi20

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-42b6a27a-6a0b-4787-94da-447766060140

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00230840

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-06

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00012318/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Przebudowa dróg gminnych wraz z przebudową przepustów w miejscowości Pawłosiów.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00117221

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IP.271.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie dróg gminnych wraz z przebudową przepustów w związku z usuwaniem skutków powodzi na n/w drogach:
1. Przebudowa drogi gminnej 114033R w km od 0+322 do 0+342 wraz z przebudową przepustu w km 0+337 w m. Pawłosiów
2. Przebudowa przepustu na drodze gminnej 114033R w km 0+213 w m. Pawłosiów
3. Przebudowa drogi gminnej 114037R w km 0+016 do km 0+046 wraz z przebudową przepustu w km 0+031 w m. Pawłosiów
4. Przebudowa drogi gminnej 114037R w km 0+033 do km 0+057 wraz z przebudową przepustu w km 0+045 w m. Pawłosiów
5. Przebudowa drogi gminnej 114037R w km 0+049 do km 0+063 wraz z przebudową przepustu w km 0+056 w m. Pawłosiów
6. Przebudowa drogi gminnej 114035R w km 0+049 do km 0+089 wraz z przebudową przepustu w km 0+069 w m. Pawłosiów
7. Przebudowa przepustu na drodze gminnej 114034R w km 0+118 w m. Pawłosiów
2. Rozliczenie robót i wypłata wynagrodzenia nastąpi na podstawie rozliczenia ryczałtowego.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

955415,91 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1504640,84 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1165261,53 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Bieżące Utrzymanie Dróg Mariusz Ślimak

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7951058149

7.3.4)Miejscowość

Ruszelczyce

7.3.5)Kod pocztowy

37-755

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1165261,53 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

180 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Pawłosiów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pawłosiów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 165 262 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Bieżące Utrzymanie Dróg Mariusz Ślimak (Ruszelczyce). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.