Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zamawiający przed terminem otwarcia ofert zamieścił na stronie prowadzonego postępowania informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia, tj. 570 200,00 zł brutto. Do dnia składania ofert wpłynęła jedna oferta: Firma Handlowa ROSE Tomasz Leszczak na kwotę 800 000,00 zł, która znacząco przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia. Zamawiający nie posiada wystarczającej ilości środków, aby zwiększyć kwotę do ceny złożonej oferty. W związku z tym unieważnia postępowanie

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozwój infrastruktury rekreacyjnej i czasu wolnego w Błażkowej – II postępowanie

Zamawiający Gmina Brzyska (Brzyska, Podkarpackie) opublikował wynik postępowania „Rozwój infrastruktury rekreacyjnej i czasu wolnego w Błażkowej – II postępowanie”.

Zamawiający: Gmina BrzyskaBrzyska, Podkarpackie (powiat Jasielski →)opublikowano 6 maja 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 292 813 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zamawiający przed terminem otwarcia ofert zamieścił na stronie prowadzonego postępowania informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia, tj. 570 200,00 zł brutto. Do dnia składania ofert wpłynęła jedna oferta: Firma Handlowa ROSE… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Brzyska

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 370440270

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

brak

1.5.2.)Miejscowość

Brzyska

1.5.3.)Kod pocztowy

38-212

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL821 - Krośnieński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

budownictwo@brzyska.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gminabrzyska.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cd73cc24-1a51-40d6-9b27-41aafdb42238

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozwój infrastruktury rekreacyjnej i czasu wolnego w Błażkowej – II postępowanie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cd73cc24-1a51-40d6-9b27-41aafdb42238

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00229965

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-06

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00080220/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Przebudowa stadionu w Błażkowej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00192196

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

B.271.6.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia są roboty budowlane polegające na zagospodarowaniu terenu rekreacyjnego i czasu wolnego w Błażkowej poprzez budowę sensorycznego placu edukacyjnego, budowę altany, budowę budynku
magazynowego oraz budowę toru rolkowego. Sensoryczny plac edukacyjny składa się z 10 elementów: Kołyska Newtona, Czyja to twarz, Kalejdoskop, Peryskop, Głuchy telefon, Koło optyczne, Panel sensoryczny, Ksylofon, Rury deszczowe, Dzwony rurowe, stół do teqball’a. Materiały i urządzenia mają posiadać aktualne atesty i certyfikaty. Budynek magazynowy o
wymiarach 5,8x6,0 m o konstrukcji drewnianej z wykończeniem w postaci elementów z drewna naturalnego lub lameli drewnopodobnych. Altana o formie prostej o wymiarach 7,0 x 8,0 m o konstrukcji stalowej z wykończeniem w postaci elementów z drewna naturalnego lub lameli drewnopodobnych. Projektowane dojścia z kostki betonowej, natomiast tor z nawierzchni asfaltowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 oraz 1a do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

37461000-7 - Gry stołowe i wyposażenie

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45211320-8 - Roboty budowlane w zakresie altan

45213221-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy magazynów

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający przed terminem otwarcia ofert zamieścił na stronie prowadzonego postępowania informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia, tj. 570 200,00 zł brutto. Do dnia składania ofert wpłynęła jedna oferta: Firma Handlowa ROSE Tomasz Leszczak na kwotę 800 000,00 zł, która znacząco przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia. Zamawiający nie posiada wystarczającej ilości środków, aby zwiększyć kwotę do ceny złożonej oferty. W związku z tym unieważnia postępowanie.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45112710-5Roboty w zakresie kształtowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
292 813 zł
Próbka: 84 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
208 263 zł575 676 zł
Rozstęp międzykwartylowy
367 413 zł
Źródło próbki
CPV 45112· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
208 263 zł
Mediana
292 813 zł
Górny kwartyl
575 676 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Brzyska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Brzyska.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45112710-5 (Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.