Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone w trybie podstawowym, ponieważ nie złożono żadnej oferty

Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa i adaptacja istniejącego budynku warsztatowego pod lokalizację bezdotykowej, samojezdnej myjni portalowej wraz z budową urządzeń zewnętrznej infrastruktr. techn. na terenie zajezdni MZK.

Zamawiający Gmina Miasto Nowy Targ (Nowy Targ, Małopolskie) opublikował wynik postępowania „Przebudowa i adaptacja istniejącego budynku warsztatowego pod lokalizację bezdotykowej,…”.

Zamawiający: Gmina Miasto Nowy TargNowy Targ, Małopolskie (powiat Nowotarski →)opublikowano 6 maja 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone w trybie podstawowym, ponieważ nie złożono żadnej oferty. Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy.

  • 2

    Specyfika: Zamówienie współfinansowane z Funduszy Europejskich (FEMP.03.01), realizacja w pakiecie obejmującym adaptację budynku i infrastrukturę techniczną.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miasto Nowy Targ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491893256

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Krzywa 1

1.5.2.)Miejscowość

Nowy Targ

1.5.3.)Kod pocztowy

34-400

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL219 - Nowotarski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

umnt@um.nowytarg.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.nowytarg.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/nowytarg

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa i adaptacja istniejącego budynku warsztatowego pod lokalizację bezdotykowej, samojezdnej myjni portalowej wraz z budową urządzeń zewnętrznej infrastruktr. techn. na terenie zajezdni MZK.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-32d1c5b6-ec58-4479-a68b-cc73f05416d8

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00230719

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-06

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00040114/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.10 Zintegrowany system transportu na terenie POF Miasto Nowy Targ - (Myjnia autobusowa)

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie dofinansowane w Działaniu FEMP.03.01 Transport miejski - ZIT, typ projektu A. Transport miejski, w programie Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 (FEM 2021-2027).

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00184604

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.19.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych obejmujących zadanie inwestycyjne pn

„Przebudowa i adaptacja istniejącego budynku warsztatowego pod lokalizację bezdotykowej, samojezdnej myjni portalowej wraz z budową urządzeń zewnętrznej infrastruktury technicznej na terenie zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji w Nowym Targu”. 2. Zakres czynności związanych z wykonaniem przedmiotu zamówienia obejmuje: a) opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę, b) budowę i instalację ekologicznej i energooszczędnej myjni autobusowej na terenie zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji w Nowym Targu, os. Konfederacji Tatrzańskiej 1a wraz z montażem wyposażenia i niezbędną infrastrukturą towarzyszącą oraz instalacją fotowoltaiczną. 3. W ramach zadania przewiduje się między innymi: 1/ opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę, 2/ roboty budowlane: a) wycinkę istniejących drzew i krzewów w miejscu lokalizacji wjazdu do budynku myjni, b) demontaż urządzeń istniejącej myjni terenowej, c) przebudowę i adaptację istniejącego budynku warsztatowego pod lokalizację bezdotykowej, samojezdnej myjni portalowej, d) dostawę i montaż niezbędnych urządzeń i wyposażenia technologicznego myjni portalowej i bezdotykowej, e) budowę i przebudowę nawierzchni utwardzonych w obrębie myjni, f) budowę urządzeń infrastruktury technicznej zewnętrznej, g) odtworzenie powierzchni biologicznie czynnych i wykonanie nasadzeń zastępczych oraz izolacyjnych, h) montaż instalacji fotowoltaicznej, i) wszelkie inne związane z realizacją niniejszego zmówienia roboty budowlane. 3/ dostarczenie dokumentacji powykonawczej. 4. Szczegółowo zamówienie opisane jest w Programie Funkcjonalno - Użytkowym wykonanym przez inż. Marka Nowaka Biuro Usług Budowlanych "BUDOPROJECT". 5. Zamówienie dofinansowane w Działaniu FEMP.03.01 Transport miejski - ZIT, typ projektu A. Transport miejski, w programie Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 (FEM 2021-2027). 6. Inne postanowienia dotyczące przedmiotu zamówienia: 1/ wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu zamówienia w formie ryczałtu, 2/ cena oferty powinna obejmować wszystkie koszty niezbędne do prawidłowej realizacji zamówienia, 3/ wszelkie niezbędne materiały posiadające certyfikaty jakości lub deklaracje zgodności potwierdzające stosowanie w budownictwie zabezpiecza wykonawca, 4/ roboty budowlane należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, którą należy sporządzić w oparciu o Program Funkcjonalno-Użytkowym, SST z zachowaniem warunków wynikających z norm technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, 5/ wykonawca na bieżąco będzie konsultował z zamawiającym proponowane rozwiązania projektowe, 6/ po opracowaniu dokumentacji projektowej wykonawca przedłoży zamawiającemu oddzielnie koszt wykonania instalacji fotowoltaicznej, instalacji gazowej i CO, stanowiących koszty niekwalifikowane projektu, 7/ wykonawca zabezpieczy teren budowy i umożliwi bezpieczną komunikację na terenie Miejskiego Zakładu Komunikacji zapewniającą nieprzerwaną pracę zakładu, 8/ wywóz i utylizacja gruzu oraz innych materiałów nienadających się do ponownego użycia pozostaje w zakresie wykonawcy robót, 9/ wykonawca po zakończeniu realizacji inwestycji przygotuje kompletną dokumentację powykonawczą, 10/ wykonawca zapewni pełną obsługę geodezyjną inwestycji aż do uzyskania geodezyjnego operatu powykonawczego z klauzulą Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjno-Kartograficznej. 11 roboty należy wykonać z zachowaniem warunków wynikających z norm technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz zgodnie z wymogami prawa budowlanego, 12/ wykonawca ubezpieczy roboty z tytułu szkód, które mogą zaistnieć w związku z określonymi zdarzeniami losowymi oraz od odpowiedzialności cywilnej, 13/ wykonawca poniesie wszelkie niezbędne koszty związane z realizacją przedmiotowych robót budowlanych, w tym między innymi: koszty niezbędnych badań i sprawdzeń, koszty zaopatrzenia w konieczne media, itd. i muszą one być uwzględnione w oferowanej przez wykonawcę w cenie, 14/ wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody i następstwa nieszczęśliwych wypadków wynikające z nieprawidłowego wykonania prac lub niewłaściwego oznakowania i zabezpieczenia miejsca wykonywania prac, 15/ wykonawca przed podpisaniem umowy przedstawi zamawiającemu do akceptacji harmonogram rzeczowo-finansowy z uwzględnieniem terminów opracowania dokumentacji i realizacji robót. 16/ wykonawca udzieli co najmniej 5 letniej rękojmi i gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane, użyte materiały, na urządzenia technologiczne i klimatyzacyjne oraz na pozostałe zamontowane urządzenia i wyposażenie licząc od dnia odebrania przez Zamawiającego robót budowlanych i podpisaniu (bez uwag) protokołu końcowego, 17/ w specyfikacji warunków zamówienia oraz we wszystkich dokumentach stanowiących załączniki do specyfikacji warunków zamówienia (Program Funkcjonalno – Użytkowy) wskazane znaki towarowe, patenty, pochodzenie lub normy, specyfikacje, systemy należy rozumieć jako przykładowe i należy je rozpatrywać z wyrazem „lub równoważne” albo „nie gorsze niż”. Zamawiający, mając na uwadze, że jeżeli w jakimkolwiek miejscu specyfikacji warunków zamówienia oraz jej załącznikach zostały wskazane nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów służących do wykonania robót budowlanych będących przedmiotem zamówienia – dopuszcza możliwość zastosowania materiałów równoważnych. Oznacza to, że przewidziane przez wykonawcę do zastosowania na etapie realizacji robót urządzenia i materiały powinny spełniać co najmniej parametry określone w dokumentacji projektowej, szczegółowej specyfikacji technicznej i nie powinny być gorsze od jej założeń. Zamawiający dopuszcza wszelkie rynkowe odpowiedniki o parametrach równych lub lepszych niż wskazane. Ciężar udowodnienia, że materiał (wyrób) jest równoważny w stosunku do wymogu określonego przez zamawiającego spoczywa na składającym ofertę. W takim wypadku wykonawca musi przedłożyć odpowiednie dokumenty opisujące parametry techniczne, wymagane prawem certyfikaty i inne dokumenty dopuszczające dane materiały (wyroby) do użytkowania, oraz pozwalające jednoznacznie stwierdzić, że są one rzeczywiście równoważne lub lepsze. Wszystkie materiały, które będą wbudowane lub zainstalowane, muszą wcześniej być zaakceptowane przez zamawiającego w formie pisemnej.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

51000000-9 - Usługi instalowania (z wyjątkiem oprogramowania komputerowego)

42995000-7 - Różne maszyny czyszczące

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone w trybie podstawowym, ponieważ nie złożono żadnej oferty.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miasto Nowy Targ prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowy Targ.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.